Skocz do zawartości

Obniżka cen Meguiars


Xeper

Rekomendowane odpowiedzi

Firma mająca monopol zawsze mówi, że nie może dać niższej ceny bo...i tutaj wylicza/podaje 1500 powodów. Gdy pojawia się konkurencja i daje zdecydowanie niższą cenę...nagle monopolista też może dać o wiele niższą cenę. Cudowne uzdrowienie;-) Niestety tak dzieje się we wszystkich dziedzinach życia. Tylko dla mnie taka fima/sklep jest już niewiarygodna/y i po prostu tam nie kupuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

MetalMagnes, no tak, bo gdybyś Ty był właścicelem takiego sklepu to napewno byłbyś dobrym Samarytaninem i rozdawał produkty pół darmo. Widać dopóki się to opłacało i byli klienci, to ceny były na wyższym poziomie, to biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruch w dobrym kierunku , ja jednak dzięki temu forum , trafiłem do innych sklepów , oferujących równie atrakcyjne ( cenowo i jakościowo ) kosmetyki .

 

Na reszcie ktoś prawdę powiedział :evil: wszędzie Meg's i Meg's, nie powiem złego słowa na te kosmetyki ale z cenami to przesadzają... niech zmienią opakowania na inne "tańsze" żeby całościowa cena była dla pospolitego zjadacza chleba to wrócę "może" do Megs'a jak na razie stosuje inne i tez jestem więcej niz zadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że jak się popatrzy na ceny u brytoli, to jest to produkt w podobnych przedziałach jak konkurencja, a u nas jest to zdecydowanie najdroższy producent wśród firm ze średniej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie zrobił wcześniej więc postanowiłem zrobić to ja. Kiedyś - jak $ stał 2,80 zł_ postanowiłem zrobić zakup w Sklepie Megsa. Jak postanowiłem tak zrobiłem. Wydałem 150$.

Ale jak wiadomo nie wysyłają do Polski bezpośrednio . Więc zrobiłem to za pośrednictwem Polameru. Teraz koszty całego przedsięwzięcia :

150 $ zakup w Megsie

15$ przesyłka do Chicago

12$ podatek stanu Ilinois

60 $ transport morski do Polski (samolot 3x droższy)

100$ przedstawicielstwo Polameru w Gdyni

33 $ podatek Vat dla US w Polsce

Razem zapłaciłem 370$ czyli za $ w towarze dałem 7 zł ( na tamten czas- dzisiaj to ok. 8 zł)

Przykład: UC - 10$ czyli 70 zł (80 zł dzisiaj)

Oczywiście to świadczy o moim "obywatelskim" podejściu do sprawy (podatek etc.)

Tak naprawdę to:

1-nie zrobię tego już nigdy,

2- nie dziwię się zbytnio że ceny w Polsce są takie

3- moja rada - nie wolno patrzeć na cenę u źródła. Koszty dodatkowe często przekraczają nasze wyobrażenie.

I jeszcze na koniec- cała operacja trwała 2 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to:

1-nie zrobię tego już nigdy,

2- nie dziwię się zbytnio że ceny w Polsce są takie

3- moja rada - nie wolno patrzeć na cenę u źródła. Koszty dodatkowe często przekraczają nasze wyobrażenie.

I jeszcze na koniec- cała operacja trwała 2 miesiące

 

1 - wcale sie nie dziwie :)

2 - mimo wszystko nadal sie dziwie, chociazby dlatego ze inni producenci maja porownywalne ceny

3 - na pewno dochodza koszty transportu (pytanie jak duzo maja znaczenie przy zamowieniach hurtowych)

 

Pomijajac wszystkie kwestie zwiazane z kosztami, kazdy produkt jest wart tyle ile gotowi sa za niego zaplacic klijenci. Megs chyba sie wreszcie polapal, ze niektorzy nie chca juz tyle placic. Jednak przynajmniej w moim przypadku zle wrazenie pozostalo.

apc.GIF.b58b274577025d688633b400fa69317a.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
no no no... meguiars.pl obnizylo ceny na czesc asortymentu :good:

 

np #16 na 99,99 (byl chyba po 110), IMO stanialy tez foam pady, MF - zarowno SS jak i UW. Cos sie komus jeszcze rzucilo w oczy?

 

#16 kupowałem u Temachem po 79zł - także żadnej promocji tutaj nie widzę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.