Jump to content

Jaki wosk polecacie i dlaczego?

Recommended Posts

• Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To zróbmy dla wszystkich, że tylko posty z dowodem używania danego produktu w postaci zdjęcia zostaną a reszta będzie kasowana 🙂   Ktoś wyżej napisał, że Fusso lubi goły lakier. Powtarzany s

Pewnie już było i się powtórzę ale zrobię to celowo bo ten wosk jest warty tego @Funky Witch Paradise Gloss. + niesamowicie przyjemny zapach jeżyn, + bardzo łatwy w obsłudze + no i

Idzie od strony porannych zbóż i ich ziaren skąpanych w słońcu, przez gładź roztopionego wosku ze świecy, otulonego w blasku łuski morskiej syreny trzymającej ów kaganek...   .... o rany, to

Posted Images

@Tomas-sg Tak to wyglądało jak kupowałem. Opakowanie takie samo jak Manufaktura Wosku. Za każdym razem problem z zakręcaniem. Ogólnie słabe, tym bardziej patrząc na jego cenę.

7418ed2c5e8259877dd9c36a2c34fbf7.jpg.1e772ba4024d53ed9e48a61663003b82.jpg.b901556930c2c23f80f7a0cc3a18e0f9.jpg

20190212_072314.jpg.804653d39cec9914241b4ec7f15255eb.jpg.fbb190985fa5964c22618ba1f893d732.jpg

Dzięki. 

Myślę nad powiększeniwm kolekcji czyli v1, v2, v3 dla celów kolekcjonerskich 😉 ( brakuje tylko v2) 

Dobrze pamiętam że konsystenencja to miała być taki ale mus, by łatwiej nakładać go na lakiery uni? 

Wiadomo czy można go gdzieś dostać jeszcze? Czy tylko szukać używanego? 

@Tomas-sg Tak, zgadza się - papka/mus i faktycznie aplikacja bardzo przyjemna i bezproblemowa, lecz jest tego jeden minus w postaci ogólnie słabej wydajności.

Zaciągasz na aplikator zazwyczaj więcej towaru jak przy tradycyjnej 'twardszej' konsystencji. Mimo wszystko sam w sobie wosk bardzo fajny z efektem konkretnego szkła.

Ja cały czas poluje na ostatnią wersję V3, ale skupiam się bardziej na używce. Może kiedyś coś trafie 😉 

@Grzechu23 sprawdzałeś ceny u Mariusza? Teraz są jakieś promocje wiosenne. 

V3 bardzo fajny wosk, mój ulubiony do białych lakierów. 

Za dużo może nie widać ale tutaj kladlem v3 w zeszłym roku 😉

IMG_20200129_184504.jpg

• Lubię to 1
Godzinę temu, Tomas-sg napisał:

sprawdzałeś ceny u Mariusza? Teraz są jakieś promocje wiosenne. 

Tak, jestem na bieżąco 😉

Jest w promo Kotsos + nowy NGPS za ~300 zł, lecz NGPS już siedzi w arsenale, więc taki set odpada. Będę monitorował 😉 

11 godzin temu, jacekmury1 napisał:

Jaki wosk do czarnej Hondy dla amatora.

a moze uber jak dla amatora ? 

dobre maskowanie rys fajny wyglad i przyzwoita trwałosc 

7 hours ago, lodowa said:

a moze uber jak dla amatora ? 

dobre maskowanie rys fajny wyglad i przyzwoita trwałosc 

Uber? Jak się to zwie konkretnie? Sam mam ciemny / śliwkowy samochód, szukam wosku, na razie myślę o fusso. Miałem na myjni ręcznej aplikowany 'jakiś' collnite, po 3 tygodniach jeszcze się trzyma, mimo że tylko umyli i nałożyli wosk. Bez dekontaminacji, bez glinkowania. W końcu myjnia a nie detailing... Na pytanie jak dbać o wosk, czy stosować QDki, gość dostał wytrzeszczu oczu i stwierdził że nigdy nie słyszał by tak ktoś robił...

9 hours ago, Tomas-sg said:

sprawdzałeś ceny u Mariusza? Teraz są jakieś promocje wiosenne. 

Jakiego Mariusza? Nowy jestem 😄 Jakieś namiary? Stronka?

3 minuty temu, sloniu napisał:

Uber? Jak się to zwie konkretnie? Sam mam ciemny / śliwkowy samochód, szukam wosku, na razie myślę o fusso. Miałem na myjni ręcznej aplikowany 'jakiś' collnite, po 3 tygodniach jeszcze się trzyma, mimo że tylko umyli i nałożyli wosk. Bez dekontaminacji, bez glinkowania. W końcu myjnia a nie detailing... Na pytanie jak dbać o wosk, czy stosować QDki, gość dostał wytrzeszczu oczu i stwierdził że nigdy nie słyszał by tak ktoś robił...

Jakiego Mariusza? Nowy jestem 😄 Jakieś namiary? Stronka?

Showcarshine.pl

13 hours ago, yas said:

Przeczytałem test tego wosku tutaj, ale jako że ze mnie laik, i tak muszę dopytać. Jako że jest to wosk syntetyczny, a nie naturalny, więc zakładam że bez carnabuy, nie jest typowym woskiem 'na lato'? Jak wygląda jego trwałość w porównaniu do fusso dark? Z tego co widzę na zdjęciach, krycie ma o niebo lepsze. Przyciemnienie ciężko mi porównać.

• Moderator
9 godzin temu, jacekmury1 napisał:

A może Enzo?

• Moderator
31 minut temu, jacekmury1 napisał:

Oglądam Twoje filmy na Yt.Dobra robota

zobacz sobie pierwszy filmik jaki zrzut robi Enzo - szok. Bierz, nie zwlekaj. Jak nie siądzie, sprzedasz 🙂

12 godzin temu, Domel napisał:

zobacz sobie pierwszy filmik jaki zrzut robi Enzo - szok. Bierz, nie zwlekaj. Jak nie siądzie, sprzedasz 🙂

Masz może s99 Water Blocka do porównania? bo o ile pamietam niewiele wosków ma do niego podejście w kontekście szybkości zrzutu wody. Nawet mocno hydrofobowe Fusso jest klasę niżej

• Moderator
Godzinę temu, ghost napisał:

Masz może s99 Water Blocka do porównania? bo o ile pamietam niewiele wosków ma do niego podejście w kontekście szybkości zrzutu wody. Nawet mocno hydrofobowe Fusso jest klasę niżej

Nie, zabieram sie do niego od dawna juz.... 😉

5 godzin temu, ghost napisał:

Ja mam aktualnie oba😁. Może wleci na jakieś auto znajomych takie porównanie 😁😎. A u mnie najpierw Glasur wlatuje😁

Godzinę temu, Qlimaxss napisał:

Ja mam aktualnie oba

Daj znać jak Enzo w bezpośrednim starciu, ale obstawiam, że WB wygra. Hydrofobowość WB jest wręcz extremalna

Godzinę temu, Qlimaxss napisał:

u mnie najpierw Glasur wlatuje😁

Dobry wybór

Na samochodach zaczynam wiosenne dalsze testy od Wolfganga, Swissvaxa i Gyeona.

Plus panele testowe 🙂