Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2018 o 10:39, badyl84 napisał:

budowa odkurzacza sprawia, że łatwo "zalać" go pianą,

Parę tygodni temu pralka zalała mi łazienke przy pierwszym płukaniu, Jerzy, Jerzy.

Piany było...dużo, po to jest sitko z kulką żeby w miarę możliwości ochronić silnik przed pianą, w moim przypadku działało za każdym razem aż nie odciągnąłem całej wody, nie miałem żadnych kłopotów,

Dla mnie nr. 1 

Jeśli wyzionie ducha, wybór ponownie padnie na Jurka, w odkurzania na sucho też nie ma sobie równych w moim gospodarstwie, a posiadam odkurzacze o dużej sile ssania, do samochodu wybór jest tylko jeden.

Jurek, 

nie marudzi i jest zawsze uśmiechnięty :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior Na Allegro u oficjalnego dystrybutora firmy Clatronic. 400zł + kw. Gwarancja 3 lata. Nr aukcji: 7158697402

W innym już dziale przedstawiłem efekty pracy z tym odkurzaczem no ale też tutaj wkleje dla potomnych :)

Tutaj praca przy jasnej tapicerce w Passacie. Chemia Excede 

IMG_20180501_184631.jpg

IMG_20180501_184702.jpg

SNC10075.jpg

SNC10078.jpg

 

Tutaj Opel Zafira. Baaaardzo brudny. Plamy po dzieciach, czyli lody, napoje, soki, zapiekanki.

Chemia od Maxifi robi robote i polecam :good:

IMG_20180518_182040.jpg

IMG_20180518_181924.jpg

IMG_20180518_182125.jpg

IMG_20180518_182158.jpg

IMG_20180518_182652.jpg

IMG_20180518_182451.jpg

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy w wyborze odkurzacza piorącego.  Wybór pomiędzy Numatic GVE370-2 George  a polecanego przez @david2888 Clatronic. Różnica w cenie duża tylko problem jest taki że nie wiem ile zrobię samochodów w ciągu roku? Zalety Numatica znam i dlatego jeszcze pozostaje kwestia ekonomii w moim przypadku i rozsądku:D Wiem dobrze że na naszym forum ekonomia nie zawsze idzie w parze ale spróbować zawsze można znaleźć kompromis;). Może pomożecie mi podjąć właściwą decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, pablo1 napisał:

Mam zamiar kupić odkurzacz numatic gve-370, teraz są z mocą silnika obniżoną do 1050W. Pytanie czy są jakieś różnice w porównaniu do starych modeli z mocą 1200W?

Wysłane z mojego HTC Desire 10 lifestyle przy użyciu Tapatalka
 

zmieiona jest moc silnika ale zastosowane jest inna turbina i osiągi sa takie same

 

mam 1050w i daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2018 o 20:26, BiałyGTi napisał:

zmieiona jest moc silnika ale zastosowane jest inna turbina i osiągi sa takie same

 

mam 1050w i daje rade

Jest minimalna różnica dokładnie 1kPa w podciśnieniu

Było 25kPa, teraz jest 24kPa :)

W praktyce nie do odczucia:) Chyba że ktoś będzie chciał mierzyć.

Na turbinie 1200W jest jeszcze Profi, aż do momentu kiedy Unia weźmie się za odkurzacze z linii profesjonalnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z info, odkurzacz kupiony wszystko działa ok.. Jedyna sprawa z ciekawości czy ktoś kupił może odkurzacz zapakowany fabrycznie i trochę zarysowany ? Jedna ssawka była niby fabrycznie zapakowana i po otworzeniu była zarysowana (jak by używana?). Odkurzacz pojechałem odebrać osobiście (nikt z tego forum) wszystko niby oryginalnie zapakowane , a w domu sprawdziłem i wyszło inaczej. Dobrze że przynajmniej działa i nic nie połamane.

Wysłane z mojego HTC Desire 10 lifestyle przy użyciu Tapatalka

Ta mała ssawka do tapicerki ma numer kat. 601225 i kosztuje jedyne 485zł , prawie tyle co pół odkurzacza...


Wysłane z mojego HTC Desire 10 lifestyle przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W najbliższym czasie chciałbym zakupić swój pierwszy własny odkurzacz piorący. Ale jako że nie zamierzam robić tego zarobkowo i profesjonalnie nie chcę wydać dużo pieniędzy.
Na początku miałbym do uprania 2-3 samochody i może jakieś 2-3 małe dywany w domu.
Ciekawą propozycją wydaje mi się wyżej przedstawiony Clatronic BSS1309. Wygląda dosyć dobrze i ma 3 lata gwarancji, więc to chyba byłby najlepszy wybór ze sprzętów dostępnych na aukcjach?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Tomeq631 Myślę, że George jak i Puzzi 10/1 są mega porównywalne i temat wałkowany wiele razy. Są zwolennicy i przeciwnicy obu tych odkurzaczy w takich samych procentach 😉 W zależności ile masz pieniążków i właściwie to najważniejszy aspekt. Różnica 1000 to nie mało 😉 Dla mnie Puzzi wydaje się być lepszą opcją. Pracowałem nim i jak dla mnie sztosik maszyna. Georga nie miałem okazji sprawdzić, ale po opiniach użytkowników to też super sprzęt, ze sporą dbałością o detale. Stać Cię na Puzzi ? Kup Puzzi nie pożałujesz. Chcesz zaoszczędzić a mieć podobny efekt prac kup George'a 😉 w tym przypadku według mnie chodzi głównie o pieniążki. Do wygody pracy jesteś w stanie przyzwyczaić się w każdym z nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kupisz Puzzi będziesz zadowolony

kupisz gregora tez bedziesz zadowolony jeden i drugi robi co ma robic

dodatkowa zaleta gregora jest to ze mozna odkurzać na sucho

ja wolałem gregora bo masz możliwość pracy i na sucho i na mokro plus pranie poza tym kwota ktora została jaka bym musial dołozyc do puzzi starczyła na akcesoria plus proszki do prania itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Proszę o pomoc w dobraniu odkurzacza piorącego. Odkurzacz będzie wykorzystywnany tylko i wyłącznie do prania samochodów. około 5 samochodów na tydzień. (tapicerka, fotele, dywany)

PROFI 50

Numatic George GVE370 

Który z nich będzie lepszy?

Czy jednak lepiej dołozyć do karcher puzzi 8/1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.