Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko, mam pytanie czy ktoś z użytkowników Profi 50.1C w wersji z gniazdem ma szorowarkę Profi 55? Jak to się sprawuje? Czy takie standardowo ubrudzone dywany, wykładziny da radę tym wyczyścić? Nie mówię o jakichś mega zabrudzeniach tylko kurz i błoto z butów, a może faktycznie do trudniejszych zabrudzeń to zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2018 o 07:25, david2888 napisał:

@menior Na Allegro u oficjalnego dystrybutora firmy Clatronic. 400zł + kw. Gwarancja 3 lata. Nr aukcji: 7158697402

W innym już dziale przedstawiłem efekty pracy z tym odkurzaczem no ale też tutaj wkleje dla potomnych :)

Tutaj praca przy jasnej tapicerce w Passacie. Chemia Excede

 

Cześć

Po Twoich efektach postanowiłem kupić ten odkurzacz.

Mam dwa pytania:
Czy jak natryskujesz chemię przez te przezroczyste końcówki to masz taki strumień ciągły na całej szerokości czy tylko w 3 punktach (lewo środek i prawo)? U mnie jest tak punktowo, że jak odkurzam to te na bok, w szczególności lewo natryskuje poza ssawkę.

Spust przy ustawionej pozycji na odkurzaczu na II działa u Ciebie tak że jak nie jest wciśnięty to nie natryskuje ? Wydaje mi się że mój ma wadę i od razu leci woda, czy jest wciśnięty czy nie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ST1CZ Mi rozpyla równomiernie. Ładna mgiełka jest. Tylko po każdym praniu muszę porządnie tą dyszę przeczyścić, przepłukać, przedmuchać, bo chemi lubi zatkać tą dyszę i wtedy nie równo natryskuje. Weź lekko igłą sprawdź, ale najpierw przedmuchaj sprężonym powietrzem.

Jeśli pierzesz "na mokro" to pozycja przełącznika na II i wtedy działa ci pompa. Natrysk jest podawany w momencie naciśnięcia spustu przy końcówce rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, david2888 napisał:

@ST1CZ Mi rozpyla równomiernie. Ładna mgiełka jest. Tylko po każdym praniu muszę porządnie tą dyszę przeczyścić, przepłukać, przedmuchać, bo chemi lubi zatkać tą dyszę i wtedy nie równo natryskuje. Weź lekko igłą sprawdź, ale najpierw przedmuchaj sprężonym powietrzem.

Jeśli pierzesz "na mokro" to pozycja przełącznika na II i wtedy działa ci pompa. Natrysk jest podawany w momencie naciśnięcia spustu przy końcówce rury.

Tylko on tak od nowości ma. Próbowałem go przedmuchać i wymyć dokładnie, ale bez efektu. Może dostałem jakiś zwrot po innym kliencie.

Możesz zrobić zdjęcie jak wygląda u ciebie natryskiwanie ? U mnie jak myję rogówkę to połowa ląduje na ścianie mimo że że jest 10cm od niej...

 

Czyli już wiem że pistolet nawalił po pierwszym praniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2018 o 09:53, ST1CZ napisał:

 

Czyli już wiem że pistolet nawalił po pierwszym praniu...

Wysłałeś może już odkurzacz na gwarancję? Jeśli tak, to czy została już uznana albo jakaś aktualizacja obecnej sytuacji? Pytam z ciekawości, bo też jestem nim zainteresowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie chcę zakupić odkurzacz piorący do 650 -700.

Użytek domowy wykładzina , kanapa , oraz samochód , użytek 10 razy w ciągu roku . 

Przexzytalem tematy i nadal nie wiem co wybrać hehe . 

Karcher MV3 Premium Car Kit
hyundai vc5750
Karchera WD3 CAR
clatronic bss 1309

 

Może wy coś jesteście w stanie doradzić ?? 

Chodzi tylko o wyłącznie i pranie tapicerki wykładziny oraz łóżka , 10-15 w ciągu roku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2018 o 22:52, TedsonUst napisał:

Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie chcę zakupić odkurzacz piorący do 650 -700.

