Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=18366]ziomson[/mention] Polecam ExceDe Enacapsulator + szczotka na wiertarke.
Efekty excede zobacz w dziale testów. Ostatnio robilem jasna podłogę w BMW X3. Efekt bardzo zadowalający 
Możesz podesłać jakiś link do takiej szczotki która będzie delikatna dla tapicerki. I jak podawales excede na tapicerkę? Bardzo delikatna mgiełka czy jakoś inaczej?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 Szczotkę kupiłem od naszego forumowego partnera AutoNaBlask. Mają w sprzedaży twardą i miękką. Akurat wybrałem twardą, bo robiłem podłogę w aucie.

Link do szczotki twardej: https://autonablask.pl/produkt/carpet-brush-hard-twarda-szczotka-tapicerki-wiertarke/

Link do szczotki miękkiej: https://autonablask.pl/produkt/carpet-brush-medium-miekka-szczotka-tapicerki-wiertarke/

ExceDe Encapsulator Cleaner rozrobiłem w stosunku 1:10 z ciepłą wodą , w pustej butelce od SG: https://autonablask.pl/produkt/shiny-garage-butelka-z-pusta-etykieta-1000ml/

Rozpryskałem na całą powierzchnie, poczekałem i jazda ze szczotką potem jeszcze trochę spryskałem w miejscach, które wydawały mi się jeszcze brudne i wymagały poprawki. Na drugi dzień odkurzyłem na sucho :) Auto stało w ogrzewanym pomieszczeniu przez noc.

A tu efekty:

IMG_20180316_224316.jpg

IMG_20180316_214137.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mi udało się kupić Karcher Pro Puzzi 400, z tego co wiem jest to bliźniacza wersja Karcher Puzzi 8/1, która jest sprzedawana w marketach typu Castorama, Obi, Leroy Merlin. Katalogowa cena tego odkurzacza to około 2000-2500 zł. Mi udało się go zakupić w Obi za 1150 zł z ekspozycji. Oczywiście otrzymałem paragon oraz dwuletnią gwarancję. Póki co wyprałem kanapę w domu i swoje auto w którym rozlało się mleko :( . Nie mam porównania do innych tego typu urządzeń ale mimo wszystko jestem zadowolony.

tak to wyglądało po rozlaniu się mleka:

DSC07125.JPG.2c0dc6a38add9b8776082d066557f416.JPGDSC07126.JPG.94ec3fc987a338658310685225d99882.JPGDSC07129.JPG.6a17748684c1a68b53e5a47a1102c138.JPGDSC07136.JPG.1399ff187a9889286d871148b51edd69.JPGDSC07137.JPG.ab7c5d19aa5d6de7535c46029f30ef88.JPG

A to efekty po pierwszym podejściu prespray ADBL i praniu odkurzaczem ekstrakcyjnym Karcher Puzzi 8/1 oraz użyciu proszku do prania Karcher RM760. Było to moje pierwsze podejście do tematu prania tapicerki samochodowej. Oczywiście efekty są, ale widać wyraźne zacieki. W wolnym czasie wrzucę fotki jak wygląda to po calkowitym praniu :):

DSC07138.JPG.a152d0a28b165bd9f86c59e3ef890a1e.JPGDSC07144.JPG.dc6fa9dfce4c7dd3e8829d35c88d3fb7.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od jakiegoś czasu george'a (głównie na własny użytek do kilku samochodów) i z czystym sumieniem mogę polecić. Miałem w rękach kilka odkurzaczy piorących tańszych oraz droższych od niego. Robi to co ma robić, bardzo dobrze odsysa.

PS

Czy i gdzie do George'a można dostać w razie "W" elementy takie jak rury ssące , ssawki itp. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, killerx napisał:

Posiadam od jakiegoś czasu george'a (głównie na własny użytek do kilku samochodów) i z czystym sumieniem mogę polecić. Miałem w rękach kilka odkurzaczy piorących tańszych oraz droższych od niego. Robi to co ma robić, bardzo dobrze odsysa.

