Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, keza napisał:

Ale jak sam poczytasz to  ,, przyciemnianie piecowe '' polega na dodaniu np. tlenku tytanu. Także i tym przypadku musi być dodany jakiś związek chemiczny żeby można było uzyskać kolorowe szkło. Skoro mi sugerujesz googlowanie to możesz sam zacząć od tego. Fakt jest że nie znałem tej metody, ale zasada tworzenia kolorowego szkła jest podobna. Tylko trzeba pamiętać że ta metoda ,, piecowego przyciemniani '' nie jest tania. 

No i? Czy ja gdzieś napisałem jak przebiega proces tego przyciemniania piecowego, że do mnie o tym piszesz? Odnosiłem się tylko do tego, że fabryczne szyby nie są przyciemniane folią, a czepiasz mnie się o jakieś procesy chemiczne, jak ja w ogóle nie na taki temat się wypowiadałem :?

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
9 minut temu, Why napisał:

Czy na terenie poznania Ktoś podejmie się wypolerowania szyby czołowej lub możecie Kogoś polecić do takiej operacji?

Dziękuję i pozdrawiam

Mateusz

Pisz do @AreK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam koledzy, dawno już nie robiłem polerki przedniej szyby, temat ogarniam tylko potrzebuje od Was informacji może być tutaj lub na priv u kogo kupiliście sprawdzony tlenek ceru, nie chce z dodatkiem różowego pudru, tylko czysty biały tlenek, jak Ktoś ma sprawdzonego sprzedawce, hurtownię skąd kupuje będę wdzięczny za namiary

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z allegro i przyszedł biały. Mogę podać źródło na pw.

Mam jeszcze pytanie:

Średnic padów filcowych jest kilka. Bez różnicy jaki wybiorę? Niby większą średnicą pójdzie to szybciej, ale znowu przy polerce bocznych, mniejszy pad będzie dokładniejszy. Ktoś się podzieli doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież one się wzajemnie nie wykluczają a uzupełniają 🙂 Weź pady na backplate 125 i 75mm, i tak w 100% wszędzie nie dojdziesz bez demontażu szyby. Na środku sobie polatasz z BP 125mm a na polerowanie kantów założysz 75mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to jasne 🙂 Rysy z pola widzenia usuniesz. Jak masz parę w łapie to możesz kupić kostkę carpro z filcem do polerowania szyb i ręcznie wypolerować tam gdzie nie mogłeś dojechać. Coś około 13-14zł taka kostka. Mam taką bo kupowałem w zestawie z ceriglass i dobrze się pracuje, tyle że ręcznie to bardziej jako cleaner do szkła niż polerka. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie

Chciałbym wypolerować przednią szybę u siebie. Nie chciał bym aby mój pierwszy raz był na szybie w aucie. jakieś doświadczenie z korektą lakieru mam ale boję się że szybę popsuję.

Szybę na szrocie można kupić za grosze i chciałbym ją położyć tak jak maskę kładzie @mx_nowicki na filmach youtube i pierwszą próbę przeprowadzić na "szrotowej" szybie. Tylko czy ta "szrotowa" szyba nie pęknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sladu na mojej przedniej szybie. Gdy wycieraczki chodza to w miejscu gdzie konczy bieg ta od pasazera zostaje slad , widac to dobrze w czasie deszczy bo woda plynie tym miejscem jakby rynna. Da sie to usunac jakims preparatem? Uzywalem juz acetony, benzyny ektrakcyjnej, autoglyma

Ktos w Bydgoszczy zajmuje sie polerka szyby?20181022_160450.jpg.6a8712059be84589f692cbfa4d52a05d.jpg20181022_160454.jpg.0897a879858bcdd1d09cb4ed5ac8acb0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bahamut24 napisał:

A niewidzialna wycieraczka w czyms pomoże? Bo szczerze to nie jestem zwolennikiem kładzenia czego kolwiek na front.

Pomoże w hydrofobowości szyby, przez co ułatwi Ci odprowadzenie wody. Dlaczego nie jesteś zwolennikiem? Przecież produkty dedykowane do przednich szyb nie powodują odbijania światła czy innych negatywnych zjawisk, za to dają dużo dobrego.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zibi-M napisał:

Pomoże w hydrofobowości szyby, przez co ułatwi Ci odprowadzenie wody. Dlaczego nie jesteś zwolennikiem? Przecież produkty dedykowane do przednich szyb nie powodują odbijania światła czy innych negatywnych zjawisk, za to dają dużo dobrego.

Mogą powodować skakanie wycieraczek. Jak nie lubi to po co namawiać?

Co do tej "rynny" proponuję cleaner do szyb np. autoglym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zdroja0 napisał:

Mogą powodować skakanie wycieraczek. Jak nie lubi to po co namawiać?

To fakt, natomiast ja z tym problemem się jeszcze nie spotkałem a nałożyłem już trochę tego różnych marek, nie wiem może akurat miałem szczęście.  Namawiam  bo widzę, w tym dużo dobrego a czasami ktoś zrobi pierwszą złą próbę i potem się zrazi do danej opcji a czasami wystarczy zmienić produkt i cieszyć się z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

Jakich padow uzywacie do szyb? Nie chodzi mi o usuwanie rys tylko doglebne wyczyszczenie przed nalozeniem NW uzyje rotacji i pasty tej nowej od SG 

Info ze strony SG o Glass Polish Pro:

Cytat

"Produkt można aplikować przy pomocy aplikatora z mikrofibry, aplikatora tnącego lub maszynowo z gąbką o średniej twardości."

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.