Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy na pierwszy początek odkurzacz Hyundai VC5750 wystarczy ? Nie chcę robić jakoś zarobkowo tylko od czasu do czasu coś poprać :) Wystarczy ten sprzęt ? + 

Do Prania zamierzam używać środków ADBL, Tenzi czy Car Concpet Textil CR itd. 

I czy jakaś turboszczotka jest przydatna ? myślałem nad taką z Numatica tylko nie wiem czy będzie pasować bo nigdzie nie widze średnicy. - http://ktrade.pl/akcesoria-numatic/566-numatic-601226-turboszczotka.html

I jeszcze do tego będę potrzebował jakiś ssawek czy te przy odkurzaczu wystarczą do tapicerki samochodowej ? ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arkeolowy napisał:

wtf :kox:

Pierwszy własny odkurzacz... Wcześniej miałem styczność tylko z kolegi RoboClean'em ale jego cena jest z kosmosu, bo niby to dodatkowo oczyszcza powietrza i takie bzdety... 

A Numatic Georga mógłbym sobie sprawić, gdybym robił to zarobkowo, a nie od święta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2017 o 16:18, Alfa47 napisał:

I czy jakaś turboszczotka jest przydatna ? myślałem nad taką z Numatica tylko nie wiem czy będzie pasować bo nigdzie nie widze średnicy. - http://ktrade.pl/akcesoria-numatic/566-numatic-601226-turboszczotka.html

Tylko elektroszczotka, ale raczej w aucie się nie przyda ;)
Serio turboszczotki są beznadziejne, napędza je taka turbinka i albo wszystko chodzi fajnie i szczotka nie dotyka do powierzchni albo zaczyna dociskać i wszystko zwalnia, co się przekłada na jeszcze gorszy efekt. Ponadto jest dosyć spora (zarówno jedna i druga), więc pole manewru w aucie jest ograniczone.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 22:01, poorboy napisał:

Są dostępne, pasują pod zestaw chromoniklowy.

Zamiast octu, może być także mleczko silikonowe, wszystkie odpieniacze na nim bazują. Wlewać do zbiornika na brudną wodę, dosłownie kapkę :)

 

Jaki koszt bo na waszej stronie nie widzę ich...

A czy wiadomo coś na temat ssawki szczelinowej do prania dla profi?? brakuje jej przy praniu auta.

Widze na stronie profi nowy typ węża WĄŻ MERLET PD-050.2 Podobny do katrhera do tego zapewne trzeba ssawke PD-060.4 lub PD-050.4 (dobrze kombinuje ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2017 o 16:46, Alfa47 napisał:

Pierwszy własny odkurzacz... Wcześniej miałem styczność tylko z kolegi RoboClean'em ale jego cena jest z kosmosu, bo niby to dodatkowo oczyszcza powietrza i takie bzdety... 

A Numatic Georga mógłbym sobie sprawić, gdybym robił to zarobkowo, a nie od święta ;)

Kup lepiej jakiegoś podstawowego Karchera. Jakieś SE40001 na pewno da radę. Nie zbankrutujesz a jedyna wada takiego sprzętu jaką widzę, to taka jak w każdym kompaktowym piorącym - trzeba ściągać głowicę, żeby opróżnić pojemnik z brudną wodą. Na dłuższą metę upierdliwe, ale do przeżycia. Tak samo mają numatici i jakoś ludzie z nimi żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich planuję zakup odkurzacza piorącego Numatic George. Co sądzicie o tym wyborze? Może macie jakieś doświadczenia ze sprzedawcami gdzie najlepiej kupić w/w odkurzacz w Pl, chodzi o konkretny sklep który ma dobrą ofertę i w razie awarii szybko dokonuje naprawy gwarancyjnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czyszczac tapicerkę metodą ekstrakcyjna można poten ten syf wciągnąć np takim odkurzaczem

https://www.obi.pl/odkurzacze-do-czyszczenia-na-sucho-i-na-mokro/kaercher-odkurzacz-wd-3-1000-w-17-l/p/6181010 

dokupijac do tego końcówkę taką

https://mrcleaner.pl/odkurzacze-samochodowe/monster-shine-ssawka-do-odkurzacza-pioracego-37mm-karcher?gclid=EAIaIQobChMIiISSvLTy1wIVHNwZCh33WAOTEAQYAiABEgKOMvD_BwE

 

PProdukty wrzuciłem przykładowe żeby wytłumaczyć o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników Profi 50 znalazł do niego może mniejsza ssawkę do prania niż ta co jest zestawie ? bo szukam szukam a nie widzę a nie da się ukryć, że by się przydała nie mówiąc o jakieś szczelinowej do prania ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 09:05, szpyrek napisał:

Czyszczac tapicerkę metodą ekstrakcyjna można poten ten syf wciągnąć np takim odkurzaczem

https://www.obi.pl/odkurzacze-do-czyszczenia-na-sucho-i-na-mokro/kaercher-odkurzacz-wd-3-1000-w-17-l/p/6181010 

dokupijac do tego końcówkę taką

https://mrcleaner.pl/odkurzacze-samochodowe/monster-shine-ssawka-do-odkurzacza-pioracego-37mm-karcher?gclid=EAIaIQobChMIiISSvLTy1wIVHNwZCh33WAOTEAQYAiABEgKOMvD_BwE

 

PProdukty wrzuciłem przykładowe żeby wytłumaczyć o co mi chodzi.

