Skocz do zawartości

Mycie Auta z powłoką ceramiczną, własny detailing OCENA


PiotrekDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a tak w ogóle to dlaczego szampon kwasowy np. CP RESET lub piany aktywne kwasowe , stosować na auta z powłoką ceramiczną raz na jakiś czas, a nie zawsze skoro mają właściwości odtykające ceramikę?

Mam 2 szampony, car pro reset i meguiar gold class i mega używam do codziennego a cp raz na 3 miesiace? a może tak zaczac CP stosować zawsze ?

czy odczyn kwasowy lub zasadowy niszczy ceramikę czy jak D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg producenta reset nie jest kwasowy, jest neutralny, ale bardziej agresywny.

Środki kwasowe pomagają usuwać depozyty mineralne, czytaj kamień. 

 

Pytasz dlaczego nie używać do samochodu agresywnej chemii codziennie.... 

 

A dlaczego do czajnika lejesz ocet raz na rok żeby odkamienić a nie codzień?

 

Jak myjesz ręce przed obiadem dlaczego zwykłym mydłem, a nie agresywną pastą dedykowaną dla mechaników? Przecież dużo mocniej usuwa brud 

22 minuty temu, PiotrekDriver napisał:

może tak zaczac stosować zawsze ?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GHOST dzięki za odpowiedź 😄 A jeszcze nie zakładając nowego tematu... Myje auto w domu karcherem k5 woda twarda jak cholera... Mimo tego że myje auto meguirem potem od razu dmuchawa, z ceramiki krople spływają i fibra , to jakieś małe water spoty zostają...

Co sądzicie o tym żeby po spłukaniu niestety twardą wodą zrobić oprysk z pianownicy wodą destylowaną kupioną normalnie w sklepie, i dopiero po tym dmuchawa i fibra. Taki oprysk może rozwiązać twardą wodę i wtedy na spokojnie można suszyć bez pośpiechu ?

 

Jeżeli nie to zacznę jeździć z szamponem i dwoma wiadrami na myjnie bezdotykową i tam wodą zdemineralizowaną mycie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak dobrze spłukasz, to porządny ręcznik do suszenia i sprawa załatwiona zanim waterspoty się pojawią.

Mi to wystarcza, chyba, że słońce zaskoczy latem.

2. Quick detailer wspomagający usuwanie waterspotów gdybyś się nie wyrobił z osuszaniem

3. Filtr do wody, zmiękcza. Wkręcasz przed węża. Koszt około 100zł.

Dużo opcji do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie powłokę ceramiczną na lakier, felgi i wnętrze - WAXOYL, zrobili mi w gratisie bo kupiłem nowe auto i udało mi się to wynegocjować. Na konserwację będę jeździł do studia detalingu, które mam blisko domu i gdzie znajomy pracuje - coś wspominał ze konserwacja ceramiki koło 150zł i raz na pół roku żeby podjechać
A to jest ceramika, czy tak powiedzieli tylko ?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Podepnę się pod ten temat.

Mianowicie położono mi powłokę ceramiczna Kisho si-901. W wytycznych jakie dostałem, jest napisane aby nie myć aktywna piana tylko Ew. szamponem.

Mieszkam w mieście i nie mam możliwości bieżącego mycia ręcznego, tylko myjnie bezdotykowe. 
Moje pytanie, jak najlepiej zadbać o powłokę?

Chce kupić jakiś dobry ręcznik do osuszania i bieżąco co 1-2 tyg przepłukać na bezdotyku i osuszać. Ew. Myślałem żeby kupić ręczna pianownice i przed opłukaniem nanieść jakaś pianę.

Ma to sens? Czy jakiś szampon naniesiony pianownicą coś da?

Tak bać się tej aktywnej piany z myjni? Czy Ew. Kupić swoją pianę?

Jakis QD do odświeżenia jest sens wrzucać? Kisho ma swój chyba top coat ale myślałem o czymś bardziej wydajnym na powłokę.

Oczywisice raz na pół roku kazali się pojawić na przeglądzie.

z góry dziękuje za pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezdotyk nie powinien szkodzić powłoce, ale, nie wiesz jakiej chemii używa myjnia. Często będą to bardzo mocno zasadowe środki, niekoniecznie coś czym chcesz myć regularnie auto. Spotkałem już takie niepozorne, które ściągały mocniejsze quick detailery.

Minimum to oprysk wstępny. Nie musi być z pianownicy. Kup sobie pianę neutralną + koch green star i opryskiwacz ciśnieniowy. Do tego szampon + dwa wiadra, rękawica i raczej dwa ręczniki.

QD do powłoki może ktoś lepiej doradzi. Water Golda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michalmichna napisał:

Chce kupić jakiś dobry ręcznik do osuszania i bieżąco co 1-2 tyg przepłukać na bezdotyku i osuszać.

