Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

@Zmienolej do tej pory śmigam na oleju Valvoline Maxlife 10W40. Auto to Astra H z silnikiem benzynowym 1.6 + LPG. Taki olej był zalewany gdy kupilem i tak już zostało. Zostać przy tym, co jest czy może raczej coś zmienić? Dodam, że bierze jakiś litr oleju na 12 tysięcy (do wymiany) ale podobno w tych silnikach norma jest nawet 0.6 litra na 1000 km. Dzięki i pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rapmen93 napisał:

@Zmienolej do tej pory śmigam na oleju Valvoline Maxlife 10W40. Auto to Astra H z silnikiem benzynowym 1.6 + LPG. Taki olej był zalewany gdy kupilem i tak już zostało. Zostać przy tym, co jest czy może raczej coś zmienić? Dodam, że bierze jakiś litr oleju na 12 tysięcy (do wymiany) ale podobno w tych silnikach norma jest nawet 0.6 litra na 1000 km. Dzięki i pozdrawiam 🙂

Witam,

Jaki to rocznik modelowy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BartekW napisał:

Hej ! A co powiecie o produktach marki Ravenol np. Vmp 5w30 USVO ? 

Też jestem zainteresowany tym olejem do HDI 2.0 z FAP 140KM (w cytrynce). Jak się sprawdzi i czy to dobry wybór? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BartekW, @Vernitus - zajrzyjcie do wątku olejowego :-oOdpowiem krótko - olej jakościowo jest rewelacyjny, a w silnikach HDI po gwarancji można zastosować olej z wyższym HTHS (czyli w normie ACEA C3, zamiast wymaganej gwarancyjnie ACEA C2), bo zostało to rozstrzygnięte w praktyce. Nie jest to przy tym egzotyczna pozycja, żeby nie dało się znaleźć informacji na jego temat nawet na tym forum.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 14:53, Michał126 napisał:

Fakt, że PAO kiepsko mieszają się z dodatkami również jest znany, dlatego oleje 100% PAO nie istnieją - tylko PAO-estrowe lub (zwykle) PAO-HC. Tak czy owak, mechanizm jest prosty - zwiększając zawartość PAO, obniża się punkt płynięcia, poprawia pompowalność i zmniejsza zawartość bazy, której immanentną cechą jest skłonność do pozostawiania nagarów. 

Sa oleje 100 % PAO, ale mówimy tylko i wyłącznie o oleju bazowym, nie o nośniku dla dodatków, a to jest w dużej mierze olej z grupy I albo III. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 22:33, BartekW napisał:

Hej ! A co powiecie o produktach marki Ravenol np. Vmp 5w30 USVO ?  

Ravenol zawalił ostatnio rynek olejowy i teraz nadrabia po prostu dobrym produktami o dobrych parametrach.

Doświadczenia nie mam dużego z najnowszą serią ale wedle opinii są w porzadku.

W dniu 29.12.2018 o 22:31, samsung89 napisał:

Sa oleje 100 % PAO, ale mówimy tylko i wyłącznie o oleju bazowym, nie o nośniku dla dodatków, a to jest w dużej mierze olej z grupy I albo III. 

Niemniej nadal będę obstawiał przy swoim, że wszystkie oleje nie są w 100% olejami PAO ale mieszaniną tychże olejów a ile procentowo takiej bazy się znajduje to już sprawa indywidualna danego producenta.

Mowa oczywiście o olejach OEM z dopuszczeniami i specyfikacjami producentów silnikow.

Pozdrawiam

PIotr Dziektarz

www.zmienolej.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zmienolej napisał:

Ravenol zawalił ostatnio rynek olejowy i teraz nadrabia po prostu dobrym produktami o dobrych parametrach. 

Niemniej nadal będę obstawiał przy swoim, że wszystkie oleje nie są w 100% olejami PAO ale mieszaniną tychże olejów a ile procentowo takiej bazy się znajduje to już sprawa indywidualna danego producenta.

Mowa oczywiście o olejach OEM z dopuszczeniami i specyfikacjami producentów silnikow.

Pozdrawiam

PIotr Dziektarz

www.zmienolej.pl

Odnośnie Ravenola to czas pokaże, bo sporo jest analiz z niestabilną receptura. Ale podobno już od marca są. 

Na temat olejów 100 % PAO, zależy z jakiego punktu widzenia, obydwoje mamy rację. Ja po prostu uznaję olej bazowy. Właściwie takie przepisy obowiązują w Niemczech. Już nie wiele jest takich olejów na rynku. 

