Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

 

Parę zdjęć z placu boju nad tylną szybą ekstremalnie podrapaną.

A możesz pokazać efekt po polerce jak Ci wyszło z tą przyciembianą szybä?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

Lewa i prawa strona szyby wyglądała tak samo, 1 i 3 zdjęcie przedstawia szybę przed polerowaniem natomiast zdjęcie 2 i 4 pokazuje efekty po polerowaniu. Widać, że tlenek ceru skutecznie usunął drobne zarysowania natomiast nie poradził sobie z grubasami, które wyraźnie czuć pod paznokciem jak i długoterminowego działania uszkodzonego pióra wycieraczki. Folia jest od środka dlatego nie stanowiła jakiegokolwiek problemu.

 

Ogólnie polerowanie szyb jest dosyć trudną sprawą, tył i boki łatwiej się poleruje. Wczoraj robiłem przednią szybę w Oplu Astra F. Robiłem 2x po około 5 przejazdów(zużycie około 25g tlenku ceru) i tylko najmniejsze rysy zostały usunięte(całość zajęła niecałą godzinkę). Nie mam zdjęć bo nie miałem pod ręką aparatu. Ogólnie to szło jak krew z nosa, myślę że bez papierków to trzeba by było poświęcić około 4h aby jako tako wyglądało.

 

Moje auto to poligon doświadczalny i często zostawiam coś w stylu 50/50 aby pokazać ludziom efekty pracy. Na masce też mam 50/50 z korekty lakieru i tak sobie z tym jeżdżę. Swego czasu miałem wypolerowaną też jedną lampę ale zbyt rzucało się to w oczy i zrobiłem drugą. Taka poruszająca się reklama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dobra motyw z ta reklama :) cos w tym jest, ja poszedłem krok dalej jak większość i zrobiłem całe autko wraz z ceramika :) Myślałem juz nie raz żeby kupić coś na dojazdy do pracy tylko i własnie w ten sposób się zareklamować, póki co na pomysłe się skończyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

w temacie polerowania szkła.

Podczas wizyty w serwisie ktoś przetarł mi lusterka brudną szmatą i na wkładach lusterek pod światłem widoczne były drobne rysy. Poczytałem trochę na forach i wyszło na to, że takie drobne rysy można wypolerować dowolną pastą polerską, czy nawet pastą do zębów :).

 

Zabrałem się do pracy ze sprawdzoną pastą Tempo, która do tej pory mnie nie zawiodła, ale efektów właściwie nie było.

Wziąłem więc kolejną pastę polerską Turtle Wax Safe Cut. Polerowałem przez może kilkanaście sekund, wyczyściłem lusterko, aby zobaczyć pierwsze efekty i mocno się zdziwiłem. W miejscu polerowania powstała szara mgiełka z powodu bardzo dużej ilości mikrorys, które były wynikiem owego polerowania drugą pastą. Efekt był spotęgowany przez to, że lustro odbijało te rysy.

Próbowałem się ich pozbyć za pomocą wspomnianej Tempo oraz pasty czyszcząco-polerującej M1 dla chromowanych tworzyw. Udało się usunąć część problemu, ale nadal nie mogę uzyskać idealnie gładkiej powierzchni. Obecnie dalsze polerowanie nie daje już żadnego efektu (stoję).

Teraz to już sam nie wiem, czy tych pozostałych rys nie tworzy chociażby szmatka z mikrofibry, czy właśnie niewłaściwa pasta. Dodatkowo nie wiem, czy w tej sytuacji mam polerować z mocno dociśniętą szmatką, czy lekko.

 

Spotkaliście się kiedyś z takim czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zabrałem się do pracy ze sprawdzoną pastą Tempo,

 

to tak na przyszłość http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/dla ... olerskiej/

 

Pokaz fotki tych uszkodzeń. Tylko jakieś porządne żeby było widać jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: No fajnie. To już się pośmialiśmy. Teraz wracając do konkretów. Wiesz jak sobie z tym poradzić, czy Twój komentarz ma służyć jedynie nabiciu ilości postów?

