Skocz do zawartości

Dezent F czy da się uratować?


kris777

Rekomendowane odpowiedzi

Jak znasz się na lakiernictwie to papier wodny, szpachla, lakierowanie, klar do utwardzenia i odnowione.

 

W praktyce jeżeli to przykładowo 17stka to oddajesz do zakładu, dodatkowo wyprostują, wypiaskują, wrzucą do pieca, machną klar i będziesz miał jak nowe za 500-600zł. Mniejsze taniej, większe drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 14:33, ghost napisał:

Jak znasz się na lakiernictwie to papier wodny, szpachla, lakierowanie, klar do utwardzenia i odnowione.

 

 

Może tego nie widać ale to tak jak by tylko lakier zszedł więc szpachla jest potrzebna?

Gdybym wziął wodnym potem pomalował na ciemniejszy kolor bo ten ciut za jasny i na to klar to by przeszło to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się sam bawić, to najlepiej kupić podkład akrylowy, przeszlifować lakier zgodnie z zaleceniami producenta podkładu, 2 warstwy, przeszlifować zgodnie z zaleceniami, baza i klar z utwardzaczem. Ale taka powierzchnia będzie bardzo delikatna, podobnie jak lakier na samochodzie, każde lekkie obtarcie i będzie widać. Dużo lepszym rozwiązaniem jest dołożyć i zrobić to proszkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj sobie to proszkowo jak koledzy wyżej piszą 🙂 zależy od rejonu u mnie taki komplet nie zależnie jaki rozmiar kosztuje 400 zł renowacja proszkowe malowanie.

Jeśli lubisz i masz czas bawić się w szlifowanie to próbuj, ale ja też bym oddał do lakierowania jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 23:16, pawelus668 napisał:

Podepne sie.

Czyli proszkowo jest lepiej ogolnie ? A czy oryginalne felgi nie sa przypadkiem lakierowane baza i klarem?

Mam na drugi aucie te same felgi.

Lakierowałem je osobiście i nie polecam. Nie było idealnie, nie było trwałe. Drugi raz malowałem je proszkowo i t się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.