Jump to content
IGNORED

RRC Active Shampoo- KWAŚNY


Recommended Posts

hej

 

ostatni produkt który mam na stanie firmy RRC

 

KWAŚNY SZAMPON do odtykania powłok

 

Szamponik szczyci się pH1- ostro

po rozcieńczeniu jakie zaleca producent pH3

 

zapach cytrusowy- grejfrut, mnie się podoba

 

wydajność- super

 

śliskość podczas mycia- rewelacyjna

 

jakość domywania/odtykania- super

 

 

 

Szampon rewelacyjny, robi to co ma robić i zagości u mnie na stałe

 

 

 

filmik z zabiegu

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Tomas22 napisał:

A tak na serio nie martwiło Ciebie te ph~3

jest ostro, ale zrobił to co miał zrobić, jak się przytka powłoka, spróbuję z delikatniejszym stężeniem i zobaczymy czy też będzie malinowo.

Skóra na dłoni jeszcze leży, a testu nie będę robił po jakim czasie zejdzie... a tak naprawdę ten szampon używany będzie 3-4 razy w roku.

Słyszałem, że 4Detailer też ma ostry szamponik w podobnym pH, tylko nie wiem czy koncentratu, czy roztworu.

1 godzinę temu, Tomas22 napisał:

co zrobiłeś z zimą

Matka natura mnie wysłuchała i dała kilka godzinek na manewry.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dziś użyłem szamponu RRC Active Shampoo do odetkania ADBL SSW na Accordzie i Fabi. 🙂
Przy oby autach na początku została użyta piana aktywna Good Stuff White Bear, następnie mycie ręczne szamponem od RRC (z neutralnym pH w koncenracie) i po spłukaniu i ujrzeniu tafli, odetkanie SSW drugim myciem z kwaśnym szamponem, tylko doły drzwi i zderzak tylny. 
Accord, na samych dołach drzwi delikatne tafle wody (nie na całych szerokościach drzwi) i tylnym zderzaku (też tylko na dolnych jego partiach), stężenie tak jak zaleca producent 25ml szamponu na 10l wody, po umyciu i spłukaniu, woda elegancko spłynęła. 
Fabia, tutaj gorzej, drzwi kierowcy i zderzak całe w tafli wody, a reszta drzwi  tafla od połowy w dół. Tutaj po umyciu szamponem i następnie spłukaniu, widać odetkanie wosku. Nie udało się w całości zrobić tak jak przy Accordzie, ale tutaj wosk już leżał dłużej, a po drugie tafle wody były o wiele większe, ale i tak można było zaobserwować, że powierzchnia tafli wody została zmniejszona. 😉

Jak dla mnie szampon działa bardzo dobrze, tym bardziej odtykając SSW, myślę, że przy twardych woskach nie będzie wcale gorzej, a może nawet lepiej, ale to sprawdzę za jakiś czas, a jak odtyka powłokę to pokazał już @rygryss. 😉 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Bapko napisał:

A ma ktoś porównanie kwaśnego rrc do SG citrus oil? Który lepiej odtyka? Bo planuje kupic

Tylko ze to troche inny typ produktu . Sg citrus jest poprostu pre washem a rrcustoms daje nam szampon

Link to post
Share on other sites

Tym bardziej bo rrc kwaśny tylko do odtykania mogę zastosować bo myć regularnie kwaśnym to trochę słabo na powłoki i woski będzie działać a SG citrus oil to w formie oprysku i piany mogę zastosować kwestia tylko który lepiej odtykac będzie?

Link to post
Share on other sites

Jak mi dziś szczena opadła, jak rozdziewiczalem ten szampon na samochodzie który miał Glaco nakładane z 1.5 roku temu. Tafla generalnie była już podczas mycia na jesieni szamponem Gyeona. Spłukuje dziś Astre nie mytą od tamtej pory, a tu NW prawie jak nowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
  • Super 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Spójrz po prawej stronie maski (stojąc przed autem) , przed zarzuceniem piany- tafla, po zarzuceniu i spłukaniu zaczęła się pojawiać hydrofobowość. Podobnie po umyciu szamponem, a później lizniecie rękawicą też jest lepiej... ja to tak widzę

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Popełniłem mycie RRC. Fajnie się pieni, niezły poślizg. Bardzo dobre domywanie, chyba lepiej rozprawia się z tym co nie usunęła piana niż jego neutralny brat. O ile na aucie nie było już wosku (a szkoda) więc na temat odtykania czy podjadania wosku nic nie powiem. To na szybach była NW Glaco. I po potraktowaniu szyb rękawicą, 7 miesięczne glaco tak dożyło, że zachowywało się jak chwile po aplikacji! Nie wiem jak z odtykaniem wosków ale na NW działa Rewelacyjnie.

Jak posadzę na auto jakiś wosk to zrobię test. Bo po sieci krążą ploty, że woski zjada ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@rygryss polecasz do biezacego mycia nawoskowanego auta ten szampon? Pierwszy zaraz bede myl furke po nalozeniu daimonda i jestem ciekaw jakie hydro po tym wosku...a zaburzyc adblem cola albo snowballem nie bardzo mi sie to widzi. Takim czystym rrc mozna myc co tydzien autko?

Link to post
Share on other sites

Nie widzę sensu mycia co tydzień tym szamponem, titanium zaburzył po 15 myciu, a po 40 konkret tafla, ale wosk siedział.

Nie długo wskoczy teścik.

Link to post
Share on other sites

@rygryss czyli ten szampon jeszcze gorzej zaburza hydro niż neutral od RRC? 😮 tylko nie wiem jak to jest, że u mnie tam gdzie byky tafle po neutralnym szamponie to po ponownym umyciu active  shampoo hydro i zrzut wody z tych miejsc wrócił.

Link to post
Share on other sites
[mention=16962]rygryss[/mention] czyli ten szampon jeszcze gorzej zaburza hydro niż neutral od RRC?  tylko nie wiem jak to jest, że u mnie tam gdzie byky tafle po neutralnym szamponie to po ponownym umyciu active  shampoo hydro i zrzut wody z tych miejsc wrócił.
Szampon aktywny jest do odkrywania, dlatego jest lepsze hydro
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.