Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu całego wątku na temat odkurzacza, wybór padł na Georga, zakupiony od kolegi Poorboy. Sprzęt prosty w obsłudze, dużo osób pisze że opróżnianie zbiornika na brudną wodę to udręka...hmm, mi odpięcie zatrzaskow, zdjęcie górnej części odkurzacza, wymontowanie filtra i zbiornika na czystą wodę, odpięcie rury zajmuje bagatela 10 sek, z zegarkiem w ręku, kolega mierzył czas.
Trzeba pilnować stężeń płynu do ekstrakcji, za duża ilość powoduje wytwarzanie piany, co może doprowadzić do zaciągnięcia piany przez turbine. Ja wlewam ocet do zbiornika na brudną wodę i po temacie
Zamieszczam fotki z pierwszego zlecenia, generalnie niezły szczur. Prespray enzall,, szczota średnia na wkrętarce, ekstrakcja formula 90. Jeśli miałbym kupować drugi raz, wybrałbym Georga.

 

0dd9a34d8fbff3e2d0b6da3319a5de65.jpgdd01a7034d64490bb16efe8008b9c503.jpga2663079151ab989366700364a939eab.jpgc2057740ba74842d4b63ca6d090e193f.jpgdb0804251b13aaca5a66b1538457d02b.jpgda1302f1284f9b6d3170c37b2eaef061.jpge434942e4a872856b3f991968508d2c5.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu odkurzacza piorącego i z uwagi na ograniczony  budżet mam do wyboru:
- Clatronic BSS 1309 - nowy
- Karcher 4.001 - nowy
- Karcher 5.001 - używany 
- Lavor GBP 20 - nowy

Głównie służyłby do użytku prywatnego  ( 3 samochody + w domu kanapa, dywany). 
Co z tego byście polecili? Chyba że coś innego godnego uwagi? Dobrze żeby był też na sucho. 
A może ktoś ma swoją używke na sprzedaż? 

@poorboy pomożesz?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2018 o 10:17, adziu napisał:

Ma ktoś z was George z 2018r? Z tego co widzę w katalogu powinien on mieć uchwyty na szczotki. Jest ktoś w stanie to potwierdzić? 

  

Przechwytywanie.PNG

Ponawiam pytanko. Wie ktoś gdzie można dostać nową wersję w PL? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zakupiłem tego Hyundai . I muszę powiedzieć że jestem zadowolony . Jeszcze dobra chemię i wogole będzie petarda 

 

Fotele alcantara , były tak brudne że nie mogłem na nie patrzeć jak na zwykłą chemię petarda , możecie coś polecić jeżeli chodzi o chemi. 

IMG_20180908_125950.jpg

IMG_20180908_174654.jpg

Może nie jest to idealne mycie ale zwykle opryskanie , i ściągnięcie odkurzaczem żadnego szorowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 22:59, TedsonUst napisał:

Witam ja zakupiłem tego Hyundai . I muszę powiedzieć że jestem zadowolony . Jeszcze dobra chemię i wogole będzie petarda 

 możecie coś polecić jeżeli chodzi o chemię. 

 

Serdecznie polecam Maxifi Pre-Spray i do płukania/ekstrakcji Maxifi Power Rinse. Chociażby w autonablask kupisz ten zestaw w opakowaniach 0,5kg za około 100zl, a to spokojnie wystarczy na kilkadziesiąt prań. 

Tez niedawno zacząłem przygodę z praniem i jako mało doświadczony użytkownik jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na 'nowym' forum ;-)

Rozglądam się za odkurzaczem piorącym. Przede wszystkim użytek własny (4 samochody), może raz w tygodniu jakaś 'fuszka'. Budżet powiedzmy 800 PLN na sam odkurzacz.

Moi kandydaci:
- lavor gbp 20 (warto dopłacić stówkę do wersji 'pro'?)
- hyundai vc 5750

czy ktoś miał okazję porównać sobie dwa powyższe? A może lepiej poszukać czegoś innego?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na 'nowym' forum ;-)
Rozglądam się za odkurzaczem piorącym. Przede wszystkim użytek własny (4 samochody), może raz w tygodniu jakaś 'fuszka'. Budżet powiedzmy 800 PLN na sam odkurzacz.
Moi kandydaci:
- lavor gbp 20 (warto dopłacić stówkę do wersji 'pro'?)
- hyundai vc 5750

czy ktoś miał okazję porównać sobie dwa powyższe? A może lepiej poszukać czegoś innego?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

A czytałeś ten wątek :( ? zadałeś setny raz to samo pytanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Birkhof napisał:


A czytałeś ten wątek 😞 ? zadałeś setny raz to samo pytanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przeczytałem kilka(naście) ostatnich stron bez odpowiedzi, stąd moje pytanie :-) O lavorze ani słowa, w sumie to tak naprawdę mało tu konkretów jeśli mam być szczery ;-)))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bimsky napisał:

Przeczytałem kilka(naście) ostatnich stron bez odpowiedzi, stąd moje pytanie :-) O lavorze ani słowa, w sumie to tak naprawdę mało tu konkretów jeśli mam być szczery ;-)))) 

Jak nie ma opinii to może nikt go nie używa? 95% tutaj bazuje na profi albo georgu to co mamy Ci powiedzieć innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Birkhof napisał:

Jak nie ma opinii to może nikt go nie używa? 95% tutaj bazuje na profi albo georgu to co mamy Ci powiedzieć innego?

