Skocz do zawartości

Naprawa winylu na boczku - skurczony materiał


jackill

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z boczkiem w BMW E36. Dół jest powleczony winylem/sztuczną skórą. Z jakiegoś powodu w jednym miejscu materiał się skurczył. Czy podgrzanie tego sprawi, że materiał bardziej się rozciągnie i będzie się go dało dokleić do krawędzi, czy może wręcz przeciwnie - skurczy się jeszcze bardziej?

Druga sprawa - planowałem kleić wszystko klejem do szyb. Dobry wybór, czy jest coś lepszego do tego celu?

20181126-_DSC0087.jpg

20181126-_DSC0090.jpg

20181126-_DSC0093.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackill prawdopodobnie myślisz o opalarce. Podgrzewanie tylko zniszczy ten materiał. Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł:song: Materiał się przykurczy i pofałduje. 

Natomiast do podklejenia tych boczków użyłbym raczej dobrego kleju tapicerskiego, który świetnie się rozprowadza przed zaschnięciem. Masz czas na wygładzenie powierzchni, dzięki czemu nie zostaną żadne grudy i fałdy. Oczywiście przed zabiegiem warto wyczyścić i odtłuścić obie warstwy materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 22:00, jackill napisał:

Te, które udało mi się kupić, oprócz tego miejsca są w bardzo dobrym stanie.

Gdzie kupowane? Ostatnio na pewnym forum był cały touring na full wypasie o znikomym przebiegu na części. Wszystko jak nowe. Najgorsze chyba brać od złomiarzy z allegro. No ale wracając do tematu spróbuj to skleić co ci szkodzi, przygotuj suszarkę, kup dobry klej tapicerski i może coś z tego wyjdzie. Z tego co się orientuje to w przedliftach były problemy z odstającymi materiałami boczków drzwiowych w polifcie wszystko mi się elegancko trzyma no ale to pewnie nie jest regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DaV napisał:

Gdzie kupowane? Ostatnio na pewnym forum był cały touring na full wypasie o znikomym przebiegu na części. Wszystko jak nowe. Najgorsze chyba brać od złomiarzy z allegro. No ale wracając do tematu spróbuj to skleić co ci szkodzi, przygotuj suszarkę, kup dobry klej tapicerski i może coś z tego wyjdzie. Z tego co się orientuje to w przedliftach były problemy z odstającymi materiałami boczków drzwiowych w polifcie wszystko mi się elegancko trzyma no ale to pewnie nie jest regułą.

Kupiłem od forumowicza właśnie, akurat ode mnie z miasta 🙂 W tej chwili ładnych boczków do coupe na Allegro są słownie 2 komplety, oba w cenach czterocyfrowych. Te są o niebo ładniejsze od moich - przedliftowych, w których oczywiście wisi materiał. A tapicer nie chciał się podjąć obklejenia bo jest problem z rozdzieleniem części boczku, bez uszkadzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.