Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat nad wyborem odkurzacza piorącego (tak, wiem, że było wałkowane 136312 razy, ale przeczytałem cały temat i nadal nie wiem :dontknow: ). Rozmyślam nad Puzzi 8/1c, Profi 50.1C oraz Lavor Jupiter. Oczywiście do prania tapicerek samochodowych. Co myślicie?

https://myjki.com/13-odkurzacze-piorace ... 01493.html

https://myjki.com/22-profesjonalne/5748 ... 62200.html

http://ktrade.pl/odkurzacze/598-profi-5 ... 48bar.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nosze się z zakupem odkurzacza piorącego. Mam pytanie do użytkowników odnośnie odkurzacza Numatic George, czy tą szczotką można myć podłogi? numatic-601827-ssawka-obrotowa-na-sucho-mokro-300mm.jpg

 

Pytam ponieważ oprócz "standarodwych" rzeczy jakie chce prać tym odkurzaczem chciałbym kilka razy w roku umyć płytki w garażu :) Do tej pory robiłem to tradycyjnie, mopem.

 

Ew. czy jakiś inny odkurzacz nadawał by się do takiego zajęcia.

 

Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to szczotka do szorowania i zbierania wody (z drugiej strony gumy ściągające). Nie będzie to szorowarka, ale w domu, garażu jak najbardziej się sprawdzi. Można też nią ściągać np. błoto pośniegowe z auta, czy rozlaną wodę etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odkurzę stary temat

Dziwne, nieuczciwe postępowanie polskich dystrybutorów firmy Numatic

Na stronach polskich sklepów internetowych w specyfikacji urządzeń numatic 370 i 470 zamieszczona jest informacja o mocy tych urządzeń. Jest podana moc 1200W, a rzeczywistości jest to 1060W. Nie wiem dlaczego nie umieszcza się prawdziwych informacji dotyczących tych urządzeń? Czy to zwykłe zaniedbadnie, czy świadome działanie, bo 1060W wygląda dość cienko przy "profesjonalnych" maszynach. W latach ubiegłych na tabliczkach znamionowych rzeczywiście było 1200W, ale po chorych dyrektywa Unii Europejskiej zaczęto produkować silniki o mniejszej mocy. Dlaczego sprzedawcy informują o tym dopiero po dociekliwszych pytaniach, nie wiem?

Tak jest np tutaj:

http://ktrade.pl/profesjonalne-piorace/ ... oracy.html

Proszę nie nabijać ludzi w butelkę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje odkurzacza do użytku domowego i raz do roku prania tapicerki w dwóch autach.

Budżet to ok 1400zl.

Znalazłem coś takiego, myślicie, że się sprawdzi? Oczywiście ten mocno męski kolor musiałbym czymś okleić.

Thomas Aqua + allergy & family, 1700W:

 

https://www.mediaexpert.pl/odkurzacze-p ... GAod7fQCZw

 

a26de775ac38df7680ccdf6e875f111c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#663399]poorboy[/ref], , czy do Ciebie docierają PM? Wysłałem Ci przed zeszlym weekendem i odpowiedziałeś. Później rozmawialiśmy telefonicznie, powiedziałeś, żeby napisać zamówienie na PM i wyślesz sprzęt. Napisałem, wiadomość leżała kilka dni nieodebrana. Napisałem raz jeszcze. Zależało mi, żeby mieć odkurzacz przed świętami, ale niestety się nie odezwałeś. Szkoda, że nie powiedziałeś od razu przez telefon, że nie masz czasu, czy Ci się nie chce - gdybym wiedział wcześniej, rozejrzałbym się gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odkurzę stary temat

Dziwne, nieuczciwe postępowanie polskich dystrybutorów firmy Numatic

Na stronach polskich sklepów internetowych w specyfikacji urządzeń numatic 370 i 470 zamieszczona jest informacja o mocy tych urządzeń. Jest podana moc 1200W, a rzeczywistości jest to 1060W. Nie wiem dlaczego nie umieszcza się prawdziwych informacji dotyczących tych urządzeń? Czy to zwykłe zaniedbadnie, czy świadome działanie, bo 1060W wygląda dość cienko przy "profesjonalnych" maszynach. W latach ubiegłych na tabliczkach znamionowych rzeczywiście było 1200W, ale po chorych dyrektywa Unii Europejskiej zaczęto wprodukować silniki o mniejszej mocy. Dlaczego sprzedawcy informują o tym dopiero po dociekliwszych pytaniach, nie wiem?