Bez spiny proszę ;-) Dżordża też brałem pod uwagę, ale pytanie czy jest sens płacić prawie dwa razy więcej za odkurzacz do moich zastosowań? Profi ma coś interesującego w ofercie w założonym budżecie? Jestem bardzo otwarty na sugestię i dyskusję - na co zwracać uwagę przy wyborze. Podciśnienia, przepływy, moc to często tylko suche liczby nie zawsze idące w parze ze skutecznością/sprawnością. Zainteresowałem się lavorem, bo mam jakąś starą myjkę tej firmy która wciąż świetnie się sprawuje ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie zamierzam zakupić odkurzacze do odkurzania i do prania. Na początku myślałem o dwóch różnych odkurzaczach do odkurzania wnętrza na sucho i mokro, np Karcher WD3 i coś do prania, tutaj dopiero czytam, który będzie najlepszym wyborem dla mnie. 
Ale przeglądając aukcji , trafiłem też na "wielefunkcyjne" odkurzacze, które odkurzają na sucho, mokro i piorą, ale czy warto kupować taki odkurzacz do wszystkiego? Czy lepiej dwa oddzielne? Bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego jak to mówią. 
Od razu mówię, że odkurzał będę również traktory (także trochę te piasku będzie) i auta. A prać zamierzam meble, dywany i auta. Też nie ukrywam, że może jakieś usługi wpadną na auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję odkurzacza piorącego który również ma funkcję odkurzania na sucho. Będzie on używany do prania 4 samochodów, kanap,foteli oraz dywanów. 

Zastanawiałem się nad np. Karcher SE4001 lub SE 5.100 ew. Numatic George GVE 370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎21‎.‎09‎.‎2018 o 11:20, bimsky napisał:

Bez spiny proszę ;-) Dżordża też brałem pod uwagę, ale pytanie czy jest sens płacić prawie dwa razy więcej za odkurzacz do moich zastosowań? Profi ma coś interesującego w ofercie w założonym budżecie? Jestem bardzo otwarty na sugestię i dyskusję - na co zwracać uwagę przy wyborze. Podciśnienia, przepływy, moc to często tylko suche liczby nie zawsze idące w parze ze skutecznością/sprawnością. Zainteresowałem się lavorem, bo mam jakąś starą myjkę tej firmy która wciąż świetnie się sprawuje ;-) 

Zaryzykowałem i kupiłem lavora 'pro'. Na pierwszy rzut oka wygląda solidnie. Jeszcze tylko kupię chemię i zobaczymy jak się będzie sprawował w akcji ;-) Mam zdziadziałego i mega zasyfiałego saaba 9-5, to będzie mój poligon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że temat jest bardzo długi i pewnie było już takie pytanie ale czy moglibyście doradzić zakup odkurzacza cena max do 3tys. Przeglądałem oferty to mieści się w tym Puzzi 10/1 , Puzzi 8/1 i George . Przeznaczenie głównie pragnie tapicerki samochodowej. Różnica ceny pomiędzy Puzzi 10/1 a George jest bardzo duża i czy warto tyle dokładać ? Z góry dzięki za odpowiedź 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Kupiłem 3 lata temu Georga  od poorboya i jestem mega zadowolony.. Wypral już w h..uj... Samochodów, wypoczynkowe itp i ciągle mu mało ... Jeżeli chodzi o stosunek cena do jakości to bije na głowę inne odkurzacze... Każda złotówka wydana na ten sprzęt była tego warta.... Polecam w 100 %... Takze jak ktoś się jeszcze wacha to niech nie traci czasu tylko kupuje 😉 pozdrawiam 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2018 o 16:48, gouran napisał:

Witam, poszukuję odkurzacza piorącego który również ma funkcję odkurzania na sucho. Będzie on używany do prania 4 samochodów, kanap,foteli oraz dywanów. 

Zastanawiałem się nad np. Karcher SE4001 lub SE 5.100 ew. Numatic George GVE 370.

Mam/miałem karchera i dno kompletne... we wrześniu skończyła mi się gwarancja a w tym tyg. padła pompa..... zawsze używane do prania płyny dedykowane typu Heavy Duty Carpet Cleaner etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, gouran napisał:

Wydaje mi się że @poorboy jest na wakacjach czy coś w tym rodzaju, bo pojawia się na forum ale nie odpisuje. Szkoda bo chcę kupić od niego Georga 😞

dzwon do sklepu powiedz ze z forum KA jestes i tyle . Na pewno sie dogadacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 23:04, gouran napisał:

Wydaje mi się że @poorboy jest na wakacjach czy coś w tym rodzaju, bo pojawia się na forum ale nie odpisuje. Szkoda bo chcę kupić od niego Georga 😞

Na tacierzyńskim 😜 Najszybciej dzwonić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś sposób / patent na wiecznie pękającą przeźroczystą osłonę ssawki w odkurzaczu piorącym Karcher 8/1C? Nie jest droga ale wymieniam ją dość często (pękają w miejscu wkręcania śrubek wskutek złego kąta trzymania i nacisku).
Może istnieją jakieś jednoczęściowe / aluminiowe całe ssawki w normalnych pieniądzach tj. do 300-400 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.