Użytek domowy wykładzina , kanapa , oraz samochód , użytek 10 razy w ciągu roku . 

Przexzytalem tematy i nadal nie wiem co wybrać hehe . 

Karcher MV3 Premium Car Kit
 hyundai vc5750
Karchera WD3 CAR
 clatronic bss 1309

 

Może wy coś jesteście w stanie doradzić ?? 

Chodzi tylko o wyłącznie i pranie tapicerki wykładziny oraz łóżka , 10-15 w ciągu roku 

 

Te Karchery to mają w ogóle funkcje prania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TedsonUst napisał:

Jak czytałem to niby dodatkowo trzeba dokupić osprzęt , i samemu opryskiwać . Ale decydowałem na Clatronic bss

Podziel się wrażeniami bo ja już od dłuższego czasu się przymierzam i boję się tego Clatronica a na Georga troche mi szkoda kasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2018 o 11:16, krzysg101 napisał:

Cześć, mam do wyboru 

Clatronic BSS 1309, albo o 100zl drożej 

Lavor GBP 20.

Który z tych będzie bardziej rozsądnym i lepszym wyborem? Będzie użytkowany głównie dla własnych potrzeb. Pozdrawiam 

Proponuję dołożyć do lavora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jak już szukać jakiegoś odkurzacza, to najlepiej z firmy Karcher. Oni tam mają różne serie odkurzaczy z przeznaczeniem do prania tapicerek, dywanów i innych. Nie dość że są trwałe, to jeszcze na tyle efektywne, dokładnie pranie, czyszczenie zajmuje stosunkowo mało czasu. Proponuję sprawdzić sobie chociazby odkurzacze z serii PUZZI. Cenowo zaczynają się od około 2 tys zł w górę. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj: URL: https://www.asc-pro.pl/sklep/odkurzacze/piorace/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birkhof napisał:

A do czego potrzebujesz? 

 

ma służyć tylko do prania, mam firmę zajmująca sie kosmetyka samochodowa, robię rocznie około 100aut jeśli chodzi o samo pranie, progi wygląda dobrze jest zrobiony na częściach od puzzi 100 i to za nim przemawia za numaticem znów przemawia opinia ludzi 🙂 wykonczylem se 4001 i puzzi 400 wiec chciałem wypróbować cos z innej bajki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek11113113221 napisał:

ma służyć tylko do prania, mam firmę zajmująca sie kosmetyka samochodowa, robię rocznie około 100aut jeśli chodzi o samo pranie, progi wygląda dobrze jest zrobiony na częściach od puzzi 100 i to za nim przemawia za numaticem znów przemawia opinia ludzi 🙂 wykonczylem se 4001 i puzzi 400 wiec chciałem wypróbować cos z innej bajki 🙂 

W samej efektywności nie ma dużej różnicy - pracowałem na dwóch tych odkurzaczach. Na papierze w zasadzie też praktycznie bez różnic.
Najważniejszy plus georga to chyba to, że georgem można odkurzać na sucho też, ale za to Profi ma trochę większą pojemność na wodę i możliwość szybkiego napełnienia czystej wody (bo jest wlew otwarty) i opróżnienia brudnej wody (jest wiaderko). Mam w dziale "sprzedam" na sprzedaż swojego profi, którego użyłem dwa razy.
BTW, zajechałeś żółtego puzzi 400 (co tam wchodziło chyba 30 litrów wody czystej) czy tego nowego "propuzzi" 400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tomek11113113221 napisał:

nowy puzzi ten kompakt 🙂 a czemu progi na sprzedaż jednak george ? 🙂

Wiesz co, póki co okazało się, że go w sumie nie potrzebuję i szkoda żeby stał.
A co z puzzim tym kompaktem się stało? Mój brat planował taki kupować, ale tylko na swój użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birkhof napisał:

Wiesz co, póki co okazało się, że go w sumie nie potrzebuję i szkoda żeby stał.
A co z puzzim tym kompaktem się stało? Mój brat planował taki kupować, ale tylko na swój użytek.

Silnik padł kiedyś kupie i naprawie 🙂 bede miał na zapas 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.