Tak jest np tutaj:

http://ktrade.pl/profesjonalne-piorace/ ... oracy.html

Proszę nie nabijać ludzi w butelkę

Pozdrawiam

Czy to prawda? Faktycznie zmniejszyli moc urzadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych sklepach internetowych zmienili już te informacje na prawidłowe. Np. na stronie angielskiego dystrybutora do niedawna była jeszcze podana moc 1200W a od kilku dni jest już 1060W. Tam chciałem kupić bo myślałem, że to na Polskę rzucają gorszy sort, ale po telefonie do nich i emailu dostałem info, że jest to 1060W mimo, że na ich stronce było 1200W.

To aktualna strona:

https://www.cleanstore.co.uk/products/P ... asp?ID=624

Zresztą zadzwoń do naszych handlarzy, to się przekonasz. Informacja jest taka, że zmniejszono moc zachowując te same parametry. Prawdopodobnie tak jest, ale silnik w "profesjonalnym" urządzeniu z taką mocą, to raczej żart. Chyba, że zrezygnujemy z "profesjonalny" (jak to reklamują dostawcy) na rzecz hobbystyczny.

Wolę hobbystycznego Karchera np. se 5.100, tańszego i z zapasem mocy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Pana Jana, z konkurencyjnej sądząc po tonie wypowiedzi warszawskiej firmy. Proszę merytorycznie rozwinąć temat mocy w odkurzaczu piorącym i jej wpływu na pracę odkurzaczem piorącym i nie tworzyć kryptoreklamy na tym forum.

 

W odkurzaczu piorącym najważniejszym parametrem jest podciśnienie generowane przez turbinę (i jej skutecznośc czyli ilośc pobranej mocy do ilości wygenerowanej mocy użytecznej urządzenia), następnie moc pompy i szereg innych elementów, złączki, dysze, węże, ergonomia pracy, tworzywa, gwarancja etc.

 

To właśnie podciśnienie generowane przez przez turbinę, określa w suchych parametrach jak mocno ten odkurzacz będzie odciągał wodę i wilgoć resztkową np. z pranej tapicerki.

 

Przypominam, że ze względu na taki parametr jak skuteczność silnika, odkurzacz część pobieranej mocy oddaje w postaci ciepła do otoczenia, ogrzewając nam pokój lub garaż i zwiększając rachunki za prąd:)

 

Dla przykładu porównajmy kilka odkurzaczy piorących i sucho/mokro:

 

Viper LSU395 - duża kobyła z grupy Nilfiska, 3x turbiny moc 3000W - podciśnienie 22,8kPa

Profi 45.30RW - sucho mokro, turbina 1450W - podciśnienie

Puzzi 10/1 i 10/2 - bardzo popularne odkurzacze piorące moc 1250W - podciśnienie 22kPa

Se.5.100 przytoczony przez Pana Jana - moc 1400W - podciśnienie 21kPa

Profi 50.1C - bardzo dobry odkurzacz, szczególnie patrząc na jego cenę - moc 1400W - podciśnienie 25kPa

George, cT470-2 - moc 1060W, podciśnienie 24kPa

Viper CAr 275 - popularny sprzęt z grupy Nilfiska - 2 turbiny, moc 2000W - podciśnienie 20,05kPa

Lavor Apollo IF - moc 1400W, podciśnienie 21,6kPa

 

Jak widać z powyższego zestawienia niekoniecznie odkurzacz o najwyższym poborze mocy, będzie najlepiej odciągał brud i wodę :) Fajnie to widać na myjniach bezdotykowych gdzie często są montowane odkurzacze 2 lub 3 turbinowe (2-3kW), które po prostu nie ciągną, a dla porównania odkurzacz centralny o mocy 1200W, ma podciśnienie 35kPa i radzi sobie z instalacją 30m.

 

Jak widać liczy się jakość użytej turbiny (turbin) i jej skuteczność oraz generowane podciśnienie.

To tak jak w przypadku sprzętu audio - firmowe kolumny o mocy 100W zagrają o wiele lepiej od marketowych z napisem 1000W PMPO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Pana Jana, z konkurencyjnej sądząc po tonie wypowiedzi warszawskiej firmy. Proszę merytorycznie rozwinąć temat mocy w odkurzaczu piorącym i jej wpływu na pracę odkurzaczem piorącym i nie tworzyć kryptoreklamy na tym forum.

 

W odkurzaczu piorącym najważniejszym parametrem jest podciśnienie generowane przez turbinę (i jej skutecznośc czyli ilośc pobranej mocy do ilości wygenerowanej mocy użytecznej urządzenia), następnie moc pompy i szereg innych elementów, złączki, dysze, węże, ergonomia pracy, tworzywa, gwarancja etc.

 

To właśnie podciśnienie generowane przez przez turbinę, określa w suchych parametrach jak mocno ten odkurzacz będzie odciągał wodę i wilgoć resztkową np. z pranej tapicerki.

