Skocz do zawartości

Kompresor ChiliTec Akku LCD do ręcznej pianownicy - czy warto ?


svavo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam opryskiwacz Marolex 3L przerobiony na pianownicę z filcami od Glorii z którego jestem całkiem zadowolony, poza tym, że boli ręka od ciągłego pompowania. Wydaje mi się, że najwygodniej byłoby zastosować kompresor zasilany bateryjne (nie ma potrzeby podłączania do akumulatora samochodu czy ciągnięcia przewodu ciśnieniowego z kompresora czy koła zapasowego). Na YT jest sporo filmików z kompresorem " ChiliTec Akku Pumpe" - nawet nie wiem jaka jest tego prawidłowa nazwa. Koszt <200 zł, jest dostępny na ebaju i Alli.

Pytanie zasadnicze: czy ktoś z Was używa tego wynalazku, jak to się sprawuje?

Tak wygląda ten kompresor:

12-V-Akumulator-Przeno-ny-Wy-wietlacz-LC

A tak wygląda przerobienie Glorii i działanie w praktyce:

Przykładowy link na Alli ($39,99).

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć, ja od kad zobaczyłem przeróbkę @Domel tutaj na forum, to od razu zamówiłem na alie ten akumulator. Wyszedł mi 140zl~. Przerobilem marolexa, wentyl samochodowy, 2 "kolanka" wentylowe, z kątem 45' do tego 2 przedłużone przewody do wentyli, i akumulator mam idealnie trzymany w ręce, w czasie psikania auta. Nabijam marolexa do 3barów, i zaczynam działać, z ciągle odpalonym aku. Na Focusa mk1 wychodzi mi ledwo dwa nabicia marolexa na full (2x3bar). Jak dla mnie, po prostu rewelka. Na bezdotyku to spełnienie oczekiwań każdego dbajacego o autko 😊😊😊 polecam ogromnie! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 23.06.2017 o 10:25, svavo napisał:

Pytanie zasadnicze: czy ktoś z Was używa tego wynalazku, jak to się sprawuje?

Nie widziałem tego tematu wcześniej a więc dodam swoje filmiki:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony filc +30ml/1l ValetPro SnowFoam
Gloria czy Axel? Którą lepiej Ci się pracuje? Gloria na filmikach wydaje się lepsza, tzn. Szybciej pianuje. Powiedz proszę gdzie dostanę te filce? Zdrowych i wesołych świąt wszystkim!

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=11176]kusiu[/mention] Gloria vs Axel jest u mnie ze wzgledu na wielkosc auta Gloria na c2 mojej zony wystarcza spokojnie a Axel spokojnie ogarnia moja Octavie w kombii. Axel przy pelnym napelnieniu tez ogarnal spokojnie Touareg tescia.
Co do predkosci pianaowania to zalezy od dyszy czy masz 45stopni czy 110, noi nabite cisnienie. Moim zdaniem Axel jest bardziej uniwersalny przy pojemnosci 3l, ale jesli masz male autko i zajmujesz sie glownie nim to bierz glorie fm10. Mniejsza lzejsza i robi robote
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedź, jeszcze gdybym mógł prosić tylko gdzie najkorzystniej kupić tą pompke i co jeszcze jest do niej potrzebne by zrobić taki zestaw, pomijam oczywiście pianownice i filce - (zestaw tych trzech) bo o nich już wiem..

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2017 o 14:33, Domel napisał:

Nie widziałem tego tematu wcześniej a więc dodam swoje filmiki:

 

 

 

 

Witam, mogę prosić byś ktoś dobrał na podstawie tego sklepu: https://sklep.phu-szczepan.pl/pol_m_Wentyle-samochodowe-366.html

lub jakiegoś innego przedłużkę taką jak u kolegi wyżej, widzę "jakieś" dwie złączki i jakiś dziwny wentyl, widzę że tutaj udało się połączyć na jednym wężyku i all gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
29 minut temu, kusiu napisał:

widzę "jakieś" dwie złączki i jakiś dziwny wentyl, widzę że tutaj udało się połączyć na jednym wężyku i all gra :)

2017-12-27_20_12_42-_Wyposa_enie_warszta

2017-12-27_20_13_52-_Kompresor_Chili_Tec

na niebiesko to jest wentyl skęcany
na czerwono - to sa dwa węzyki w komplecie z pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 sztuki 45. Wygodniej wezyk jest poprowadzic.
Dziękuję, szukam jeszcze alternatywy dla kompresora, ale nic sensownego nie mogę znaleźć. Jeśli by ktoś miał jakiś model proszę pisać..

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam duet Axel + akku. Przy tym nie instalowałem dodatkowych przedłużek i wężyków, tylko wentyl na zbiorniku pianownicy. Do wentyla podłączam wprost wężyk kompresora. Jak pianuję, jedną ręką trzymam pianownicę, drugą przytrzymuję pompkę. W sumie nie do końca rozumiem sens tych rozwiązań z przedłużkami i montowaniem kompresora do pianownicy. Gdybym miał teraz budować taki zestaw użyłbym kompresora akumulatorowego black & decker. Jest trochę większy, byłby bardziej uniwersalny dla moich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, battalion napisał:

W sumie nie do końca rozumiem sens tych rozwiązań z przedłużkami i montowaniem kompresora do pianownicy.

bo wygodnie mieć drugą rękę wolną albo trzymać w niej np rękawicę lub pędzel i pionować lub myć od razu ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy u was również wyświetlacz jest mało czytelny i należy trzymać pod odpowiednim kontem i czy nie ma możliwości jeśli dobijemy do 3 barów i upuścimy powietrza by nabił sam do brakujących 3 barów? @Domel podpowiesz? :) Jeszcze z aku nie brałem na myjnie a obecnie na minusie.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.