 

nie potrzebuje nabijać sobie postów, a Tobie radzę poczytać (skoro już jesteś na tym forum) zanim coś napiszesz bo ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Próbowałem dzisiaj spolerować boczną szybę ale po koło godzinie pracy na wiertarce( z regulacją obrotów ) na szybie zostały mega białe water spoty wyglądem przypominające pierścień. Nie moglem ich ruszyć dalszą polerką IPA też nic nie mogłem wskórać ,dopiero trochę tlenku ceru na mikrofibrę i po około 1,5 h udało mi się z tym uporać. Co zrobiłem źle?? za duże obroty? A może za sucho i przypaliło tlenek ? Choć to raczej odpada bo pryskałem woda aż mi spływało z szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zibi-M napisał:

Próbowałem dzisiaj spolerować boczną szybę ale po koło godzinie pracy na wiertarce( z regulacją obrotów ) na szybie zostały mega białe water spoty wyglądem przypominające pierścień. Nie moglem ich ruszyć dalszą polerką IPA też nic nie mogłem wskórać ,dopiero trochę tlenku ceru na mikrofibrę i po około 1,5 h udało mi się z tym uporać. Co zrobiłem źle?? za duże obroty? A może za sucho i przypaliło tlenek ? Choć to raczej odpada bo pryskałem woda aż mi spływało z szyby.

Na wiertarce to pewnie spore obroty miałeś, nie przegrzałeś szyby? sprawdzałeś ręką czy nie robi się za ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zibi-M napisał:

Próbowałem dzisiaj spolerować boczną szybę ale po koło godzinie pracy na wiertarce( z regulacją obrotów ) na szybie zostały mega białe water spoty wyglądem przypominające pierścień. Nie moglem ich ruszyć dalszą polerką IPA też nic nie mogłem wskórać ,dopiero trochę tlenku ceru na mikrofibrę i po około 1,5 h udało mi się z tym uporać. Co zrobiłem źle?? za duże obroty? A może za sucho i przypaliło tlenek ? Choć to raczej odpada bo pryskałem woda aż mi spływało z szyby.

@zibi-M musisz uważać na tak długie polerowanie szyby, ponieważ kiedy przegrzejesz szybę to zmiania się optyka na szybie. Zmiana optyki spowoduje pogorszenie obrazu, który widzisz. Widoczne to bedzie szczególnie w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bruuuum napisał:

Na wiertarce to pewnie spore obroty miałeś, nie przegrzałeś szyby? sprawdzałeś ręką czy nie robi się za ciepła?

Wiertarka ma maxymalne obroty 2600 obr/min ustawione miałem na minimum natomiast nie mam pojęcia ile ma wtedy obr/min podejrzewam ,że około 1000. Raczej nie przegrzałęm robiłą się tylko lekko ciepła i od razu spryskiwałem wodą ,ze wszystko leciało po szybie .

 

11 godzin temu, keza napisał:

@zibi-M musisz uważać na tak długie polerowanie szyby, ponieważ kiedy przegrzejesz szybę to zmiania się optyka na szybie. Zmiana optyki spowoduje pogorszenie obrazu, który widzisz. Widoczne to bedzie szczególnie w nocy. 

Tutaj chodzi o szybę w tylnych drzwiach więc akurat optyka nie ma tutaj tak dużego znaczenia jak przy przedniej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zibi-M napisał:

Tutaj chodzi o szybę w tylnych drzwiach więc akurat optyka nie ma tutaj tak dużego znaczenia jak przy przedniej szybie.

Jeśli chodzi o tylne drzwi to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Komuś udało się zrobić tę "mityczną" soczewkę lub jakieś deformacje obrazu?

Mi chyba się udało, mimo że bardzo nie chciałem. Mam teraz w jednym miejscu mazy na szkle jakby przetarcie od ścierki lub ślad po źle położonej bazie pod bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.