Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrobiła się żadna soczewka gdyż rozprowadzam produkt równomiernie po danym "kwadracie". Pracuje podobnie jak przy lakierze czyli fragmentami-mniej więcej 30x30cm. Poza tym "pad" ma średnicę 70mm wiec zrobić nim soczewkę byłoby ciężko(chyba żeby jechać długo w jednym miejscu ).

Kupiłem na allegro. Jest w formie proszku który rozrabia się z wodą. Ja to robię inaczej. Mocze w wodzie filcowy krążek,a następnie pobieram z płaskiego talerzyka suchy puder.

Rozprowadzam po szybie ,następnie spryskuje to miejsce wodą(bo już zasycha) ,wskakuję na wyższe obroty(1200) i jazda. 3, 4 przeloty po danym fragmencie i gotowe. Miedzy przelotami tez jeszcze spryskuję.

 

JJ., http://img72.imageshack.us/img72/7005/1002816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj udalo mi sie przetestowac AG Car Glass Polish. Kilka spostrzezen:

 

1. Produkt

CGP jest w postaci mleczka o lekko niebieskim zabarwieniu. Jest dosyc rzadki, powiedzial bym ze konsystencja przypomina cifa. Rozcierając w palcach wydaje sie byc aksamitny. Pachnie rozpuszczalnikami, jednak zapach nie jest intensywny.

 

2. Nakladanie

Wedlug instrukcji nalezy polerowac bawelniana szmatka. Ja nakladalem mikrofibra do szyb (gladka, bez wlosow). W efekcie przypomnialy mi sie minusy pracy z szmatka kiedy nie korzystalem jeszcze z aplikatorow. Duzo srodka idzie w szmatke, przez co zuzywa sie spore ilosci. Pomijajac ta niedogodnosc produkt, daje sie latwo i rownomiernie rozprowadzic. Nie zasycha szybko przez co mozna bezstresowo, nie spieszac sie polerowac. Polerujac dluzej da sie wpracowac CGP prawie do znikniecia.

Srodek latwo usuwa sie z plastikow i uszczelek, co przy koniecznosci doczyszczania szyb w rogach i blisko krawedzi jest bardzo duzym plusem.

 

3. Wycieranie

Jesli wpolerujemy srodek prawie do znikniecia wystarczy tylko lekko przetrzec szmatka. Gdy wiecej CGP zostalo na szybie, po wyschnieciu pojawia sie mgielka ktorej wytarcie tez nie jest trudne.

Mialem jednak pewien problem. Zostawilem CGP wpolerowane na szybie do wyschniecia. Pojawila sie mgielka ale w miedzyczasie spadlo pare kropel deszczu. Cala szybe wytarlem bez problemu, jednak w miejscach gdzie krople zaschly razem z CGP zostaly wystajace plamki ktore bylo bardzo trudno wytrzec (prawie jak krople z zywicy).

 

4. Efekt

Szczerze mowiac mam mieszane uczucia. Nie chce powiedziec, ze produkt jest zly ale spodziewalem sie wiecej po czyms co ma "polish" w nazwie. Szyby doczyscily sie ladnie, w stopniu nie osiagalnym dla zwyklego plynu do mycia szyb. Z drugiej strony liczylem jednak na mocniejsze dzialanie. O ile nie mialem nadziei na znikniecie rys o tyle myslalem ze uda sie usunac roznice w barwie przedniej szyby pomiedzy miejscami gdzie pracuja i nie pracuja wycieraczki. Miejsca gdzie wycieraczki nie pracuja zrobily sie lekko jasniejsze jednak nadal pozostaly widoczne.

 

Podsumowujac, srodek wydaje sie byc dosyc delikatny. Mysle, ze dobrym rozwiazaniem bylo by stosowanie go regularnie. Moze nie co kazde mycie ale np raz na miesiac czy dwa miesiace przy okazji woskowania. Takie zastosowanie powinno utrzymac szyby w dobrym stanie. Inaczej, nie liczyl bym na oszalamiajace rezultaty w przypadku zastosowania w celu jednarazowej korekty. Minusem jest spore zuzycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek, a co sądzisz o tym aby nakładać/rozprowadzać/wcierać aplikatorem z mikrofibry? A wypolerować szmatką z mikrofibry.
Wlasnie taki pomysl mam na ponowna aplikacje. Mozliwe ze mikrofibrą lepiej sie doczysci. Probelm z aplikatorami jest taki ze okraglymi bedzie trudno dojsc w rogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby środek spróbować nałożyć maszynowo? może rezultat byłby lepszy??

ja mam zamiar zakupić CarPlan TCut Glass Polish- mleczko do czyszczenia szyb, z tego co czytałem że działanie ma podobne do turtla (też do polerowania szyb) a z opisu również że i podobne do AG a kosztuje zaledwie 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek, aplikuj aplikatorem z MF, dużo lepszy skutek osiągniesz. ja co prawda pracowałem z Nuglassem od Duraglossa ale to chyba to samo co AG CGP. miejscami trzeba było mocno dociskać ale opłacało się.

