Skocz do zawartości

Jaki odmrażacz do szyb


Lucas1981r

Rekomendowane odpowiedzi

To tak z moich doświadczeń z odmrażaczami:
Frost Magic - minimalistyczna butelka, dobry atomizer, ładny zapach. Wg. mnie dla pasjonatów 🙂
ADBL Frost Eater - robi co ma robić, wsysająca butelka, wydajność na duży plus, zapach słabo wyczuwalny. Gdyby była bańka 5l kupiłbym.
RRC - za cenę + zapach PO APLIKACJI (z butli idzie się udusić). Trigger też okay, butelka niezbyt poręczna do auta.
Sonax - zostawia mi film na bocznych szybach, zapach specyficznej cytryny, raczej już go nie kupię ze względu na film. Potem to przysycha i nic nie widać przez szyby boczne 😞 

Tenziego widziałem ostatnio w Biedronce, in plus za dostępność, na starcie też za poręczną butelkę z miarką. Osobiście nie korzystałem jeszcze. Ale napewno zakupię i przetestuję. Seria Detailer jak dla mnie jest mega udana - kokpit mat super zapachy, owady usuwanie dobrze się spisuje. Paczuszkę od @tenzi mega mnie przekonała do nich, produkty przyjęły się w rodzinie i np. kokpit mat jest w każdym aucie. Coś czuję, że z odmrażaczem też tak będzie 😛 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem po użyciu D-icera... mam mieszane uczucia. Zapach super. Atomizer fajny. Świetnie rozpyla. Szron pożarty jest w moment i nawet to nie zamarza. Niestety to co poprzednicy... mleko na szybie. Zgarnięcie wycieraczkami niewiele pomaga bo po boku robi się wszystko białe. Kiepsko. SG pisało, że tak ma być. Jeśli tak ma być to ja tego więcej nie kupuję. Nie mam zamiaru latać z fibrą. Inne odmrażacze ściągnąłem wycieraczkami i tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

A ja jestem po użyciu D-icera... mam mieszane uczucia. Zapach super. Atomizer fajny. Świetnie rozpyla. Szron pożarty jest w moment i nawet to nie zamarza. Niestety to co poprzednicy... mleko na szybie. Zgarnięcie wycieraczkami niewiele pomaga bo po boku robi się wszystko białe. Kiepsko. SG pisało, że tak ma być. Jeśli tak ma być to ja tego więcej nie kupuję. Nie mam zamiaru latać z fibrą. Inne odmrażacze ściągnąłem wycieraczkami i tyle.

Mam identyczne przemyślenia co do tego d-icera gdyby nie to białe mleko byłby super. Podejrzewam że w następnym sezonie jego skład ulegnie modyfikacji☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie poprzedników.
Tak jak opakowanie, atomizer, zapach jest ok, tak najważniejsze czyli działanie jest do bani.
Wytestowałem juz pół butelki i więcej na pewno nie kupie.
Mleko na przedniej szybie ostatnio jakoś zeszło z trudem wycieraczkami, ale to co zostaje na bocznych to strach jechać w drogę.

20190129_073414.jpg.7f4b2433d20806939f4496a3894a5417.jpg

20190129_073409.jpg.b4db47058dd3da0d3305c1e60e6601d2.jpg

20190128_073353.jpg

Tak było zaraz po spryskaniu

20190128_073348.jpg.e3ccc9d7a507573aaa220c71d52d3c25.jpg

A tutaj po 3 minutach 😐 Koszmar...

20190128_073607.jpg.faa70c6799a8e5d5925c3624708e1954.jpg

Wracam do Tenzi/Soft/ADBL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja po waszych relacjach złapałem się za głowę. Odmrażacz ma być użyty po to, aby poprawić widoczność szyb. Tu ktoś potraktował ideę odmrażania dosłownie, produkt lód zamienia w mleko. Nie wiem komu się chce po spsikaniu szyb latać ze szmatką i to polerować jak mróz na dworzu a czas goni.

Mam kilka produktów od SG i całkiem je lubię (b2b, dtox, cleaner, interion cleaner,  kilka szamponów) natomiast tutaj pomysł totalnie dla mnie niezrozumiały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adek1983 napisał:

Ja od kilku lat używam odmrażacza AutoLand i działa bez zarzutu. Może nie jest najtańszy, ale robi swoje od lat.

Ja rowniez uzywam Autolandu (od jakichs 2ch lat jest z mega fajnym atomizerem), wygodna aplikacja, sciaga wszystko nawet grube warstwy zamarznietego blota, nie zostawaia zaciekow, mleka, a i mozna go w promocji wyhaczyc za 7zl/750ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Fredi88 napisał:

Czyli standard. Tak ma być a potem okazuje się jednak, że zmiana składu 🙂 ale nie neguję. Dobrze, że jest jakakolwiek reakcja z ich strony. Nie lubię tylko jak się ludziom wmawia, że produkt jest ok, jak nie jest.

