Skocz do zawartości

Czy to ma ręce i nogi ?


Tomeq631

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na mysli zakup wosku Sonax xtreme i szampon Gold Class i czy jak wymyje tym szamponem auto to moge po nim woskowac czy powinienem jeszcze cos dac przed woskiem??? Dodam iż narazie szczypie sie po portwelu i chciałem na poczatek tak troche ''przycyganic'' na robocie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie należy działać w/g schematu:

 

1. Mycie, suszenie;

2. Glinka;

3. Usuwanie rys (np UC);

4. Clenaer - np. DoDo Lime Prime albo DC1 albo nawet AG SRP;

5. Odżywka - np. DC2 albo #7 albo Chemical Guys EZ CREME GLAZE albo...

6. Wosk.

 

ALBO:

 

1. Mycie, suszenie;

2. Glinka;

3. Usuwanie rys (np UC);

4. Clenaer z odżywką - np. Black Hole (albo SV CF albo Z HDC albo... itd);

5. Wosk.

 

Ewentualnie:

 

1. Mycie, suszenie;

2. Glinka;

3,4,5 Produkt typu AIO

6. Wosk.

 

 

A tak poza tym to polecam zapoznać się z forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wyjaśnić te wszystkie skróty nazw produktów? Bo nowicjuszowi ciężko się w tym połapać.. jeżeli źle przeszukałem forum w celu znalezienia odpowiedzi, łaskawie proszę o wybaczenie i skierowanie we właściwe miejsca..

 

 

DC1? AG SRP?

DC2? Chemical Guys EZ CREME GLAZE?

SV CF albo Z HDC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i tak w sumie bez szamponu, glinki i jakiś tam akcesoriów się nie obędzie.

Zgadza się.

 

Jakby po wymyciu auta przeleciec taka glinką bo z tego co tam pisze to potrzeba tam wody i potem wosk???

Wiesz do czego służy glinka? :) Ona oczyszcza lakier z zanieczyszczeń, nie usuniesz nią rys, nie przygotujesz powierzchni pod wosk. Jeśli chcesz koniecznie przyoszczędzić, to ja bym poszedł inną drogą. Zaproponuję trzy różne wyjścia.

 

1). Szampon-->produkt All-in-One-->wosk

 

2). Szampon-->produkt All-in-One

 

3). Szampon-->produkt usuwający/maskujący rysy-->wosk

 

To maksymalne minimum, choć i tak detailingiem tego nazwać w żaden sposób nie można.

 

Zamiast glinki wolałbym zastosować AIO lub produkt usuwający/maskujący rysy, osiągniesz lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero sie ucze i na poczatek niechce wydawac nie wiadomo ile (z reszta jak pisałem ze ten miesiac mam kiepski z kasa). Tak wiem glinka służy do czyszczenia lakieru. Dobrze a jaki srodek mógłbys mi polecic ten AIO??? Czy ten srodek jest dobry do tego typu buzery: Poorboy's Professional polish???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem amator i powiem Ci że na początku nie miałem glinki i myślałem że nie jest mi ona potrzebna. Ale jak już użyłem jej i przejechałem dłonią po lakierze to wtedy zrozumiałem w czym rzecz. Tylko trochę się z nią nie mogłem uporać bo rysowała mi lakier, ale to już kwestia złego użytkowania.

Ale fakt że na początku woskowałem auto bez procesu przygotowania lakieru i źle nie było, zawsze lepsze to niż nic. Dostosuj się do tego co piszą fachowcy i na początku będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeq631, Kup na razie najtańszą glinkę jaką znajdziesz. Kasy nie przeskoczysz. Powoli skompletujesz zestaw. Naprawdę można już sporo taniej, jest coraz bogatsza oferta (poczytaj o wydajnościach-cena nie zawsze odzwierciedla "drogość". dasz radę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Szampon Dodo Juice Born To Be Mild- zamówiony

2. Glinka Bilt Hamber Auto Clay Soft 200g z tego co pisza jako lubrykat mozna używac wodę - do zamówienia

3. Np. Smartpolish ewentualnie cos innego- do zamówienia

4. Wosk Sonax Xtreme- zamówiony ale moge go zostawic i zamówic np Dodo 30gram na próbe

 

