Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Miał już ktoś styczność z SHINY GARAGE - Glass Pro Polish? Radzi sobie tak dobrze jak produkt AutoGlym?

Testowałem ostatnio cartec, cgp, ag, 4nano. SG na pewno nie odbiega od cgp. Powiedział bym ze 4nano i SG sa pół oczka wyżej niz cgp, a cartec na poziomie cgp lub pół oczka niżej.
To wstępne oceny, za jrotko nimi pracuje jeszcze zeby wypowiedzieć.sie o usuwaniu Ew rys vs rozpuszczaniu waterspotow.
Mysle ze to dobry produkt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Badii23 napisał:

Miał już ktoś styczność z SHINY GARAGE - Glass Pro Polish? Radzi sobie tak dobrze jak produkt AutoGlym?

 

51 minut temu, MlodyKoguT napisał:

Podpinam sie pod pytanie

Wrzucałem tu testy już. Porównywałem z AG i Temachem

Solidny cleaner do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof @Domel usunie mi z szyby mocne zacieki pod wycieraczkami? Nie mam pojęcia z czego one są. Wyglądają i mienią się w słońcu jak plamy benzyny na asfalcie.

Edit: polerujecie te środki tricolorem czy specjalną kostką filcową do polerowania od carpro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] [mention=2113]Domel[/mention] usunie mi z szyby mocne zacieki pod wycieraczkami? Nie mam pojęcia z czego one są. Wyglądają i mienią się w słońcu jak plamy benzyny na asfalcie.
Edit: polerujecie te środki tricolorem czy specjalną kostką filcową do polerowania od carpro?

Powinno puścić którymkolwiek.
Ja kupilem filc, do tego mocny klej i przykleiłem na gumowa kostkę - idzie aż Milo :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
46 minut temu, MlodyKoguT napisał:

A jak z niewidzialna wycieraczka od sg? Glownie chodzi o aplikacje bo bylaby to moja pierwsza niewidzialna wycieraczka. Wytrzyma to dłużej niz rainx? 

to jest dosc nowy produkt. Testy trwają:

2018-10-11-12-43-40.jpg

Do tej pory zaliczyłem jeden malutki deszczyk i zrzucało przy 60 km/h także jeszcze sie wypowiedzieć nie mogę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MlodyKoguT napisał:

A jak z niewidzialna wycieraczka od sg? Glownie chodzi o aplikacje bo bylaby to moja pierwsza niewidzialna wycieraczka. Wytrzyma to dłużej niz rainx? 

Ciężko powiedzieć o wytrzymałości tego produktu bo to nowość. W tym tygodniu wrzucam nw od SG a obok ultra glaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że porównuje Soft i Drop-Off od początku października (niestety nie pamiętam dokładnej daty aplikacji)  i dzisiaj  oba po odetkaniu zachowują się tak samo 😉 Były położone na wypolerowaną (CeriGlass) i odtłuszczoną (WipeOut) powierzchnię.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam odprysk na szybie przedniej, który wcześniej został zaklejony u fachowca od szyb. Chciałbym Was zapytać czy śmiało mogę polerować szybę, czy mieć jakieś opory? Polerowanie planuję rotacją, tlenkiem ceru i oczywiście odpowiedni pad do tego, następnie NW (SOFT99 GLACO BLAVE).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam 2 letnie autko i szyba jest w dobrym stanie ale poprzedni właściciel chyba za mocno zdrapywal lód i jest pare rys pojedynczych, które strasznie przeszkadzają pod słońce i w nocy. Czy możecie polecić kogoś w Warszawie, całym mazowieckiem albo gdzieś obok mazowieckiego gdzie mogę usunąć te rysy? Sam się nie biorę bo sprzętu brak a nawet wtedy coś bym zepsuł i wolę oddać specjaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 13 letnia juz szyba przednia jest cala pokrtyta w drobnych mikro odpryskach widocznych w sloncu 😕 Jest sens sie za to zabierać czy tu i polerowanie juz nic nie pomoze,w podobnym stanie mialem i reflektory(chyba efekt jezdzenia autostradami 😕) i udalo mi sie papierami to ogarnac ale z szybami podejrzewam juz tak latwo nie jest  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie o to reflektory, ogólnie są w ładnym stanie oprócz wypiaskowanego klosza. Mam rotację, kupiłem tlenek ceru i pady filcowe. Matowić przed polerowaniem klosz ? Jeśli tak to jakimi papierami?

Jbh81bS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BiałyGTi napisał:

Jeszcze zalezy jakie to sa ubytki 

95% to bardzo płytkie i delikatne odpryski od kamyczków i ze 2-3 większe, ale nie nastawiam się na ich usunięcie. 

 

6 minut temu, BiałyGTi napisał:

Od 600 w gore bym zaczynal

 

Hmm własnie obejrzałem film na kanale Mxnowicki i radzą od P180 zaczynać 

https://www.pielegnowacauto.pl/mirka-abranet-sic-ns-p180-150mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.