Korzystasz z takiego zestawu? Jak to się sprawdza? Co prawda trzeba się będzie trochę namachać, ale jak ktoś pierze sobie i po znajomych, to oszczędność ok 1000zł w porównaniu do Georga miałaby sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins

Właśnie się zastanawiam czy taki zestaw ma sens, czy to zadziała. Chciałbym jakis odkurzacz do brudnych robót i trafiłem na to ze sa i na sucho i morko, jednocześnie zastanawiam się czy na mokro z taką końcówką będzie wciagac brud z foteli/podsufitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2017 o 12:05, Mumins napisał:

Korzystasz z takiego zestawu? Jak to się sprawdza? Co prawda trzeba się będzie trochę namachać, ale jak ktoś pierze sobie i po znajomych, to oszczędność ok 1000zł w porównaniu do Georga miałaby sens. 

To nie nie będzie pranie ekstrakcyjne, bo odkurzacz nie ma pompy natryskowej - w tym przypadku na mokro oznacza że można tylko odciągać wodę. Pokazana ssawka jest do odkurzacza piorącego, ma dyszę natryskową - stąd przeznaczenie do prania tapicerek. Czyli to nie do końca zadziała.

Możesz to rozwiązać w taki sposób -> natrysk chemii z opryskiwacza ręcznego, natrysk mgiełki wody - płukanie - > odciąganie wody odkurzaczem na mokro (nie potrzeba specjalnej ssawki może być szczelinówka) , powtarzanie płukania i odciągania , tak by wypłukać brud i chemię z tapicerki

To będzie taka półprofesjonalna metoda, raczej do pracy komercyjnej się nie nada, ale swoje auto tak wypierzesz. Minus jest taki że łatwiej przemoczyć tapicerkę i istnieje ryzyko nierównomiernego odciągnięcia brudu, mogą wyjść cienie po wyschnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins @szpyrek 

Dopóki nie kupilem Georga stosowałem taki właśnie patent z Karcherem wd3 i ssawką do prania tapicerki. Ssawkę wprawdzie można użyć zwykła szczelinową ale nie widać jakiego koloru jest odciągana woda. Dzięki przeźroczystej ssawce mamy kontrolę nad procesem odciągania brudu. 

Środek do prania robiłem w 2l marolexie i pryskałem na tapicerkę i od razu ściagałem. W razie potrzeby prespray w drugim opryskiwaczu. Trzeba zwracać uwagę żeby nie pryskać zbyt obficie zeby nie przemoczyć tapicerki. Metoda jak najbardziej skuteczna z tym, że tak jak pisze @poorboy   można przez nieuwagę pominąć jakieś fragmenty i potem będzie to słabo wyglądać. Ogólnie metoda jak najbardziej skuteczna przy użyciu profesjonalnych środków.  Jest niestety bardziej upierdliwa dla operatora i bardziej czasochłonna.  Co do siły ssania można poszukać wartości jakie są podawane na różnych stronach w internecie i podciśnienie jakie generuje wd3 wcale nie odbiega od opisywanych na forum odkurzaczy piorących. Wyprałem wd3 kilka samochodów, krzeseł i kanapę a z efektów byłem zadowolony. Odkurzacz w skodzie fabii teścia przepompował w sumie ponad 20l wody i ma się świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

Chce kupić dobry odkurzacz piorący i jednocześnie tradycyjny do normalnego odkurzania. Dwa w jednym. Ma być używany do prania kompletnej tapicerki samochodowej 3-4 samochodów miesięcznie. 

Chce wydać ok max 1800 zł, co polecacie do tej sumy Profi 50.1C, Numatic George czy coś innego brać pod uwagę? 

Zastanawiam się czy w ogolę myśleć o kupnie używanego czy tylko nowego, jakie są wasze opinie? 

  • Dziękuję 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orientujecie się może gdzie dostanę w miarę tanio - węża do Puzzi 10/1 ?

Ewentualnie, czy taki chińczyk podejdzie na podmiankę (wężyk podawczy chemii to nie problem)

https://pl.aliexpress.com/item/Diameter-32mm-2-5M-EVA-Black-Vacuum-Cleaner-Hose-For-Most-Of-Household-For-Most-Models/32742016349.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.Wf4PfJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2017 o 23:10, passtartowy napisał:

@Mumins @szpyrek 

Dopóki nie kupilem Georga stosowałem taki właśnie patent z Karcherem wd3 i ssawką do prania tapicerki. Ssawkę wprawdzie można użyć zwykła szczelinową ale nie widać jakiego koloru jest odciągana woda. Dzięki przeźroczystej ssawce mamy kontrolę nad procesem odciągania brudu. 

 

Właśnie na takiej przezroczystej by mi zależało. Mógłbyś napisać jakiej ssawki dokładnie używałeś w WD3? Zauważyłem, że końcówka rączki, do której wpina się rurę w WD3 jest lekko 'ścięta', przez co np. jest problem by stabilnie zamocować tam standardowe ssawki. Myślę, że jakaś przejściówka powinna załatwić sprawę, pytanie która.

 

EDIT

Dostałem info od sprzedającego, że ta końcówka http://allegro.pl/ssawka-do-prania-tapicerki-karcher-se-4001-3-5-100-i6833412860.html pasuje średnicą do WD3. Czy korzystaliście z podobnego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.