Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Prosze o porade jaki olej zalac do Renault Captur 1,2 benzyna po lifcie 2017? Niestety nie wiem jaki olej byl lany oryginalnie - pod maska nie ma zadnej kartki a w ASO jedyne co udalo mi sie dowiedziec ze byl wymieniany 1,5 roku temu. Auto ma 40.000 przebiegu, mam ciezka noge i jezdze dosc dynamicznie autostardy/miasto 50/50.

 

Bede wdzieczna za wszelkie sugesteie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoro prawie wiosna i większość  zakupi/zakupiła nowe auta wracam z tematem najlepszych dodatków do oleju a mianowicie kolega z Belgii zainspirował mnie nowym dodatkiem Tec 2000.Choć siedzę w temacie dość długo muszę przyznać że mnie zaskoczył bo nie znam i nie miałem styczności z tym specyfikiem.

Może ktoś coś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 14:21, Vujek napisał:

Skoro prawie wiosna i większość  zakupi/zakupiła nowe auta wracam z tematem najlepszych dodatków do oleju a mianowicie kolega z Belgii zainspirował mnie nowym dodatkiem Tec 2000.Choć siedzę w temacie dość długo muszę przyznać że mnie zaskoczył bo nie znam i nie miałem styczności z tym specyfikiem.

Może ktoś coś wie ?

Nie jest to odpowiedź na twoje pytanie ale ja się zastanawiam nad dodatkiem PROTEC Nano Engine Protect & Seal. Kupiłem Superba 16' 2,0 TDI 190km GSG z nalatanymi 120tyś i nie podoba mi się jak głośno chodzi silnik. Wcześniej właściciel zmieniał olej co 30tyś - jak w książce serwisowej... Zastanawiam się też na jaki olej zmienić. bez ograniczeń cenowych coś byś polecił co jest najlepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przywitać na forum ! Jednocześnie proszę o poradę o oleje dla dwóch samochodów :

1. Octavia 1.4 TSI 150km - aktualnie jeździ na Motul 5w30 Xcleen - czy warto zmieniać ?

2. Fabia 1.0 MPI LPG - nie wiem na czym jeździł .

 

Dziękuje za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wejść na oil-club.pl i poczytać o analizach olejów Ravenol. Chłopaki tam zrobili kilka rodzajów analiz i ten olej nie jest jakiś och ach. Po prostu poprawny olej i nic więcej. Traci właściwości przy 8tyś./km i do tego ciągła żonglerka w bazie i składzie bez info i po cichu. Następny olej co jest na tapecie i jest naj. Wcześniej to samo było z Motulem i Millersem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie, stoje przed dylematem miedzy 2 olejami, oba 5w40:

Motul 8100 x-cess

MILLERS OILS TRIDENT PROFESSIONAL

Ma ktoś jakieś opinie, porownania etc? Został mi polecony millers, ale jednak zawsze wole sie dopytac co i jak.
Accord 7 2.0 k20z2 z lpg, 285k przebiegu, rocznie pewnie ok 5kkm bedzie (auto ostatnio sporo stoi z powodu wiadomo jakiego wirusa) i jazda raczej spokojnia po mieście (czasami sie zdarzy że troche go na vtecu pomęcze, ale to raczej rzadkośc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/9/2021 at 9:36 PM, Vujek said:

Na jakiej lepkości lata obecnie bo do niego dedykowany jest raczej 0w30.

Zalany jest i był 5w40, podobno Xw40 lepiej sie do gazu sprawuja przez wyzsza temp. spalin (czy to prawda czy nie, nie mam pojecia). Co do tamtych olejów to czytalem dobre kilka stron do tylu, i jedyny wątek jaki znalazlem ze tamte oleje są złe, to taki że... nic nie znalazlem v: Jedyny co to to, że np. ravenol (i jeszcze kilka innych marek) jest lepszy i to wszystko, nie zaprzeczam że nie jest lepszy, tylko zastanawiam sie czy przy moim użytkowaniu auta po miescie na krótkich trasach gdzie na codzien jezdze spokojnie (gdzie może w weekendowe noce troche go poprzeciagam na biegu na jakies ekspresówce) będzie miało jakieś znaczenie żeby doplacic te 50% wiecej, tym bardziej że nie slyszalem dotychczas negatywnych opini o motulu, a o millersie to znalazlem nawet tyle że pod wzgledem kultury pracy silnika jest lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav jak takie miejskie bujanko to bym celował w dobre 0w.. jeśli jest dopuszczalne. Przy takich przebiegach i takim przebiegu to myślę, że dużej różnicy nie będzie szczerze miedzy olejem topowym a przyzwoitym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu tego środka  https://zmienolej.pl/pl/dodatki/5931-dodatek-do-oleju-protec-nano-engine-protect-seal-375ml-4042293920111 wynika , że potrafi zmniejszyć spalanie oleju a na tym głownie mi zależy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Damian68 napisał:

Z opisu tego środka  https://zmienolej.pl/pl/dodatki/5931-dodatek-do-oleju-protec-nano-engine-protect-seal-375ml-4042293920111 wynika , że potrafi zmniejszyć spalanie oleju a na tym głownie mi zależy .

Jak chcesz zmniejszenia spalania oleju zastosuj  koniecznie płukankę przed wymianą oleju i musisz sobie dopasować olej którego twój silnik będzie żarł najmniej. W moim i nie tylko przypadku jest to Ravenol SSL.

7 godzin temu, KUBA46 napisał:

Szybka sonda. Shell Helix Ultra ect 5w30 czy Lotos Aurum 5w30. Silnik b48 BMW. 

Shell.Ale dobrze by było coś więcej napisać o aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.