Interesujące jest to co pisałes powyżej, że oleje posiadające oficjalne aprobaty producentów, wyprodukowane w konkretnej recepturze, są dyktowane przez innych. To mi właśnie dawało do myślenia, bo w dużej mierze znam producentów środków smarnych, którzy mają oleje na bazie 100 % PAO, a te z reguły posiadają rekomendacje. Natomiast Ravenol jest wyjątkiem...Lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Bo to co opisales świadczylo by o tym, że pakiety dodatków są przygotowane pod konkretne normy itp. ale i również pod mieszaninę olejów bazowych. Ale można przyjąć, jeżeli producent zamówi pakiet dodatkow dla swojego produktu, może być on także kompatybilny z PAO, lecz te zostały wcześniej rozpuszczone w innym oleju. I mimo wszystko złoży wniosek o oficjalną aprobatę. Ale aktualnie oleje z III-ciej grupy spełniają bez problemu te wymagania, to po co przepłacać za PAO, gdzie i tak jest duże zapotrzebowanie na rynku, a jest tego stosunkowo mało. Dlatego tak jak pisałem powyżej, jedynie Ravenol, być może jest jeszcze jakiś inny producent, który robi w ten sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwracam się i ja z prośbą o pomoc 🙂

1. VW Golf VII 1.6tdi pewno z DPFem, nie wiem co zalane, jest tylko naklejka na wzmocnieniu 5W-40 Special PLus QI4 

Cos sensownego mozna zalac z 5W30? Motul XClean, Ravenol VMP , Neste CityPro W Longlife III ?

@Zmienolej @Michal126 ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pilny, Motula zostaw w spokoju, to kiepski olej. Pisałem w ogólnym wątku, że u Motula fajna jest seria X-Max i 300V, ale ze względu na DPF nie powinieneś takich olejów stosować. Neste jest taki sobie, zważywszy na resztę produktów tego producenta - stosunkowo niski indeks lepkości i średni punkt płynięcia wskazują na duży udział bazy mineralnej hydrokrakowanej 🙂 Konkurencję wygrywa świetny Ravenol VMP z dopiskiem USVO. 😉

@Zmienolej, masz błąd w opisie Neste Pro+ W LL 5W30 - nie ma specyfikacji VW 503.00 i 506.00 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michał126 napisał:

@Pilny, Motula zostaw w spokoju, to kiepski olej. Pisałem w ogólnym wątku, że u Motula fajna jest seria X-Max i 300V, ale ze względu na DPF nie powinieneś takich olejów stosować. Neste jest taki sobie, zważywszy na resztę produktów tego producenta - stosunkowo niski indeks lepkości i średni punkt płynięcia wskazują na duży udział bazy mineralnej hydrokrakowanej 🙂 Konkurencję wygrywa świetny Ravenol VMP z dopiskiem USVO. 😉

@Zmienolej, masz błąd w opisie Neste Pro+ W LL 5W30 - nie ma specyfikacji VW 503.00 i 506.00 😉

A Motul 5W30 8100 X-clean EFE do diesla Opla 1.7 cdti bez DPF? Czy znasz coś lepszego w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Michał126 napisał:

@Pilny, Motula zostaw w spokoju, to kiepski olej. Pisałem w ogólnym wątku, że u Motula fajna jest seria X-Max i 300V, ale ze względu na DPF nie powinieneś takich olejów stosować. Neste jest taki sobie, zważywszy na resztę produktów tego producenta - stosunkowo niski indeks lepkości i średni punkt płynięcia wskazują na duży udział bazy mineralnej hydrokrakowanej 🙂 Konkurencję wygrywa świetny Ravenol VMP z dopiskiem USVO. 😉

Napiszesz coś więcej na temat Motula? Dlaczego jest kiepski itp? Od kilku lat leje do wszystkich swoich aut oleje tego producenta i na chwile obecną nie zauważyłem nic niepokojącego. Może ewentualnie polecisz coś innego w podobnym przedziale cenowym?

Oleje, których używam:

Volvo V70R II 2.5T - 300V Trophy 0W40

Alfa 147 GTA 3.2 - 300V Competition 15W50

Alfa 159 1.75 TBi - X-Clean 5W40

Volvo 850R 2.3T - X-cess 5W30

Volvo 480 1.7T - Synergie+ 10W40

Seicento Sporting - Synergie+ 10W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2019 o 19:49, Roonie napisał:

Alfa 147 GTA 3.2 - 300V Competition 15W50

 

15W? Weź temu Busso nie rób krzywdy 😉

W dniu 10.01.2019 o 19:49, Roonie napisał:

Alfa 159 1.75 TBi - X-Clean 5W40

Jak już to  x-cess, x-clean to olej o obniżonej zawartości popiołów do aut z filtrami cząstek, a TBI chyba nie wymaga normy C2/C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.