Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

Co do testu to trochę się zdziwiłem, bo kiedyś test produktów AIO robił @Eidos71 i tam ta pasta (3D Speed) lepiej sobie radziła 🙂

https://kosmetykaaut.pl/topic/13424-porównanietest-aio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, Arkeolowy napisał:

Ten HD Speed bardziej maskuje czy usuwa?

To szybki test balkonowy, wszystko wymywane zmywaczem silikonu. Jak dla mnie usuwa co widać 🙂

 

16 minut temu, david2888 napisał:

bo kiedyś test produktów AIO robił @Eidos71 i tam ta pasta (3D Speed) lepiej sobie radziła 🙂 

Nie zaglądałem tam. Porównam sobie. Według mnie jak na kilka przejazdów DA na żółtym padzie poradziła sobie wyśmienicie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Trochę zmodyfikowałem filmik.

Dodałem sekcję "panel testowy TYLKO po Farecli G3 Premium", żebyście zobaczyli jakie mikro holoski i hazik zostawiła pasta i ze HD Speed bez problemu sobie z tym poradziła.

Plus wykończenie zmatowienia. Generalnie praca i efekt końcowy robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie 🙂

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D SPEED działa również fajnie na nieco twardszych gąbkach i robi fajną robotę (ogólnie bazuje na polishingu/finishingu) 🙂

W mojej ocenie pasta usuwa (wymywamy po użyciu) a nie ukrywa i dla przykładu w bezpośrednim zestawieniu z Menzerną 3in1 czy Kochem MicroCut robi to co ma robić, szybciej i skuteczniej (te dwie ostatnie mają zapewne więcej wypełniaczy).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 10:56, ShiningCar napisał:

@Domel, tak, szykuje się promocja walentynkowa (odpalamy dziś) a druga w kolejce, większa, stricte z 3D za kilka dni 🙂

A możecie delikatnie zdradzić mniej więcej za ile ta promocja będzie ? bo się napaliłem na zestaw past 3D 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D Speed jest - wg mnie - dobrym produktem AIO, choć nie wybitnym. Pracuje się nią przyjemnie, praktycznie nie pyli, właściwości polerujące ma w miarę przyzwoite (na pewno lepsze, niż polskie produkty AIO, lub Meg's D166), jednak jest pod tym względem słabszy od AIO Enigma od AW, lub BlackFire One Step. Dużym minusem Speed'a jest trwałość zabezpieczenia w jego wykonaniu - zanika bardzo szybko, dlatego obowiązkowo wymaga wierzchniej warstwy w postaci HD Poxy, lub innego wosku/sealantu. Po prostu - jeden z kilku dobrych AIO do "szybkiej" akcji. Chociaż powoli zaczynam stwierdzać, że chyba sensowniej jest - w większości przypadków i w porównaniu z większością AIO - użyć typowej pasty polerskiej zapewniającej lepsze właściwości polerujące i dobre wykończenie jako One Step, a pózniej konkretnego wosku/sealantu. Suma sumarum praca zajmie nam podobny wymiar czasu i wysiłku, a efekt będzie w większości przypadków lepszy/trwalszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przem213, promocja jest aktywna do niedzieli! (kod: 140219 😉 )

@eidos71, SPEED z założenia zawiera w sobie wosk, ale co ciekawe praktycznie wcale nie wypełnia a ciecie po dobraniu gąbki na odpowiednim lakierze (kiedyś mieliśmy taki przypadek na Passacie uni, gdzie auto było robione w połowie Menzerną 3in1 a drugie pół SPEED) ma jak na pastę typu 3in1, moim zdaniem bardzo solidne (w porównaniu do dwóch wymienionych wyżej przeze mnie produktów).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, ShiningCar napisał:

SPEED z założenia zawiera w sobie wosk,

Ja wiem, że odpowiedz na to pytanie może być skomplikowane lub złożone: "to zależy".

Ale kiedy wy ją używacie ? Przy jakich zleceniach? Na one stepy ale w tedy nie wymywacie oraz w autach na handel ? A w solidnych 1step'ach wymywacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, ShiningCar napisał:

@Domel, ja hobbystycznie 🙂 więc nie wiem jak u innych podobne działania plasują się w cenniku 😄

SPEEDa sprawdzałem pod różnym kątem (usuwanie/wypełnienie/połysk etc) w odniesieniu do produktów konkurencyjnych.