Bardzo prosze o poprawe tego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż na próbę to dodo. na trochę Ci wystaczy, a to nie sonax. Ja bym tak zrobił. Smartpolish- jest tego tyle, że możesz o szczegóły na pw sprzdających popytać i zweryfikować z opiniami na forum, jesli takie są.

szampon i glinka OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiar's Swirlx albo zamiast tego smartpolish-a czy bedzie pasował do zestawu??? Sorki że wam tak zawracam dupe takimi pytaniami ale minie troche czasu zanim ''dobrze'' pojme temat uczciwego mycia polerowania i woskowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast glinki wolałbym zastosować AIO lub produkt usuwający/maskujący rysy, osiągniesz lepszy efekt.

Sebastian! :shock::acute:

Jeśli ktoś chce jakoś zadbać o lakier, a pieniędzy starczy tylko na glinkę lub AIO, to lepszym wyborem jest AIO. Jak chcesz glinką przygotować lakier pod wosk? :) Czym chcesz usunąć czy zamaskować ryski? Są porządne produkty AIO, które bardzo dobrze oczyszczają lakier, wygładzają, usuwają zarysowania i zabezpieczają lakier. Glinką tego nie osiągniesz, więc nie wiem skąd Twoje zdziwienie. Jeśli miałbym wybór glinka vs AIO, to wybieram AIO. Gdy fundusze pozwalają, to oczywistym jest, że wtedy zestaw kompletuje się zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje zdziwienie, że ja chyba jestem z obozu gdzie glinka to 'must have' we wszelkich pracach nad lakierem :) wolę dobrze oczyścić lakier aniżeli pojechać AIO po nieglinkowanej powierzchni :) Cena glinki w chwili obecnej również nie jest kolosalna, więc chyba nie ma co AŻ tak oszczędzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy, nie musisz mi tłumaczyć, że glinka to podstawa przy pracach z lakierem :) Ja nie propaguję oszczędzania. Glinka jest ważna, ALE przy małych funduszach i wyborze AIO vs glinka, lepszym wyborem jest AIO. Rozmawiamy o sytuacji, w której funduszy starczy tylko na jeden z tych produktów. Tworzy się zestaw do wymagań założyciela tematu :)

 

Uważasz, że od razu po użyciu glinki można nałożyć wosk? :)

 

Lepszy efekt uzyskasz po użyciu AIO-->wosk niż glinka-->wosk.

 

[ Dodano: 24 Kwiecień 2010, 15:11 ]

Tak może wyglądać lakier po użyciu produktu AIO (All-in-One), nazwy nie podam, bo nie można reklamować. Uzyskasz taki efekt po glince?

optimumpoliseal.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie rozumiemy się, bo ja nad efekt przekładam raczej poprawną kolejność wykonywanych czynności oraz nie omijanie niezbędnych kroków :)

I jeśli to ja miałbym tak ograniczony fundusz to 1) kupiłbym tylko glinkę 2) dozbierał i kupił AIO i glinkę ;)

Efektu po AIO nie uzyskam, ale i glinka robi to, czego AIO nie ogarnie :)

 

Uważasz, że od razu po użyciu glinki można nałożyć wosk?

Czy są ku temu jakieś przeciwwskazania? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może wyglądać lakier po użyciu produktu AIO (All-in-One), nazwy nie podam, bo nie można reklamować. Uzyskasz taki efekt po glince?

 

Tak Sebastian, tylko, że należy rozróżnić tutaj dwie kwestie - glinka służy do czegoś innego, a AIO do czegoś innego i również te dwa produkty dają inny efekt końcowy. Wiadomo, że produkt AIO usunie trochę rysek, hologramów i utlenień oraz odświeży go czego nie dokona glinka, bo jest do czegoś innego, ale dla przykładu czy użyłbyś AIO na auto, które przez 10 lat użytkowania było myte tylko szamponem i po przejechaniu opuszkami palców po lakierze czuć straszne przyspojenia brudu i syfu ? Wcierałbyś w to ręcznie AIO ? Wiem, że to skrajne przypadki, ale takie są (jeden mam u siebie i jest do generalnego odświeżenia). Myślę, że to trochę takie lizanie lizaka przez folię, w którą jest zapakowany ;)

 

A co do tego na zdjęciu ... Optimum Poli-Seal ? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.