 

Przypominam, że ze względu na taki parametr jak skuteczność silnika, odkurzacz część pobieranej mocy oddaje w postaci ciepła do otoczenia, ogrzewając nam pokój lub garaż i zwiększając rachunki za prąd:)

 

Dla przykładu porównajmy kilka odkurzaczy piorących i sucho/mokro:

 

Viper LSU395 - duża kobyła z grupy Nilfiska, 3x turbiny moc 3000W - podciśnienie 22,8kPa

Profi 45.30RW - sucho mokro, turbina 1450W - podciśnienie

Puzzi 10/1 i 10/2 - bardzo popularne odkurzacze piorące moc 1250W - podciśnienie 22kPa

Se.5.100 przytoczony przez Pana Jana - moc 1400W - podciśnienie 21kPa

Profi 50.1C - bardzo dobry odkurzacz, szczególnie patrząc na jego cenę - moc 1400W - podciśnienie 25kPa

George, cT470-2 - moc 1060W, podciśnienie 24kPa

Viper CAr 275 - popularny sprzęt z grupy Nilfiska - 2 turbiny, moc 2000W - podciśnienie 20,05kPa

Lavor Apollo IF - moc 1400W, podciśnienie 21,6kPa

 

Jak widać z powyższego zestawienia niekoniecznie odkurzacz o najwyższym poborze mocy, będzie najlepiej odciągał brud i wodę :) Fajnie to widać na myjniach bezdotykowych gdzie często są montowane odkurzacze 2 lub 3 turbinowe (2-3kW), które po prostu nie ciągną, a dla porównania odkurzacz centralny o mocy 1200W, ma podciśnienie 35kPa i radzi sobie z instalacją 30m.

 

Jak widać liczy się jakość użytej turbiny (turbin) i jej skuteczność oraz generowane podciśnienie.

To tak jak w przypadku sprzętu audio - firmowe kolumny o mocy 100W zagrają o wiele lepiej od marketowych z napisem 1000W PMPO

 

 

:) Jestem zwykłym śmiertelnikiem, który chciał kupić odkurzacz piorący (numatic ct470) i prawie, prawie go kupiłem, ale po pytaniach zadanych dystrybutorom okazało się, że na ich stronach jest przekłamanie o którym pisałem wyżej....

Nie jestem konkurencją, a raczej dociekliwym klientem. Wracając do parametrów silnika to wiemy przecież, że silnik samochodowy niewielkiej pojemności da się podkręcić do olbrzymich mocy, ale żywotność tego silnika będzie znikoma. Przecież Pan zdaje sobie sprawę, że gdyby nie wytyczne eurokołchozu, to Numatic w dalszym ciągu produkowałby ten sprzęt z silnikami 1200W. Przecież odkurzacze naprawdę profesjonalne mają dużo bardziej, lub trochę mocniejsze silniki. Ich moc bywa dwukrotnie i więcej większa niekoniecznie mając 2x lepsze parametry. Dzięki wyższej mocy, silnik staje się on żywotniejszy i nie pracuje z "wyciągniętym jęzorem" resztkami sił.On ma chodzić cały dzień, dzień w dzień. Ludzie używający w domu taki odkurzacz raczej nie zwracają tak wielkiej uwagi na rachunki za prąd, bo piorą od czasu do czasu. Im zależy na tym żeby mieć dobry odkurzacz z konkretnym silnikiem, który posłuży im wiele lat, a nie oszczędne coś tam. Trochę to zapewne przerysowałem, ale piszcie Panowie sprzedający na swoich stronkach prawdę, a nie 1200W i odkurzacz profesjonalny

Pozdrawiam i proszę tego nie brać do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam inaczej, co Pan rozumie przez "odkurzacz naprawdę profesjonalny"? Ile miał Pan ich w rękach i na jakich pracował?

Moc silnika w odkurzaczu nie ma nic do jego żywotności. Tak jak pisałem tutaj liczy się konstrukcja i jakość turbiny a nie jej moc.

 

Tu nie działa porównanie jak z silnikami np. 1.2.turbo vs 3.6fsi, w kwestii żywotności (swoją drogą grupa VAG miała problemy z rozrządami na łańcuchu we wszystkich pojemnościach silników :) , więc nie da się tego tak uprościć że więcej mocy w odkurzaczu = dłuższa żywotność.

 

Proszę zakupić chiński klon turbiny Ametek o mocy 1200W i potestować żywotność względem oryginału.