PS

Czy i gdzie do George'a można dostać w razie "W" elementy takie jak rury ssące , ssawki itp. ? 

Kolega a możesz zdradzić ile zapłaciłeś za George'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze odkurzacze płyn podają pod dużym Ciśnieniem? Pryska ale nie jest to jakoś mocno, że aż czuć na na palcach jak się podłoży.

Druga kwestia zużycia wody? W moim 5l to jeden fotel i płynu nie ma. Oczywiście kilka razy przejechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rustin napisał:

Czy wasze odkurzacze płyn podają pod dużym Ciśnieniem? Pryska ale nie jest to jakoś mocno, że aż czuć na na palcach jak się podłoży.

Druga kwestia zużycia wody? W moim 5l to jeden fotel i płynu nie ma. Oczywiście kilka razy przejechany.

Nie musi podawać pod mega dużym ciśnieniem, ważne aby była kształtna, pełna struga na szerokość ssawki. 5L na jeden fotel to sporo, ale jeśli obleciałeś go kilka razy i wolne przejazdy to nic dziwnego. Ja ostatnio prałem Vectre w sedanie i na fotele, kanapę oraz wykładzinę zużyte 15l ekstrakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2018 o 17:07, zawisza napisał:

Panowie, może to zabrzmi hardkorowo, ale uzywał ktos zielonego george'a do odkurzania kominka? Trzeba jakis inny specjalny filtr zakladac czy coś ?

Bez zewnętrznego separatora popiołu nie ma szans.

W dniu 2.04.2018 o 14:41, killerx napisał:

Posiadam od jakiegoś czasu george'a (głównie na własny użytek do kilku samochodów) i z czystym sumieniem mogę polecić. Miałem w rękach kilka odkurzaczy piorących tańszych oraz droższych od niego. Robi to co ma robić, bardzo dobrze odsysa.

PS

Czy i gdzie do George'a można dostać w razie "W" elementy takie jak rury ssące , ssawki itp. ? 

Części zamienne u nas bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poorboy czy odkurzacze George są na stanie czy aktualnie czekasz na dostawę? Kolega od 2 tygodni czeka na zamówiony odkurzacz i obsługa klienta jest pod psem krótko mówiąc. Wstyd mi bo polecałem jako pewnego partnera forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.04.2018 o 18:59, marcelus napisał:

Kolego poorboy czy odkurzacze George są na stanie czy aktualnie czekasz na dostawę? Kolega od 2 tygodni czeka na zamówiony odkurzacz i obsługa klienta jest pod psem krótko mówiąc. Wstyd mi bo polecałem jako pewnego partnera forum...

GVE są obecnie na stanie, zabrakło w Polsce w okolicach świąt wielkanocnych, stąd były opóźnienia w realizacjach, dodam że mieliśmy dwa takie przypadki na ponad 60 realizacji, w kwestii kontaktu najszybciej łapać mnie na tel.

W dniu 24.04.2018 o 10:11, naver napisał:

@poorboy zobacz priv :)

przeczytane:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2016 o 12:04, kskej napisał:

Hyundai VC 5750 - 530zł, przeprałem już lekko ponad 10 aut - polecam do użytku własnego jak najbardziej.

http://www.ceneo.pl/1206257

Powiedzcie proszę, producent chwali się że ten odkurzacz pobiera prądu 1500W a na silniku jest 1200W, czyżby oszustwo? raczej 300w pompka nie pobierze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie czy taki odkurzacz :
https://euroczystosc.pl/odkurzacz-santoemma-sabrina.html??utm_source=ceneo&utm_campaign=ceneo_campaign&utm_medium=ceneo_cpc

 

spełni wszystkie potrzeby użytkownika? Jest dobry czy warto patrzeć na coś innego, bo widzę że odkurzacze George cieszą się sporą popularnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, rygryss napisał:

nie spodziewałbym się po nim achów i ochów.

nie spodziewam za te pieniadze ;) ale czy moze byc to lepszy wybor niz wiertarka i szczotka? Bo w moim przypadku wydawac duze pieniadze na sprzet do amatorskiego uzytku nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.