Skocz do zawartości

Jaki odmrażacz do szyb


Lucas1981r

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem, używałem tak jak jest napisane. Ale pozostałości pod wpływem pędu powietrza spłynęły na plastiki lusterek, ja tego nie zauważyłem, i taki jest efekt. Mimo wszystko tego nie powinno być, moim zdaniem takie coś całkowicie wyklucza ten produkt jako bezpieczny odmrażacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sebeksebast napisał:

Tak, wiem, używałem tak jak jest napisane. Ale pozostałości pod wpływem pędu powietrza spłynęły na plastiki lusterek, ja tego nie zauważyłem, i taki jest efekt. Mimo wszystko tego nie powinno być, moim zdaniem takie coś całkowicie wyklucza ten produkt jako bezpieczny odmrażacz. 

Aż sobie zrobię test, pykne na lusterka i zostawię zobaczymy czy miejsca ma na innych lusterkach. Jakie auto masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja od wczoraj męczę D-icera i Delcera. Poszło mi juz pół litra. Psikam gdzie popadnie 😉 Nie mam tego mleczka, czy ono sie pojawia na gołej szybie też czy tylko w kontakcie z lodem ? W jakich warunkach to się wam pojawia ?

Sprawdzam efekty na plastikach, szkle, karoserii.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja D-icera nie aplikowałem na gołą szybę, tylko na lód 😉 Mleczko też nie pojawiało się za każdym razem, w sumie to przez kilka pierwszych aplikacji ani razu. Takie porządne mleko to pojawiło mi się tylko raz jak sporo napsikałem i chyba było sporo lodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś - to było ładnych kilkanaście lat temu, znajomy gdy nie miał płynu do spryskiwaczy i odmrażacza do szyb, to zastosował denaturat. Denaturat posiada alkohol i całkiem dobre właściwości czyszczące na szybę - i oprócz smrodu który wycierał, całkiem dobrze sobie radził.

Do odmrażania szyby bardzo dobrze nadaje się jeszcze ADBL Frost Eater: https://sklep.car-spa.pl/czyszczenie-szyb/adbl-frost-eater-odmrazac-do-szyb-przyjemny-zapach-500ml

Po spryskaniu należy odczekać 2-3 min, aby roztopił lód (działa do -60 st. C!). Pozostawia też po sobie przyjemny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na codzień auto stoi w garażu to będąc na feriach skorzystałem z @tenzi detailer odmrażacz. Temperatura -18'C. Działanie standardowo bardzo dobre 🙂 Nic nie cieknie, żadnego mleczka, szybko działa ogólnie duży plus 🙂 

 

  • Lubię to 3
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tenzi,
Czy wasze produkty, które były dostępne w biedronce to jakaś pomyłka, coś było w nich zmieniane?
Kupiłem 2 odmrażacze jak akurat były w biedronkach dostępne i jest z nimi taki problem, że słabo odmrażają to po odmrożeniu i przejechaniu wycieraczkami z płynem do spryskiwaczy kilka sekund po na szybie zaczyna się pojawiać takie jakby zamrożenie, efekt jak podczas parowania szyb i momentalnie nic nie widać. Ktoś miał podobny problem. W tamtym roku odmrażacz działał git. Nie mam teraz do porównania drugiego kupionego gdzie indziej więc nie wiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 Dziwne bo gdzieś mi migneło i tym że  Tenzi wspomniało ze żadna forumuła nie była zmieniana jak trafiło to do tej sieci dyskontów. Ale może i coŚ zmienili. Nie miałem to Ale to może w następną zimę. Mam zapas Adbla i teraz w okazyjnie cenie softa a mam jedną auto pod opieką od przyszłego miesiąca.Więc tyle nie zużyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk14 napisał:

po odmrożeniu i przejechaniu wycieraczkami z płynem do spryskiwaczy kilka sekund po na szybie zaczyna się pojawiać takie jakby zamrożenie, efekt jak podczas parowania szyb i momentalnie nic nie widać.

Reakcja egzotermiczna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk14 napisał:

Możesz coś więcej powiedzieć? Można temu zapobiec czy tak musi być?