 

zauważyłem natomiast dwie wady - choćby nie wiem ile polerował i czego nie robił, Nuglass zostawia refleksy i strasznie parują po nim szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby środek spróbować nałożyć maszynowo? może rezultat byłby lepszy??

ja mam zamiar zakupić CarPlan TCut Glass Polish- mleczko do czyszczenia szyb, z tego co czytałem że działanie ma podobne do turtla (też do polerowania szyb) a z opisu również że i podobne do AG a kosztuje zaledwie 15 zł.

Maszynowo, taniej i lepiej pewnie wyjdzie wypolerowanie tlenkiem ceru, jak na zalaczonym kilka postow wczesniej przykladzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkopie trochę temat, bo przeglądając oferty na allegro zobaczyłem juz gotowe zestawy do użycia z tlenkiem ceru. Nie zastanawiając sie zamówiłem 100g białego proszku + filc do tego i zdam relacje jak efekty po zastosowaniu tego preparatu :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. 100g starczy na wszystkie szyby? I jakimi prędkościami polerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiła się żadna soczewka gdyż rozprowadzam produkt równomiernie po danym "kwadracie". Pracuje podobnie jak przy lakierze czyli fragmentami-mniej więcej 30x30cm. Poza tym "pad" ma średnicę 70mm wiec zrobić nim soczewkę byłoby ciężko(chyba żeby jechać długo w jednym miejscu ).

Kupiłem na allegro. Jest w formie proszku który rozrabia się z wodą. Ja to robię inaczej. Mocze w wodzie filcowy krążek,a następnie pobieram z płaskiego talerzyka suchy puder.

Rozprowadzam po szybie ,następnie spryskuje to miejsce wodą(bo już zasycha) ,wskakuję na wyższe obroty(1200) i jazda. 3, 4 przeloty po danym fragmencie i gotowe. Miedzy przelotami tez jeszcze spryskuję.

Coś jeszcze potrzeba? To pytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odkopie trochę temat, bo przeglądając oferty na allegro zobaczyłem juz gotowe zestawy do użycia z tlenkiem ceru. Nie zastanawiając sie zamówiłem 100g białego proszku + filc do tego i zdam relacje jak efekty po zastosowaniu tego preparatu :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. 100g starczy na wszystkie szyby? I jakimi prędkościami polerować?

 

I jak efekty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhmm... zachwycony nie jestem, ale widać poprawę. Jak już koledzy mówili jest to strasznie mozolna praca. Musze zaopatrzyć sie w jakiś lepszy filc i myślę nad dyskami ściernymi od 3M bo przy moim stanie szyb chyba tylko to da znaczna poprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowalem, walczylem 5 godzin, bialy czysty tlenek ceru + filc 125mm na polerke i walka, szybe mialem zmasakrowaną, pelno drobnych rys od skrobania + mocno wyszorowane miejsca, ktos chyba mial zjechane gumki do zera w wycieraczkach, efekt godny pracy, w nocy znów sie jezdzi jak z nowa szyba, zadnych refleksów oraz zniekształcen :good:

 

Jedynie zostaja mocniejsze odpryski od kamyczków ale tego niestety nie przeskoczymy, trzeba by bardzo sporo ilosc szkla zebrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak się składa ze dziś tez się wziąłem porządnie za wszystkie szyby w moim aucie i po 6h walki jestem całkiem zadowolony. Zdecydowana większość rys zniknęła, jednak te które sa wyczuwalne pod paznokciem są nie do zlikwidowania przez tlenek ceru. Chyba ze ja coś źle robię ;)

 

Jedyny problem ktory mnie wkurza to to ze moja przednia szyba jest dość zmasakrowana jeśli tak mogę powiedzieć, z tego względu ze auto jeździło 9 lat po szwecji i mam multum odprysków na przedniej szybie, takich milimetrowych i tlenek ceru powłaził mi w te małe dołeczki, zasechł i teraz nie chce stamtąd wypłynąć ;P Jutro potraktuje przednia szybę myjka ciśnieniową z mikro-proszkiem i może da rade, a jak nie to będę myślał co dalej :)

 

 

U mnie refleksów brak. Głowiłem się dość długo nad jak najlepsza sposobem rozrobienia tego i po wielu pomysłach najlepszym wydaje mi się obsypanie i rozprowadzenie czystego tlenku po filcu i później 2-3 krotnie psikam na filc wodą i wtedy już przykładam do szyby i rozprowadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybe sobie podzielilem na 4 czesci, mi tez powchodzil tlenek w odpryski i byly biale slady na szybie ale przy szorowaniu zeszlo. Ja rozrobilem z woda tlenek i polewalem lyzeczka szybe i filc oraz spryskiwalem szybe aby nie zasychal. W koncu nocna jazda znów zrobila sie przyjemna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj spodziewam się przesyłki Autoglym Car Glass Polish i mam pytanko jak powinno się go stosować dla najlepszego efektu i czym najlepiej aplikować gąbką czy mikrofibrą? Po nałożeniu czekać aż wyschnie czy wycierać gdy jeszcze jest mokry?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.