 

Proszę spojrzeć na to w ten sposób:

 

Se.5.100 to tania linia domowa w Karcherze 1400W, Puzzi 10/1 i 10/2 to linia profesjonalna, ale z jakiegoś powodu w linii domowej mamy silnik 1400W, a w profesjonalnej 1250W, podpowiem, to są inne turbiny, o innych parametrach i innym przeznaczeniu oraz wielkości:) Stąd moc nie może być relatywną wykładnią żywotności tego sprzętu i siły ssania i komfortu pracy.

 

Można też porównać starszej generacji Zelmera czy Philpisa o mocy 2000W, z Georgem , Profi, Puzzi, Santoemmą (gdzie w żadnym moc nie przekroczy 1500W) przy pracy komercyjnej po 8h dziennie i podejrzewam że pierwszy podda się się jednak Zelemer lub Philips (nie ujmując tym producentom) . Liczy się wytrzymałość termiczna i mechaniczna.

 

Wystarczy że turbina w odkurzaczu będzie miała większe łopatki i to zmienia radykalnie parametry pracy. Ważne jest uszczelnienie i budowa głowicy.

 

W popularnych odkurzaczach piorących profesjonalnych jednoturbinowych dostępnych na rynku na ten moment w przedziale do 1,2- do ok.5-6tyś zł producenci używają turbin max. 1500W.

 

Reasumując:

W swojej pracy mam kontakt praktycznie z większością odkurzaczy piorących z firm profesjonalnych dostępnych na naszym rynku i nie zgadzam się z tezą że mniejsza moc to krótsza żywotność sprzętu.

 

Najczęściej odkurzacze zabija:

- zalanie turbiny (tutaj jak widać moc nie ma nic do rzeczy) - spowodowane użytkowaniem nieodpowiedniej chemii i/lub za dużej jej dawki , nie stosowaniem odpieniacza

- wciąganie drobnych pyłów, gładzi/szpachli - odkurzaczami, które nie są do tego przystosowane i nie mają odpowiednich filtrów - tutaj moc także jest bez znaczenia

- nie dbanie o czystość sprzętu tj. chemia zaschnięta w pompkach

- trzymanie sprzętu w ujemnych/niskich temperaturach - rozsadzone pompki, skropliny na elektronice , silnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może Pan się nie zgadzać z tym, że moc silnika nie ma wpływu na jego żywotność, przy zachowaniu tych samych parametrów co mocniejszy silnik. Serwisanci mający wiadomości z dziedziny elektromechaniki i wiedzę praktyczną mają zgoła odmienne zdanie od Pańskiego, ale oni tym sprzętem nie handlują, więc może stąd ta różnica? Komu uwierzy klient, to już pozostawiam klientom i sobie.

Proszę mi powiedzieć, bo nie odniósł się Pan do tego - dlaczego producent obniżył moc silników w tym sprzęcie? Przecież nie było to podyktowne pomysłem konstruktorów.

Pozwoli Pan że zostanę przy swoim zdaniu i będę sprzęt o którym piszemy nazywał hobbystycznym podobnie jak karchera se i in. w granicach 2k zł. Choć profi 5.1c być może jest godny zainteresowania, ale mało o nim jest wiadomości. Jedynie parametry, ale jak się sprawuje, czy uterki są częste, jakość wykonania, jak odkurza na sucho, wygoda w przejściu sucho - pranie itd. w por. do innych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zajmuje się serwisem :) Stąd pogląd na zawartość tego co jest wkładane przez większość producentów do odkurzaczy piorących.

Zgodzę się Profi 50.1C jest bardzo ciekawą propozycją w tym przedziale cenowym.

 

Dodane po 2 minutach 38 sekundach:

Czyli w "nowej" wersji George GVE 370-2 jakie jest podciśnienie? Zostalo na takim samym poziomie czy z racji zmniejszenia mocy spadło?

 

George ma podciśnienie 24kPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zajmuje się serwisem :) Stąd pogląd na zawartość tego co jest wkładane przez większość producentów do odkurzaczy piorących.

Zgodzę się Profi 50.1C jest bardzo ciekawą propozycją w tym przedziale cenowym.

 

Dodane po 2 minutach 38 sekundach:

Czyli w "nowej" wersji George GVE 370-2 jakie jest podciśnienie? Zostalo na takim samym poziomie czy z racji zmniejszenia mocy spadło?

 

George ma podciśnienie 24kPa

 

Jeżeli oprócz sprzedaży zajmuje się Pan serwisem tego sprzęto, to jest klasyczny konflikt interesów. Ale teraz poważnie. Dlaczego na stronie sprzedawcy np. http://ktrade.pl w info. o sprzęcie dot. georga jak i ct 470-2 w dalszym ciągu są podane nieprawdziwe dane dotyczące mocy siljików?

Piszę o tej stronce bo jest tam podany numer tel. zbieżny z Pańskim.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.