Jump to content

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl

Recommended Posts

22 godziny temu, Vujek napisał:

Jak chcesz zmniejszenia spalania oleju zastosuj  koniecznie płukankę przed wymianą oleju i musisz sobie dopasować olej którego twój silnik będzie żarł najmniej. W moim i nie tylko przypadku jest to Ravenol SSL.

Tak jak piszesz najpierw płukanka . Zgodnie z tym co już mi kiedyś napisałeś. Obecnie zalany olejem Specol 5w40

• Replies 651
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@ostry2407 dokładnie 👌🏽 Z jednym tylko się pomyliłeś, bo u nas na wsi to się filtry myje, a nie wymienia.

Kolego@osc czytałeś post czy oglądasz zdjęcia? Kolega@Vujek czepia się ze wymiana nie jest pro, bo koło auta stoi wysysarka ... stać sobie mogła chyba ze ma rentgen w oczach i widzi ze ten wąż jest

Millers, Archoil, LM, Eurol to sprawdzone płukanki.Nic nie zepsują i można je lać śmiało co wymianę oleju.Jesli zależy ci na dobrym wypłukaniu także góry to polecam Eurol bo jest jej 500ml.

Posted Images

@Vujek pacjent to Avensis 2016 z słynnym 2.0d 2WW😁 dotychczas lany Ravenol 0W20 a wcześniej Amsoil 5W30, mam pytanie jak to jest z tymi oznaczeniami Ravenol VMP SMP HLS itd gdyż szykuje się kolejna wymiana...

Trzyliterowe oznaczenia są powiązane ze specyfikacjami pod konkretne marki czy typy silnika.Trzeba uważać. W twojej maszynie jak jest DPF to VMP.

To co lałeś do tej pory bardziej pod benzynę.

W dniu 18.04.2021 o 09:51, Vujek napisał:

Jak przetestujesz tego Proteca do oliwy napisz jakie efekty.

Oczywiście podzielę się efektami.

ja juz jeżdzę od 3 miechów na Specol + Protec w Auris 1.4VVTi + LPG - przed zalaniem patrzyłem na stan pod czapką i zobaczę za jakieś 3 miechy znowu (mniej więcej w pół roku robię 10kkm i co tyle km wymieniam), wydaję mi się, że troszkę ciszej chodzi na zimnym 🙂

@Zmienolej poleć jakiś dobry olej do Astry J 1,7CDTI 110KM.
Zastanawiam się nad MOTUL 8100 X-Clean FE 5w30  i przed nim chcę zrobić płukankę  - i tutaj też możesz jakąś polecić :)

Przebieg teraz ok. 220tys. km

Motul był znakomity ale 2 dekady temu.

Kup sobie Ravenol HLS lub RUP lub Eurol Elance bądź Turbo Di.

Płukanki bez większego znaczenia. Jak najlepiej to Tec 2000 lub Oilem.Nawet nafta da radę po taniości.

• Dziękuję 1
17 godzin temu, zbylus napisał:

Merc a200 2.1 cdi 2017 42t przbiegu

Jaki olej wybrać?

Ravenol VMP lub EXTREME AMG VR2 5W30 GTI .

• Lubię to 1
W dniu 22.04.2021 o 08:55, Vujek napisał:

Ravenol FES.

Jak żyć... 🙂

idę do swojego mechanika:

coooo 0w ? Taki to do nowych! 5w bo przebieg trzysta 

w lokalnym sklepie z olejami:

Total 5w30 wystarczy.

😛

• Haha 1
W dniu 20.12.2020 o 22:54, Zmienolej napisał:

Podpowie ktoś, jaki olej wybrać do Mercedesa w205 w wersji 350e hybrydzie mocy 279km, nie moge znalezc zadnych informacji

23 godziny temu, alexander.p napisał:

Jak żyć... 🙂

idę do swojego mechanika:

coooo 0w ? Taki to do nowych! 5w bo przebieg trzysta 

w lokalnym sklepie z olejami:

Total 5w30 wystarczy.

😛

👎 Nie słuchaj Januszy.Jak nie żre więcej jak litr na 1000km i nie kopci lej śmiało 0w oczywiście po przepłukaniu, którego się pewnie boisz a nie trzeba bo to nie Maluch czy Syrenka.

20 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

Podpowie ktoś, jaki olej wybrać do Mercedesa w205 w wersji 350e hybrydzie mocy 279km, nie moge znalezc zadnych informacji

RAVENOL SSO lub ALS.Motula czy Valvo sobie odpuść bo znacznie gorsze.

22 godziny temu, Mateusz_O napisał:

Zalewałem dwa razy od momentu kupna Skodę Fabię III 1.2 TSI 110KM (110 tyś km) Valvoline Synpower Xtreme XL-III C3 5W-30. Czy jest zmieniać? Jeśli tak, to na jaki?

EXTREME AMG VR2 5W30 GTI .

• Super 1

Ravenol SSL.Na vag+LPG sprawdza się idealnie.

Motul jak już pisałem dawno skończył się dobry. Płukanka i Ravenol.Odczujesz różnice.

@Vujek widze ze ogarniasz troche oleje co byś polecił do Honda Civic 2016r. 1.8 benzyna R18z4, przebieg 80 tyś.? Aktualnie 5w40 Motul. 

Drugie auto Honda CRV 2014 2.0 benzyna przebieg 40 tyś km 

Tylko.

W dniu 3.05.2021 o 21:56, Streat napisał:

@Vujek widze ze ogarniasz troche oleje co byś polecił do Honda Civic 2016r. 1.8 benzyna R18z4, przebieg 80 tyś.? Aktualnie 5w40 Motul. 

Drugie auto Honda CRV 2014 2.0 benzyna przebieg 40 tyś km 

Do Civic Ravenol SSV. Ewentualne Eurol Ultrance VA 0W-30.

Do CRV EFS lub SSO. Ewentualne Eurol Evolence 0W-20.

Jak bez oszczędności do Hond ( na bogato) to Amsoil Sygnature 0w30.

• Lubię to 1