Z góry powiem, że to moja własna interpretacja, bo też się niedawno nad tym zastanawiałem. Odpowiedź podsunęła mi fizyka budowli. Podczas rozmrażania lodu na szybie dochodzi do wymiany ciepła z otoczeniem, która powoduje kondensację pary wodnej. Podobne zjawisko ma miejsce w parujących reflektorach. Oczywiście sam skłonny jestem dopracować tę teorię, ale myślę, że trop jest właściwy. Dodam, że u mnie identyczna sytuacja zachodzi po użyciu odmrażaczy, które mam - czyli Sonaxa i Turtle Waxa. Tenziego nigdy nie miałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Patryk14 - po pierwsze potwierdzamy, że zawartość naszych Odmrażaczy - niezależnie od miejsca zakupu (Biedronka, czy nie) -  jest identyczna. Co do zjawiska, o którym piszesz to przyczyny mogą być dwie:

Pierwsza-prozaiczna. Dopóki Odmrażacz jest na szybie, to działa, jak go ściągniesz wycieraczkami, a nie wytrzesz szyby do sucha szmatką, czy ściągaczką, to zostaje wilgoć, której nic nie powstrzymuje przed zamarzaniem, bo Odmrażacz szedł po wierzchu.

Druga tłumaczy bardziej efekt parowania szyb po użyciu odmrażacza i tak jak pisał @Michał126 jest zjawiskiem fizycznym nie chemicznym. Alkohol zawarty w Odmrażaczu szybko odparowuje ochładzając szybę i powodując skroplenie się pary wodnej z drugiej strony. Taki sam efekt powstaje często latem podczas zimnego deszczu. Sposobem na to - oprócz nagrzewania szyby może być stosowanie pochłaniacza wilgoci w samochodzie.

W obu przypadkach, jeśli nie ma czasu na jej porządne wytarcie to może lepiej nie włączać wycieraczek, odpalić nagrzewanie szyby na maksa i przemęczyć się te parę minut. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu również wymieniłem Sonax'a i K2 których używałem na @tenzi i zdecydowanie na plus. O ile na przedniej szybie w moim Tolku za bardzo różnic nie widać o tyle na tylnej już jest różnica. Szyba z tyłu grzana co prawda ale przy większych mrozach wspomagam się dwoma-trzema psiknięciami odmrażacza i znacznie szybciej puszcza po Tenzi i mniej trzeba go wykorzystać.

Swoją drogą podobnie wygląda to na tylnej szybie drugiego samochodu - Peugeot 206 w którym szyba nie jest ogrzewana z tyłu. Wystarczy z dwa - trzy razy psiknąć aby po około minucie włączyć tylną wycieraczkę i spokojnie puszcza mróz. Także Tenzi w moim przypadku na plus jeśli chodzi o działanie a cena niższa niż za Sonax'a.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DomelMam wrażenie, że powstawanie mleka jest bardzo zależne od temperatury i tego co jest na szybie. Pierwszy raz jak użyłem D-icera, nie było mleka ale było to na szronie w okolicach zera. Teraz parę razy użyłem przy -4 przy lodzie i zamarzniętym śniegu na szybie i mleko było, tłuste i koniecznie trzeba to wycierać, bo przejechaniu paruset metrów, wygląda to tragicznie i nic przez szybę nie widać. Poza tym na słupkach piano zostawił wżery które można tylko spolerować bo nic innego ich nie rusza.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jordan napisał:

@ghost a czy po użyciu Sonaxa/Wurtha na przedniej szybie wystarczyło potem tylko przetrzeć wycieraczkami czy musiałeś jeszcze używać spryskiwaczy szyb aby szyba była całkowicie przejrzysta?

Zależało od warunków:

jak mocny był mróz

czy tylko delikatny szron czy gruba warstwa lodu (zamarznięty deszcz lub roztopiony i zamarznięty śnieg)

jak dużo preparatu użyłem....

 

czasami wystarczyły wycieraczki i było ok,

czasami trzeba było dodatkowo odmrażać spryskiwaczami, bo pojawiał się efekt opisany kilka postów wyżej,

wycieraczki usunęły odmrażacz, szyba nie była nagrzana, i natychmiastowo wiilgoć zamarzała na szybie zmieniając widok na zaszronioną krainę 😉

Efekt nie występuje gdy szyba osiagnie rozsądną temperaturę, czyli dosyć szybko po odpaleniu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.