Nigdy nie osuszaj w ten sposób auta po opłukaniu na bezdotyku. Możesz tak zrobić jedynie po myciu rękawicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michalmichna napisał:

Mieszkam w mieście i nie mam możliwości bieżącego mycia ręcznego, tylko myjnie bezdotykowe. 
Moje pytanie, jak najlepiej zadbać o powłokę?

Możesz robić prewash pianownicą ręczną. 

Magifoam albo lepiej Bilt Hamber autofoam.

Nie jest to etap konieczny ale poczytaj co wnosi.

 

Kup wiaderko. Jakąś bańkę lub dwie po płynie do spryskiwaczy. Napełnij wodą, dolej szamponu i myjesz na myjni bezdotykowej, dotykowo klasycznie/rękawicą.

Wrzucasz żetony i spłukujesz ostatnim programem - wodą demineralizowaną.

Suszysz ręcznikiem. Ten etap jest dozwolony tylko po myciu ręcznym.

 

Gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadro z separatorem, gąbka, optimum no rinse w stosunku 1:256. Myję tak i nie zaobserwowałem spadku hydro powłoki. Po 20 myciach stan lakieru praktycznie ten sam. Jak auto mocniej usyfione to dodatkowo biorę opryskiwacz i 50 ml SG Pre wash citrus oil. Szybko, czysto i bezpiecznie 🙂 Oczywiście mówię tu o wizytach na bezdotyku 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michalmichna napisał:

Chce kupić jakiś dobry ręcznik do osuszania i bieżąco co 1-2 tyg przepłukać na bezdotyku i osuszać. 

Jeżeli masz powłokę, to wystarczy dobrze się rozpędzić i auto samo się osuszy 😋

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, michalmichna napisał:

Jakis QD do odświeżenia jest sens wrzucać? Kisho ma swój chyba top coat ale myślałem o czymś bardziej wydajnym na powłokę.

Oczywisice raz na pół roku kazali się pojawić na przeglądzie.

 

16 godzin temu, analyzator napisał:

QD do powłoki może ktoś lepiej doradzi. Water Golda?

Top coat zaaplikowany na przeglądzie jest całkowicie wystarczający - każdy QD to dublowanie funkcji powłoki, czasem nawet proszenie się o kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny sposób.

 

Dwie butelki 5l po wodzie (np. Ustronianka).

Do jednej w domu ciepla woda + szampon do 4/5 pojemności butli

Do drugiej woda 3/4 pojemnosci

 

Ucinam góre na myjni i mam dwa wiadra.

Na koniec smieci do smieci i wracam czystym autem bez wiader pojemnikow itp.


Pijemy ok. 2 wod tygodniowo, wiec raz na tydzień mogę jedno auto umyc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,
pozwolę podpiąć się pod temat - ostatnio miałem swoją pierwszą przygodę z detailingiem i zaaplikowałem na auto TENZI QUARTZ COAT. Zaczynałem od zera, każdą wiedzę czerpiąc praktycznie z tego forum i z filmików FX Nowicki na YT 😉 
Wiem już, że mogłem wybrać lepszą powłokę, ale czasu nie cofnę. Następnym razem będę mądrzejszy, póki co jestem jednak zadowolony (choć minęły dopiero 2 tygodnie :D).

Chciałem podpytać jaki QD stosować po myciu ręcznym w celu utrzymania/poprawienia efektu. Co polecacie? 😉
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sinus napisał:

Witam,
pozwolę podpiąć się pod temat - ostatnio miałem swoją pierwszą przygodę z detailingiem i zaaplikowałem na auto TENZI QUARTZ COAT. Zaczynałem od zera, każdą wiedzę czerpiąc praktycznie z tego forum i z filmików FX Nowicki na YT 😉 
Wiem już, że mogłem wybrać lepszą powłokę, ale czasu nie cofnę. Następnym razem będę mądrzejszy, póki co jestem jednak zadowolony (choć minęły dopiero 2 tygodnie :D).

Chciałem podpytać jaki QD stosować po myciu ręcznym w celu utrzymania/poprawienia efektu. Co polecacie? 😉
 

water gold z prostaff bądź ADS NGPS 1:2 z demirelziawaną wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sinus napisał:

Witam,
pozwolę podpiąć się pod temat - ostatnio miałem swoją pierwszą przygodę z detailingiem i zaaplikowałem na auto TENZI QUARTZ COAT. Zaczynałem od zera, każdą wiedzę czerpiąc praktycznie z tego forum i z filmików FX Nowicki na YT 😉 
Wiem już, że mogłem wybrać lepszą powłokę, ale czasu nie cofnę. Następnym razem będę mądrzejszy, póki co jestem jednak zadowolony (choć minęły dopiero 2 tygodnie :D).

