Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ;)

Czytając forum od dłuższego czasu grubo zastanawiałem się nad Profi 50.C ale jak to ja zanim coś kupię co ma służyć to minie trochę czasu na obadanie tematu ;) Co do Profi to przekonywująca jest na pewno cena i dane techniczne tylko, że pojawiło się dużo ale... Jak obejrzałem film na youtube z tym zawodowym lektorem co przedstawia profi 50 pierwsze co rzuciło mi się w oczy to jakość wykonania plastików, wydaje się być po prostu słaba, tak samo ssawek czy złączek tak jak by było to wykonane minimalnym kosztem a wiadomo jak jest z odkurzaczami czasami nawet przypadkiem się go szarpnie czy obtłucze. Wiadomo, że liczy się wnętrze więc jeśli jest to samo co w karcherze to na plus. Kolejna wątpliwość to serwis bo nigdzie nie można znaleźć o tym opinii tak samo jak i o dostępności części zamiennych. Szczerze mówiąc o firmie Profi nigdy nie słyszałem i jeśli nie utrzyma się na rynku, minie okres gwarancji to jak później z serwisem i częściami zamiennymi? Ogólnie po za forum ciężko dowiedzieć się czegoś o tym odkurzaczu a jak już jest jakaś opinia to nie za bardzo optymistyczna. Broń Boże nie chcę robić nikomu antyreklamy ;) Tylko grubo się zastanawiam czy nie lepiej dołożyć trochę grosza i kupić sprawdzonego karchera, nawet używanego na gwarancji gdzie już nawet później nie ma problemu z dostępnością części bo wiadomo, że fajnie jest jak sprzęt jest nowy i śmiga jak talala ale lata świetności minęły nawet Małyszowi ;) Dla tego jak ktoś posiada juz ten sprzęt od dłuższego czasu to niech da obiektywną opinię i swoje spostrzeżenia, byłbym wdzięczny i dużo użytkowników forum chyba też ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno taki zakupiłem i jak dla mnie plastiki sa naprawde dobrej jakosci jak i cale wykonanie. Złączki są solidne ssawka ok. W sieci sa serwisy karhera co tez przyjmuja Profi . Skoro podobno bebechy te same co karcher tonie powinno byc zadnych problemow po za tym na ofichalnej stronie jakies tam czesci sa ja polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki dylemat. Chcę kupić solidny odkurzacz piorący do tapicerki i dywanów + turboszczotkę. Poważnie myślę nad sabrina santoemma + Santoemma Power Brush NS270. Koszt takiego sprzętu to ponad 6500zł. Profi 50.1c z turboszczotką profi 55, to ponad 3100zł. W Santoemma sama turboszczotka jest droższa od zestawu profi. Zależy mi przede wszystkim na JAKOŚCI. Czy ktoś może mi coś polecić?

Zastanawia mnie też, czy turboszczotkę można użyć do wcierania presprayu w dywan, czy trzeba inwestować w szorowarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na szorowarkach, ale chyba walcowa. Potrzebowałbym cokolwiek, co zdałoby egzamin na wykładzinie ok 100m2. Nie wyobrażam sobie szorować szczotką takich powierzchni. Ogólnie tyle metrów robiłbym sporadycznie, więc chciałbym coś w miarę taniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi 55 i NS270 też da radę wetrzeć prespray, są to ogólnie dość lekkie urządzenia ale dadzą radę. Myślę że na takie metraże bedzie to dobry kompromis, pomiędzy samym odkurzaczem pioracym, a dużą szorowarką jednotarczową bądź walcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że większość z Was jest zawodowcami i odkurzacz piorący jest Waszym narzędziem pracy dlatego musi być dobry. I dlatego też nie może być tani ;). Ja natomiast szukam odkurzacza do okazjonalnego prania tapicerki w swoim aucie, czasem dywanów w domu. Przede wszystkim ma służyć jako "normalny" odkurzacz na co dzień. Dosłownie.

Po przeczytaniu kilkunastu stron mój wybór padł na Hyundai VC5750, ale... mimo, że wyglądem się nie odkurza, to jakoś nie mogę na niego patrzeć ;). Opinie ma pozytywne, ale nie mogę się do końca do niego przekonać. Poza tym - i tu mam prośbę, jeśli ktoś mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć - podobno jest problem z zakupem worków do niego? Niektórym cieknie... Jakieś inne ciemne strony podczas użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem okazyjnie odkurzacz karcher wd3, i chciałbym sie dowiedzieć jednej rzeczy, Przy pracy na mokro filtr wyjmujemy i odkurzacz ma działać bez niego?

Zrobiłem probe prania krzesła,i filtr jest od spodu zamoczony, pare takich pran i nada sie do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcher SE 4001 czy lepiej dopłacić 260zł do Karcher SE 5.100?

Odkurzacz używany będzie do kilku prań rocznie 2-3 aut i trochę w domu.

A nie brałeś pod uwagę Zelmera Aquawelt (jest kilka modeli) albo Thomasa Orca ze sklepów Euro? Ceny podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Idzie wiosna...szukam odkurzacza pioracego typowo do tapicerki w samochodach. Po lekturze forum zastanawiam się nad georgem. Czy to dobry wybór? Do tego przydałby się jakiś zestaw chemii... myślałem nad produktami adbl. Na wszystko chce przeznaczyć 1500 zł. Help? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

695781 Czy to dobry wybór?

 

 

Takie pytanie po >

 

695781 Po lekturze forum zastanawiam się nad georgem.

:o

 

Nie mając styczności z tymi produktami i przed wydaniem kilkuset złoty wolę być pewny ale widzę, ze to problem więc poszukam na innych forach. Pozdrawiam. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zaczynam mycie samochodów ciezarowych tylko wnetrze odkurzanie pranie tapicerki w przyszłosci moze tez jak bedzie okazja to rowniez osobowe wewnatrz / zewnatrz , jaki sprzet byście polecili ? czy myjka parowa Optima diesel DMF sprawdzi sie w takim czyszczeniu ? czy może polecicie co tanszego , nie znam sie za bardzo na takim sprzecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Jestem tutaj nowy.

Jestem na etapie zakładania działalności, część pieniędzy chciałbym przeznaczyć na jakąś maszynę piorącą, zastanawiam się czy opłaca sie wydac tyle pieniedzy na ekstraktor pianowy np Santoemma Sabrina SW15 Foam, czy liepiej kupic jakis dobry odkurzacz pioracy?

Dziekuje za odpowiedz z gory.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chciałbym kupić odkurzacz piorący typowy by prać samochody. Otwieram firmę niedługo i chciałbym przeznaczyć na niego jakieś 3-4 tys. I nie chciałbym żeby prał za pomocą proszku. Jaki odkurzacz polecicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.