Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

Rys tym się nie usunie. Ktoś na forum pisał że PB Professional Polish daje radę w przypadku szyb. Problem z AG CGP polega na tym, że strasznie pyli i szybko wysycha, co szczególnie doskwiera w przypadku nakładania maszyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Jak Ci się pracowało z tym środkiem na szybie?
Pracuje sie jak na lakierze czyli na zasadzie wsmarowywania rzadkiej gumy do zucia, inaczej mowiac srednio.
super efekt PB PP na szybach
Czy efekt taki super? Zalezy do czego przyrownywac. Zwykly plyn do mycia szyb na pewno bije na glowe jednak w porowaniu do detykowanych srodkow do czyszczenia szyb powiedzial bym ze ok ale bez rewelacji. Na pewno AG CGP dziala lepiej. Zeby PB PP usunac pionowe kreski widoczne na wilgotnych szybach (nie wiem jak to nazwac' date=' wzery/nalot od wody - po ang. water spots ) trzeba sie na prawde mocno nameczyc o ile wogole jest to mozliwe (ja sobie odpuscilem). CGP natomiast dal sobie z nimi rade.

Czy szyba moze po tych srodkach kropelkowac? Pewnie tak jak jest nowa/czysta. Jak by nie patrzec to sa cleanery ktore nic po sobie nie powinny zostawiac.

Ciekawe czy PwS tez tak mozna ?
Rozkladajac PwS na czynniki pierwsze to tak jak by przeleciec szyby najpierw PB PP a potem PB EX-P.
I też jak mi się skończy AG zastosuję PP do szyb
Zastanowil bym sie jeszcze nad Duragloss Nu-glass #755. Gdzies widzialem porownanie AG CGP i Nu-glass w ktorym ten drugi wypadl znacznie lepiej pod wzgledem radzenia sobie z water spotami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowil bym sie jeszcze nad Duragloss Nu-glass #755. Gdzies widzialem porownanie AG CGP i Nu-glass w ktorym ten drugi wypadl znacznie lepiej pod wzgledem radzenia sobie z water spotami.
Do gry wszedł ostatnio CAR-LACK 68;-) http://www.showcarshine.pl/435-car-lack ... fibra.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies widzialem porownanie AG CGP i Nu-glass w ktorym ten drugi wypadl znacznie lepiej pod wzgledem radzenia sobie z water spotami.

 

Sugerując się pewnie tym samym porównaniem kupiłem jakiś czas temu własnie Nu-glass, pracując z polerka DA na polishing padzie efekt naprawde super, schodzi wszystko co nie jest szybą :) Aplikatora używałem w zasadzie tylko w miejscach trudno dostępnych.

 

Kilka spostrzeżeń:

 

Jest to mleczko o białej barwie i niestety brudzi uszczelki, tak więc proponuje oklejać.

 

Dość szybko zasycha tak i na aplikatorze jak i na padzie, trzeba spryskiwać pada i aplikator, po spryskaniu efektywność spowrotem wzrasta.

 

Tak jak napisałęm wcześniej efekt po jednej aplikacji za pomoca DA super, niestety nie utrzymue się zbyt długo, przynajmniej w moim przypadku bo auto nie jest garażowane. Według mnie warto co jakiś czas odświeżyć szyby w ten sposób, jednak efektem super gładkiej szyby będziemy się cieszyć do pierszego deszczu.

 

No i na koniec żeby nie pozostawić wątpliwości, o usunięciu jakichkolwiek rys za pomocą Nu-glass należy zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy AG CGP mozna stosowac do luster?? tych wewnatrz pojazdu jak i zewnetrznych??
No przecież to tez szyba jak by nie patrzeć...
Jak bede w domu sprawdze butelke dokladnie ale jesli mnie pamiec nie myli to w instrukcji na butelce bylo napisane by nie stosowac na lusterkach samchodowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Roko, Nie zawiera wosków ani silikonów ale kropelkowanie po sobie zostawią więc delikatnie coś musi zostać, dlatego nie każdy poleca do stosowania na lusterkach żeby kropelki nie przeszkadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.