Skocz do zawartości

Powłoka ceramiczna Gtechniq problem.


Stefan756

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
2 minuty temu, Stefan756 napisał:

Mimo wszystko zostają te ślady co ze zdjęcia wyżej.

Tak, trzeba zrobić dekontaminację chemiczną i mechaniczną. Deironizer i Tar and Glue, a może jakiś szamponik Reset.

Skąd jesteś dokładnie ? Jak daleko masz do MxNowicki ? Warto podjechać - wszystko CI pokarzą i pomogą.

Polecam też spoty regionalne w Mazowieckim - spotkać się z kimś i pogadać.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, Stefan756 napisał:

Altualnie jestem za granicą, więc daleko mam 😞

A jak z tych filmików, wszystko okej z powłoką? Tak ma woda spływać? 

Słabiutkoooooooo, widać że przytkana.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Stefan756 napisał:

Może warto podjechać i nałożyć na to jeszcze exo? Czy nie warto? 

Pod gwarancję to raczej nie podlega? 

Najpierw trzeba doprowadzić do porządku "bazę" i dopiero myśleć o "top coat'cie" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Stefan756 właśnie idealnie na lakierze się ten produkt sprawdza :good: Jest dość gęsty, więc po aplikacji na auto rozprowadź go równomiernie aplikatorem gąbkowym. Nie żałuj produktu. Będziesz zadowolony. Tu masz film MX Nowickiego o oczyszczaniu, gdzie Paweł właśnie używa ADBL Vampire:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, 

Taka dobra rada 🙂 

Powłoka ceramiczna jest produktem zabezpieczającym lakier przed większymi zabrudzeniami jak i przed mikro zarysowaniami. 

lecz nie jest to produkt który działa magicznie i samochód nie będzie się brudził, polecam Ci produkty takie jak W7 i W6 z gamy produktów do pielęgnacji auta od Gtechniq.

Spokojnie jesteś w stanie użyć ich na myjni "bezdotykowej" lecz każda powłoka wymaga raz na jakiś czas ruszenia,dotknięcia rękawicą i szamponem. Z tego co zauważyłem ze zdjęć posiadasz na lakierze ciężkie zabrudzenia drogowe, chemia nie przystosowana do usuwania takich zabrudzeń niestety może tego nie usunąć.

 

Krótka instrukcja 😛

jak podjedziesz na myjkę najpierw opryskaj cale auto W7, i pozostaw na jakieś 4-5 minut aby to zaczęło działać, w tym czasie mozesz opryskac delikatnie felgi produktem W6.

Po paru minutach spłucz i następnie możesz cale auto opryskać produktem W6 (na białym lakierze będziesz dobrze widział efekt "krwawienia")

po takim zabiegu trzeba dobrze wymyć pozostałości preparatów, i tutaj nadawała by się własnie rękawica i wiaderka, ale jak nie możesz w ten sposób to użyj sobie W5 Citrus,

produkt który dobrze wymyje i świetnie "odetka" powlokę. Po takim zabiegu na pewno będzie  lepiej lecz nic nie zastąpi ręcznego mycia 🙂 Wstawiam Ci linki do produktów 🙂 

https://poland.gtechniq.com/produkty/auto/w6-iron-plyn-do-felg-i-usuwania-osadow-metalicznych

https://poland.gtechniq.com/produkty/auto/perfect/exterior/paint/w7-tar-and-glue-plyn-do-usuwania-resztek-asfaltu-i-kleju

https://poland.gtechniq.com/produkty/auto/perfect/exterior/paint/w5-cytrusowy-plyn-myjacy-odblokowanie-powlok

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, 

 

Auto umyłem tak jak pisaliście.

 

Poszedł oprysk Citrusem, potem tar&glue, deironizator, potem piana aktywna i mycie na dwa wiadra z szamponem. Auto osuszone po wszystkim.

 

Cały brud zszedł, auto wygląda już jak należy. 

 

Nagrałem dwa filmiki jak spływa woda, z ceramiką wszystko okej? 

 

Woda na drzwiach:

Na masce:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie wiem dlaczego nie została zaaplikowana od razu powłoka hydrofobowa. Czyli inaczej mówiąc top coat gtechniq exo v4 lub v3 jak było to robione dawniej. Według mnie to jest mus przy aplikacji serum light. Zdecydowanie ułatwia domywanie i robi właśnie efekt tak lubianych "kropelek" no i chroni sam base. Przemyśl aplikacje exo 😉 

@Gtechniq - Kris dobrze myślę? Jeśli źle proszę mnie poprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, powloką ma w tej chwili efekt taflowania, możesz jeszcze spróbować na suchy lakier W5 możliwe ze trochę wróci efekt kropelkowania, lecz warto zainteresować się w miejscu gdzie robiłeś auto o serwis powłoki jak i aplikacje EXO, pomoże Ci to w osuszaniu auta jak i polepszy efekt wizualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 09:33, Gtechniq - Kris napisał:

Hej, powloką ma w tej chwili efekt taflowania, możesz jeszcze spróbować na suchy lakier W5 możliwe ze trochę wróci efekt kropelkowania, lecz warto zainteresować się w miejscu gdzie robiłeś auto o serwis powłoki jak i aplikacje EXO, pomoże Ci to w osuszaniu auta jak i polepszy efekt wizualny.

 

W dniu 15.01.2019 o 12:09, orzech_1983 napisał:

Ja na twoim miejscu pojechałbym do studia, które Ci tą powłokę aplikowało i niech robią serwis powłoki. 

To nie jest robione w ramach gwarancji? 

Orientujecie się mniej więcej jaki koszt takiego serwisu? 

No i może warto poczekać z tym do wiosny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stefan756 napisał:

 

To nie jest robione w ramach gwarancji? 

Orientujecie się mniej więcej jaki koszt takiego serwisu? 

No i może warto poczekać z tym do wiosny? 

Jak nie masz daleko do studia gdzie robiłeś auto to najlepiej podjechać i o wszystko wypytać 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 09:03, Gtechniq - Przemek napisał:

Jak nie masz daleko do studia gdzie robiłeś auto to najlepiej podjechać i o wszystko wypytać 🙂 

Aktualnie niestety jestem za granicą, dopiero w kwietniu jakoś wracam. Do tego czasu nie mam jak tam podjechać 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stefan756 napisał:

Aktualnie niestety jestem za granicą, dopiero w kwietniu jakoś wracam. Do tego czasu nie mam jak tam podjechać 😕

Na spokojnie, na pewno firma która kładła powlokę na twoje auto na pewno Ci pomoże w każdej chwili.  🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.