Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

A puzzi-S sie do czegos nadaje ?

 

nie wiem ludzie nazekaja na ten sprzet i nie wiem dlaczego-sam wykonuje usługi i powiem strzeże ma takie dwa puzzi 100(dwa lata bez problemowej pracy,nie liczac wymiany zaraz po zakupie pompy)i puzzi 200(12 lat praktycznie nic mi sie przynim nie dzieje ,pekniety wąż jedynie) i z tymi najbardziej lubie działac mam jeszcze nilfiska ax 14 i ten jest tez niezły-ja z tego zyje wiec sprzet jest wykozystywany na maxa

co do presprejów-jest to z reguły półsrodek(koncentrat)rozrabiasz z woda wiec robisz sobie tyle ile potrzebujesz a reszta lezy i czeka(to nie jest spozywka zeby sie psuła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do osoby handlujacej Karcherami i twierdzi, ze nie powinno sie stosowac proszku tylko plyn karchera. Nie pamietam oznaczenia, ale 1l kosztuje u nich 35zl. Wystarcza na 80m kw.

Wiec sam juz nie wiem co o tym myslec. :)

jakis kompletny idiota -przeciez wiadącym środkiem karchera sprzedawanym w duzych ilosciach jest rm760-proszek ewentualnie tabletki-co do płynu facet albo ma wieksza prowizje albo mu to nie schodzi dlatego ci to proponował

co do płynów mógł ci polecic rm764(prawdopodobnie był to ten) lub rm 767 a co do piany to idiota powienien ci powiedziec ze jest tez coś takiego jak reduktor piany oznakowanie rm761

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawi kolega szoferro, że turbina. Idąc tokiem rozumowania handlowca, robi się piana, zbiornik jest mały, piana dochodzi do filtra i jest zasysana przez silnik, pada turbina. Taka pompka akwariowa jaka jest jest w se4001 raczej się nie zniszczy od (nierozpuszczonego np) proszku. Co nie zmienia faktu, że kolega timur dobrze radzi aby przepłukiwać maszynę czystą wodą, najpierw układ natryskujący a potem ssący, co i jak zrobić jest opisane w instrukcji obsługi, ale w razie czego służę radą.

 

[ Dodano: 28 Marzec 2010, 10:38 ]

Szoferro, masz płyn to ok. Będzie ci łatwiej z obsługą, nie będzie ci się proszek rozsypywał dookoła itp, poza tym, zanim byś zużył wiadro rm760 to by minęło trochę czasu, a tak będziesz miał możliwość za jakiś czas spróbować innego produktu jak coś wpadnie w oko. Głowa do góry ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca ;) Po pracy nalej czystej wody do zbiornika na "płyn piorący", wciśnij spust natrysku i lej czystą wodę gdzieś do wanny aż się skończy w zbiorniku. W ten sposób przeplukasz uklad natryskujący. Węże i zbiornik na brudną pod bieżącą wodę. Resztę ostrożnie ścierką żeby elektryki nie zalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę mały ot jednak przy praniu tapicerek samochodowych wydajność odkurzacza nie jest aż tak ważna jak w przypadku prania dywanów... Pytanie brzmi dlaczego? Dlatego, że:

1) powierzchnie prane są bardzo małe w stosunku do pow. dywanowych

2) przy praniu tapicerki sam. skupiamy się na wyciągnięciu brudu z samego obicia a nie z gąbki :!: (w przypadku dywanów pranie sięga samego runa)

3) grubość dywanu a grubość obicia tap. różni się diametralnie.

 

Bardziej skupiłbym się na wytrzymałości podzespołów oraz możliwości dokupienia ssawki szczelinowej. Dostępne są one jednak raczej tylko w drogich ekstraktorach :( Wiem, że Tersus posiada takie w swojej ofercie jednak cena-kosmos x8 :zly:

Na podsumowanie powiem, że jednak technika oraz umiejętność doboru odpowiedniej chemii jest najważniejsza. Przy zastosowaniu kilka razy w roku kupiłbym coś niedrogiego chyba, że planujemy prać kilka razy w tygodniu. To zmienia postać rzeczy...

 

Pozdrawiam,

zadowolony użytkownik puzii 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ważna? Nie rozśmieszaj mnie, jesli masz lepszą turbinę to wyciągniesz więcej wilgoci z fotela za jednym przejazdem lancy. Połączenie mocnego natrysku z dobry m podciśnieniem daje zatem lepszy efekt w krótszym czasie i możemy uniknąć przemoczenia materiału.

Poza tym mylisz podstawowe pojęcia: wydajność turbiny nie ma nic wspólnego z siłą natrysku, wielokrotnie już powtarzałem, że ok 8 -9 bar to maks do tapicerek a przy dywanach optimum to 30 bar natrysku.

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że nie jest ważna tylko

nie jest aż tak ważna
... Miałem bardziej na myśli, że róznice miedzy odkurzaczami w identycznym przedziale cenowym nie będą zbyt mocno się rózniły. I nic nie mylę tylko chodziło mi o wydajność powierzchniową a nie ciśnienie roztworu. Róznica przy praniu ekstraktorem, który ma o kilka m2 większą wydajność przy praniu tak malych powierzchni nię będzie AŻ tak odczuwalna ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki orientacyjny tylko ;) Zapewne przy założeniu czyszczenia identycznego materiału. Nie można więc porównywać ekstraktora jednego producenta do drugiego, który odnosi swoje testy/założenia co do innego materiału...tzn. tak mi sie wydaje :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zamierzam zakupić jakiś odkurzacz piorący do czyszczenia tapicerek samochodowych[głównie] czasami może jakiś dywan ale bardziej nastawiam się na autka gdyż sporo znajomych będzie chciało z tego skorzystać. I tu powstaje pytanko jaki sprzęt zakupić na początek, budżet w jakim chciałbym się naprawdę zmieścić to poniżej dwóch tysięcy. Jakieś ciekawe propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.