Dobrze że poprawiają skład tylko mnie zastanawia jak to ktoś zatwierdził do sprzedaży. Pewnie z 80% kierowców nie ma nawet mikrofibry w samochodzie a co dopiero wycierać na mrozie odmrażacz napradę dziwny to pomysł. Chyba że to miał być produkt niszowy dla koneserów☺ ale czytając opinie na forum to nie znalazł tu uznania☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rybka napisał:

Dobrze że poprawiają skład tylko mnie zastanawia jak to ktoś zatwierdził do sprzedaży. Pewnie z 80% kierowców nie ma nawet mikrofibry w samochodzie a co dopiero wycierać na mrozie odmrażacz napradę dziwny to pomysł. Chyba że to miał być produkt niszowy dla koneserów☺ ale czytając opinie na forum to nie znalazł tu uznania☺

Jak uważasz się za konesera (ja za konesera odmrażaczy jak najbardziej:-D) to tylko Detailers magic. Mój nr 1! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fredi88 napisał:

Jak uważasz się za konesera (ja za konesera odmrażaczy jak najbardziej:-D) to tylko Detailers magic. Mój nr 1! :good:

Jestem jeszcze laikiem w tych sprawach daleko mi do konesera☺ ale w przyszłym sezonie chętnie wypróbuję tego magica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po zastosowaniu odmrazacza na bocznych szybach to trzeba je ogarnąć sciagaczką, żeby była dobra widoczność. Chyba że tego mleka nie da się ściągnąć sciagaczka to wtedy lipa straszna. Ja jak juz uzywam odmrazacza to zawsze sciagaczka przelece szyby i jest igla 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Tenzi Detailer Odmrażacz jest bardzo dobrym wyborem, tym bardziej w tej cenie. Szybko radzi sobie z zamarzniętymi szybami, przy pojedynczej aplikacji rozmraża spory kawałek szyby, co daje sporą wydajność. A przede wszystkim nie ma po aplikacji żadnego „MLEKA” na szybie, a po drugie nie zostawia również żadnego tłustego osadu.

Nie wiem jak wypada Detailers Magic w porównaniu do innych np do Tenzi. @Fredi88  masz możliwości porównania DM do Tenzi?

Mam również RRC Defroster i niestety, ale ten zostawia podobny tłusty osad jak K2 po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, magnum napisał:

Ja rowniez uzywam Autolandu (od jakichs 2ch lat jest z mega fajnym atomizerem), wygodna aplikacja, sciaga wszystko nawet grube warstwy zamarznietego blota, nie zostawaia zaciekow, mleka, a i mozna go w promocji wyhaczyc za 7zl/750ml

Bez specjalnej promocji kupiłem na Allegro po 6,90 zł / 750 ml, dokładając do tego SMART-a przy zakupie 6 sztuk wychodzi śmiesznie mało w porównaniu ok. 12 zł / 750 ml na marketowych półkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzisiaj po raz pierwszy użyłem nowego odmrażacza od @ShinyGarage D-Icer. Temperatura na dworze -6 stopni. Nie zauważyłem żadnego mleka, ma bardzo przyjemny cytrusowy zapach. Poza tym atomizer jest super (jak zwykle zresztą te od SG). Do tej pory używałem Autolanda ale już widzę, że SG działa dużo lepiej. SG bardzo szybko poradził sobie ze sporym szronem na szybie - miałem jeszcze końcówkę Autolanda i działał zdecydowanie wolniej. Także na dzień dzisiejszy SG zostaje u mnie na dłużej. Jeżeli przymrozki będą się dłużej utrzymywały przy okazji sprawdzę jaki ma wpływ na nałożoną niewidzialną wycieraczkę od Prostaff.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx U mnie nałożona NW od SG - nie widzę aby coś się jej pogorszyło - dwa dni używałem NOWĄ wersje D-Icera , a dzis spryskałem starą wersją.... NIEBO A ZIEMIA!! 
niby stara wersja tez rozpuszcza lód, niby nie pozwala zamarzać, ale kurdę, wystarczyło ruszyć wycieraczkami i już na szybie mleko, mleko które nie chciało zniknąć, dopiero po użyciu spryskiwaczy zniknęło, ale... jako że wycieraczki bryzgały, to lusterka dostały i miałem biały osad na lustrach 😕 
Nie wiem, myślę, czy nie zmieszać 50/50 starej z nową, może to mleko będzie lżejsze? 

A co do nowego D-Icera - działa bardzo dobrze (fakt mróz -2, -3, -6  wiec to nie dużo), nie ma mleka, a zapach mi przypomina poziomkę, i co najlepsze, jeśli coś skapnie na palce, to później w aucie bardzo przyjemnie pachnie 😉  
Za to według mnie działa minimalnie wolniej ( ale dla mnie idealnie- pryskam szybę, wyjeżdżam na czuja za bramę, zamykam bramę i mam odmarzniętą szybę) od odmrażacza Tenzi. niestety,ale nie wiem gdzie się podziała moja butla Tenzi (albo żona, albo teść zajebczył) więc nie dam rady zrobić porównania.
Za to działa super, a po użyciu wycieraczek nic nie zamarza. Nie zostawia żadnych śladów, osadów - chłopaki widocznie poprawili produkt! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, smerf91 napisał:

Sprawdzał ktoś jeszcze nową formułę odmrażacza od SG? Stoję przed wyborem ADBL vs SG i nie wiem co brać 😄  W SG niby już nie ma tego mleczka ale wole dopytać żeby się nie wk.. 🙂 

ADBL działa przyzwoicie, Żona używa i sobie chwali. SG nie miałem, nowa formuła z tego co czytałem na grupie działa dobrze i nie pozostawia mleka na szybie. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku cisne z Tenzi, mega fajny szybciutko działa , mam jeszcze 3/4 butli  Adbla. Ale zobaczymy czy uzyje na razie tylko pare mrozków było. Mam jeszcze odmrazacz Soft99 z  Nw w Arsenale ale to jak bedzie umierac UG to psikne😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.