Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

[ref=#663399]poorboy[/ref],

Nie mogę ogarnąć jednego faktu, używam chemii od ADBL jeżeli chodzi o pranie - nawet zaniżam stężenia przez co jest mniej piany w zbiorniku odkurzacza. Tymczasem dzisiaj george widziałem wypluwał nieco bąbelków/piany przez filtry. Wylaczylem go od razu żeby nie zalać silnika. Widziałem ktos na forum miał podobną sytuacje. Wina chemii odpada, bo mam jeszcze jeden odkurzacz innej marki i tam wszystko jest cacy. Jak będzie za dużo wody brudnej w zbiorniku to dżordż się wyłączy (po to jest chyba ta kulka) ? Generalnie nawet połowy brudnej wody nie było - mierząc od otworu rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#663399]poorboy[/ref],

Nie mogę ogarnąć jednego faktu, używam chemii od ADBL jeżeli chodzi o pranie - nawet zaniżam stężenia przez co jest mniej piany w zbiorniku odkurzacza. Tymczasem dzisiaj george widziałem wypluwał nieco bąbelków/piany przez filtry. Wylaczylem go od razu żeby nie zalać silnika. Widziałem ktos na forum miał podobną sytuacje. Wina chemii odpada, bo mam jeszcze jeden odkurzacz innej marki i tam wszystko jest cacy. Jak będzie za dużo wody brudnej w zbiorniku to dżordż się wyłączy (po to jest chyba ta kulka) ? Generalnie nawet połowy brudnej wody nie było - mierząc od otworu rury.

 

Wygląda jednak na pieniącą się chemię, proponuję użyć odpieniacza albo octu do zbiornika na brudną wodę lub na próbę zmienić chemię.

 

Zabezpieczenie w Georgu, chroni go dobrze przed zalaniem, natomiast jeżeli wytwarza się piana, nie jest ona w stanie podnieść pływaka i odciąć ciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

W najbliższym czasie zamierzam otworzyć firmę. Na zakup odkurzacza piorącego mam 3500 zł. Hmm czytam i czytam dużo jest odpowiedzi jezeli chodzi o odkurzacze piorące do własnego użytku natomiast nic konkretnego jeżeli chodzi o coś profesjonalnego. Co możecie polecić jeżeli chodzi o firmy takie jak karcher i numatic? Prane będą tapicerki samochodowe, meblowe, może dywany głownie u klienta.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, nikudan23 napisał:

A numatic george? Dałby również radę? Głównie jeśli chodzi o tapicerke?

Głównie do tego został stworzony, poczytaj kilka stron wcześniej, a wszystkiego się dowiesz na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie potrzebujesz odkurzania to sprawdź Profi 50c. możesz kupić od użytkownika poorboy to dostaniesz jakiś rabat, chemię. mam ten odkurzacz,  niestety nie mam odniesienia do żadnego Karchera, ale jak dla mnie jest super jeśli chodzi o pranie, a cena duuuuzo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj właśnie puzzi 10/1. I muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z wyboru. Wyprałem już 2 fotele, sofe i krzesła. Fajnie wszystko pracuje a co do obudowy i innych rzeczy to ja nie mam pojęcia skąd takie negatywne opinie o nim jak się wpisze w google. Obudowa według mnie solidna. Ludzie piszą ,że ssawki się łamią, pękają ale przecież tego nie trzeba dociskać żeby odessało. Oczywiście na koniec wszystko wyczyściłem i wlałem czystej wody żeby wypłukać pompe i cały ten osprzęt i jest git.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do ssawki do prania tapicerki, ten przeżroczysty element odpada (pęka gwint po bokach)

Oczywiście dzieje się tak od zbyt mocnego dociskania, mi pękło po długim czasie ale wcale nie przeszkadza to w pracy, wręcz dzięki temu nie mogę dociskać bo odpadnie ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej odnośnie tych plastikowych osłonek przy ssawce ,posiadam 2 szt puzzi 8/1 i przez rok czasu 4 szt wymieniłem. Sprzęt użytkowany normalnie bez przesadnego dociskania a tak poza tym malym minusem cala reszta jak dla mnie na duzy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze,że reszta jest ok. A ta osłonka ma w sumie prawo się rozwalić. Wyprałem właśnie taką starszą kanapę. Nałożyłem na 15 minut ten proszek z woda i poczekałem.

Później odessałem na samej turbinie i efekt zarąbisty nawet kolory wróciły kanapy takie jak kiedyś były a ja myślałem,że ona wyblakła albo się wytarła hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałem zakupić Georga - polecicie dobry sklep? Warto coś dokupić do zestawu startowego?

Odkurzacz do zastosowań prywatnych - jakieś auto, dywan, kanapa itd...

Pierwsza styczność z odkurzaczem piorącym

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2017 o 20:27, Gracjusz napisał:

Witam czy miał ktoś do czynienia z odkurzaczem piorącym Lavor Apollo IF 1400W? 

W tej cenie jest poprawny, tzn. nie jest to topowy produkt w tym przedziale cenowym, nie jest też zły. Ma bardzo nie ergonomiczną ssawkę do prania tapicerki, z naciskiem na bardzo :) Możesz zobaczyć także Profi 50.1C, Numatica Ct470-2 , ewentulanie Puzzi 10/1 ale ten z kolei ma za wysoką cenę w stosunku do tego co oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2017 o 11:27, poorboy napisał:

Numatica Ct470-2

Jak ten odkurzacz wygląda w relacji ceny do jakości i w porównaniu do innych? Wygląda już profesjonalnie, w odróżnieniu od georga, którego uśmiech jest bezcenny, ale jednak mam pewne wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.