Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich obserwacji to jest i tak bardzo względne, bo tlenek bardzo szybko potrzebuje zwilżenia, ja sypię niewielką ilość do kubka i psikam psikaczem aż zrobi się papka i łyżeczką którą używam do mieszania nakładam na pada troszkę więcej niż pastę do lakieru. Też wydaje mi się, że 25-30g wystarczy na szybę, tym bardziej jak za często nie będziemy efektu sprawdzali, to sporo towaru zostaje na szybie, wystarczy psiknąć i jazda jeszcze raz, później można kapkę dołożyć na pada, w trakcie zarówno zwilżałem pada i psikałem na szybę - dziwnie to ostatnie zdanie zabrzmiało, ale cóż taka prawda jest :) Wydaje mi się, że jedynym minusem zbytniego nawilżenia będzie chlapanie, wtedy można na niskich obrotach to rozprowadzić i będzie w miarę ok, dopiero później zwiększyć obroty. W sensie, chyba aż tak bardzo nie da się popsuć proporcji, są dość wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam ze to moje 2 podejscie do polerki

wczesniej maska z rozbitego samochodu i pasty 3M

auto mialem ochlapane ale po 2 dniach i myciu bez problemu zeszlo :D

a to jak widze przez szybe wynagradza wszystko :-]

podstawa to bialy tlenek ceru nie róż polerski

obklejic uszczelki wokol szyby no i jazda :ad:

wyczytalem ze nigdy nie stosowac jak szyba jest w najmniejszym stopniu peknieta czy jakis pajaczek :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco pisał o metodzie nasypania proszku na spodek i pobieraniu go przez przyłożenie zwilżonego pada - brzmi sensownie.

Czuje się mocno zachęcony po powyższych wypowiedziach. U mnie może być ciężko z bocznymi szybami bo Helga chyba skrobała grabiami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa jazdy z taką szyba wypolerowaną w nocy , w deszczu lub słońcu?

Zalamuje sie swiatlo, jak z widocznoscia? :o

 

U mnie zrobiła się malutka rysa na szybie czołowej, która mimo wymiany wycieraczek niestety się powiększała coraz bardziej, na końcu moglem ja spokojnie wyczuć pod paznokciem,

ze 2 miesiące temu w piękny mroźny dzień wypolerowałem cala szybę a rysę usunąłem gdzieś w 80 procentach("do stanu prawie niewidoczna"), zajęło mi to z 5h z przerwa na fajkę :) wiec musiało zejść dość dużo tej powierzchni szyby

jazda nocą czy w słoneczne dni nie stanowi żadnego problemu, światło się załamuje tak jak na nowej szybie, wycieraki pracują tez normalnie, a nawet lepiej bo zeszły mi tez te prawie niewidoczne ryski które powstają na całej powierzchnie szyby od normalnej pracy wycieraczek

dodatkowym plusem jest to, ze na moim aucie na którym miałem już rożne cuda i niewidy typu rainx, sealanty czy woski nigdy nie udało mi się żadnym cleanerem z glinka czy bez tak oczyścić szyby, tym tlenkiem schodzi wszystko, wiec jest świetna baza na położenie świeżej warstwy rainx czy czego się tam chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej w budowalanch nie beda mieli tlenku ceru. Mozesz odwiedzic jakis wiekszy zaklad szklarski, moze huta szkla jak gdzies jest nieopodal badz sklepy/firmy z odczynnikami chemicznymi jak np POCH - z tym ze tutaj moze byc drozej poniewaz najpewniej beda mieli tylko tlenek ceru cz.d.a. (w lbn mieli tylko cz.d.a. jak pytalem ale moze w Twojej okolicy bedą mieli cz. )

Przy okazji mozesz sie w u nich zaopatrzyc w IPA :)

 

Dytrybutorem POCH'u we Wroclawiu jest np.

ARCHEM SP. Z O.O.

50-370 Wrocław ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 41/42,

tel. 71 723-74-71, fax 71 723-47-68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cash, bedziesz polerowal szybe ??? widze ze z Wroclawia jestes to moze jakos wspolnymi silami powalczyc z tym tematem.

No problem :) już znalazłem sprzedawce, 2km ode mnie :D jutro chyba podjadę i wezmę 100g na próbę...

duniek jak coś to pisz pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wstawie zaraz fotki moich przednich bocznych szybek mam nadzieje ze dobrze bedzie widac jak sa porysowane. sa to ślady od chyba piasku albo kurzu ktory zbiera sie w uszczelkach na dole szyby i przy otwieraniu rysuja one ta szybke;/ pod paznokciem nie sa one wyczuwalne jako dolki tylko jako takie zmatowienie czy jest na to rada kupilem tlenek ceru ten rozowy i filc poradze tym na to?

1.jpg.bcac4b19a3e4470f366227bcc0b035f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa rozowe i biale i to tlenek i to tylko czy to pomoze na takie ryski niby bardzo drobne ale jedna kolo 2 i az zmatowilo to szybke w tym miejscu;/

 

Z tym sie nie do konca zgodze. W sprzedazy jest tlenek ceru w postaci czystej, potocznie zwany bialym (faktycznie jest bardzo blado rozowawy) oraz mieszanka tlenek ceru z korkiem przemyslowym, zwana rozem polerskim (kolor faktycznie rozowy)

 

kupilem tlenek ceru ten rozowy i filc poradze tym na to?

 

Czysty tlenek jest bardziej agresywny i tym z pewnoscia da rade spolerowac takie defekty, chociaz bedzie potrzeba sporo czasu, rozem polerskim bedzie bardzo, bardzo ciezko.

 

Pytanie czy masz roz polerski czy tlenek ceru, ktory jak wspominalem tez jest minimalnie rozowawy (ten przemyslowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tlenek ceru da radę przypolerować szybę

http://allegro.pl/polerowanie-szyb-tlen ... 59926.html

Czy szukać białego?

W sobotę biorę się za polerowanie tylnej szyby i mało czasu a nigdzie w Warszawie nie widzę tego białego .Może ktoś da namiar :)

Jakiej wielkości tarczą najlepiej polerować szybę by nie popsuć :D

Mój pacjent to Astra H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.