Chciałem podpytać jaki QD stosować po myciu ręcznym w celu utrzymania/poprawienia efektu. Co polecacie? 😉
 

Carpro elixir , soft99 egg liquid , Carpro reload , gyeon cure lub jak pisze @Gozdziu23 water golda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sinus napisał:

Wiem już, że mogłem wybrać lepszą powłokę, ale czasu nie cofnę

z czasem będziesz miał większe doświadczenie i bardzo dobrze, że raz wybierasz taką a raz inną, dzięki temu będziesz mógł porównać, która Ci bardziej odpowiada

4 godziny temu, Sinus napisał:

Chciałem podpytać jaki QD stosować po myciu ręcznym w celu utrzymania/poprawienia efektu. Co polecacie? 😉

Nie wiem jaki efekt chcesz poprawiać bo prawdziwy QD  ma głównie właściwości oczyszczające oraz dodatki przywracające połysk.

Od jakiegoś czasu spray sealanty zaczęto nazywać qd, w sumie błędnie bo większość z nich nie jest szybka, ale te mogą często wzmacniać właściwości hydrofobowe.

 

Z moich doświadczeń, oraz kolegów którzy opisywali kilkukrotnie na forum, qd i tym podobne boostery nie kniecznie przedłużają życie powłoki, w moim przypadku np produkty typu CP Reload je zazwyczaj skracały.

 

CP elixir wg opisu przywracający blask, jeszcze go pogarsza o kilkanaście jednostek (pomiary GU Domela).

Marketingowcy jednak zadbają żebyś myslał, że qd są niezbędne do życia 🙂 Jak widzisz wcale nie muszą poprawiać sytuacji......

 

W tej ślepiej pogoni i modzie "inni mają to i ja chcę" zastanów się jakie masz oczekiwania do tego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sinus napisał:

Wiem już, że mogłem wybrać lepszą powłokę, ale czasu nie cofnę. Następnym razem będę mądrzejszy, póki co jestem jednak zadowolony (

To świetna powłoka i nie wiem czy coś  2 lub 3 x droższych jest 2 lub 3x lepsza 😉  Ja na jedno autko ją kładłem 5 miesięcy temu i hydro jest dokładnie takie jak na początku , a i sam lakier dalej lśniący . Jestem pod dużym wrażeniem tej taniutkiej powłoki. 

Do jej podbicia co 3-4 tygodnie nałożysz Tenzi Quartz spray i z bani ...  taa wiem wiem myślisz że zagraniczne marki  pewnie są lepsze , bo ... bo są zagraniczne, a nasze Tenzi to nawet w biedrze sprzedają i to jeszcze za dychę (w promo za pińć zeta ! )  , otóż jednak wiedz że to naprawdę przemyślane produkty ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za propozycje, razem z powłoką kupiłem własnie Tenzi Quartz Spray, więc na pewno wypróbuję.
Na black week czaję się na promocję i planuje większe zakupy, więc na pewno poszerzę swój asortyment m.in. o QD. Zależy mi na utrzymaniu (lub podniesieniu) połysku lakieru i hydrofobowości powłoki.
Przeglądając opinie mój wybór padnie najprawdopodobniej na Water Golda, jednak po wiadomości @ghost jestem lekko zmieszany 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopię nieco temat, bo chyba nie ma sensu zakładania nowego...

Od niedawna leży u mnie na lakierze powłoka ceramiczna CarbonQ 10h i zastanawiam się jak najsensowniej myć samochód, aby przedłużyć jej trwałość.

Auto myte jest wyłącznie ręcznie - dość regularnie, mniej więcej 3 razy w miesiącu. Nie korzystam z proszku na bezdotyku. Na ogół stosuję Bilthamber autofoam, a potem Angelwax Superior Shampoo. Mam jeszcze w arsenale kwaśną pianę i szampon z Manufaktury Wosku. Z tego, co udało mi się wyczytać, nie są to produkty bardzo agresywne.
Pytanie do Was - jak często ich używać, aby profilaktycznie ograniczyć zatykanie się powłoki, a jednocześnie jej nie skrócić jej żywotności?
Czy dodatkowy „serwis” (t&g + deiron + CP reset + reload) przed i po zimie ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@Sanchez77 musisz wziąć pod uwagę w jakim stanie jest powłoka, nie zawsze jest sens stosowania kwaśnej piany i szponu jeżeli powłokowa nie jest mocno zatkana kamienie.
Raz na pół roku jeżeli zajdzie potrzeba to iron i T&G, stosować szampon odtykający, a jak nie pomoże to np reset i coś kwaśnego ale tez nie za często.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sanchez77 jak powłoka się zatka to wtedy ją odtykaj, nie ma sensu profilaktycznie jej odtykać. Myj sobie na ogół czymś delikatnym, od czasu do czasu jakiś mocniejszy szamponik. Wszelkie odtykacze użyj dopiero jak się zapcha 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.