Lamersko pytam bo ja tez hobbystycznie - i mam dwa auta na wiosnę do ogarnięcia znajomych. Szybkie odświeżenie - robota jednodniowa - myślę nad scenariuszami co bym im zaproponować bo lista jest długa i szeroka a moj czas ograniczony a arsenał past dość duży no i wpadły teraz pasty 3D które pojdą na 1szy ogień 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShiningCar - chyba nigdy nie wymywałem AIO (poza Essence - ale w przypadku tego produktu zdania są podzielone, czy jest to AIO, czy też primer/glaze z dodanym stosunkowo mocnym zabezpieczeniem), gdyż - wg mnie - nie taki jest cel stosowania AIO. Chyba muszę rzeczywiście pobawić się doborem padów przy Speed-zie - dotychczas pracowałem nim na 3, lub 4 autach i zawsze gąbkami dedykowanymi pod One Step. Tak, jak napisałem - Speed'a uważam za dobry produkt AIO, jednak siłę cięcia ma mniejszą, niż AIO od AW i BF (przy użyciu tych samych padów), a najsłabszą cechą Speed'a jest trwałość zawartego w nim zabezpieczenia. Ale w połączeniu z Poxy powstaje fajny i trwały duet.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel207kj, tak, ACA 500 jest nieco skuteczniejsza niż AAT 501, przede wszystkim na gąbce, bo na futrze obie są mocne.

ACA 500 faktycznie, działa szybciej i minimalnie grzeje powierzchnię, raczej lepiej wykańcza i dociera się jak praktycznie każda pasta 3D, łatwo i przyjemnie 🙂

ACA 520 może się pojawi, ale tą akurat można śmiało zastąpić AAT 502, porównywaliśmy obie i wykonują podobną pracę.

(zresztą takie połączenie ACA 500 + AAT 502 rekomendują również w Autogeek'u)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Treys napisał:

Bardzo porządne pasty polerskie , używamy ich u siebie już od tamtego roku, jednak zawsze trzeba było zamawiać z USA bezpośrednio 🙂 super że je macie na stanie polecam je każdemu nawet do pracy One Step

Od dawien dawna 3D ma dystrybutora na Litwie 😉 sam osobiście zamawiałem z forumowym kolega 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888, zainteresowanie nieco przerosło nasze oczekiwania i najpopularniejsze pasty mamy na wykończeniu.

Musieliśmy domówić kolejną partię, więc jak tylko dotrze z pewnością Was o tym poinformujemy, wybaczcie lekki poślizg w czasie 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@ShiningCar

Mam aca500, chcę jeszcze dokupić 501 lub one. Czy hybrid będzie podobnie ciąć jak 501 na tej samej gąbce? Bo nie wiem czy wziąć jeszcze małe 501+one, czy tylko dużą butlę one, która będzie bardziej wielozadaniowa. Jak one radzi sobie z z miękkimi lakierami Japończyków i wykończeniem lakieru, pozbyciem sie bałaganu i holosów po ostrym cięciu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sparco0, jeśli masz ACA 500 to myślę, że AAT 501, która jest nieco słabsza od 500 to warto rozważyć zakup ONE Hybrid&Compound.

ONE to pasta niesamowicie uniwersalna. W sile cięcia nieco ustępuje 501, ale fakt, że możesz jej używać od futra do bardzo miękkiego finishingu i w każdym z tych ruchów uzyskujesz świetne efekty czyni ją w mojej ocenie nieco ciekawszą opcją. Na miękkich lakierach nie powinno być z nią żadnego problemu, wręcz przeciwnie (daj znać jak użyjesz 😉 ).

Świetnym uzupełnieniem tego zestawu jest AAT 502, moim skromnym zdaniem najlepsza pasta wykończeniowa na rynku, która co ciekawe, w niektórych przypadkach nawet na nieco twardszej gąbce potrafi wykonać niesamowite rzeczy.

Ogólnie jeśli ktoś pozna system 3D nieco bardziej, można robić projekty od A do Z....z czystą przyjemnością 😉 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.