Skocz do zawartości

Mycie Auta z powłoką ceramiczną, własny detailing OCENA


PiotrekDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie 🙂 Otóż odebrałem moje nowe auto z salonu, na które położyli mi powłokę ceramiczną Waxoyl na karoserie, felgi oraz całe wnętrze. Do tej pory w poprzednich autach bawiłem się w detaling ale auta nie miały ceramiki i tutaj mam kilka pytań, czy dobrze wykonuje mycie, tak aby powłoka zachowała się jak najdłużej.

1. Mycie auta w domu (jak jest mocniej przybrudzone )

  1. Spłukanie auta karcherem samą wodą (powiedziano mi żeby nie używać aktywnej piany do ceramiki)
  2. Mycie na dwa wiadra szamponem meguiar gold class ( 0 ph)
  3. Spłukanie auta karcherem
  4. Mam dmuchawe do liści 3000W, więc zdmuchuje do sucha, ew. reszte docieram mikrofibrą.
  5. I tutaj mam pytanie dotyczące mycia felg, są pokryte ceramiką, i jak je myć ? Szamponem i pędzelkiem ? Posiadam SONAX do felg ten krwawiący jednak boje się że od niego może zejść szybciej ceramika.?

2. Szybkie mycie lekko przybrudzonego auta na myjni bezdotykowej:

  1. No i tutaj kolejne pytanie: stosować pianę wstępną? Czy lepiej nie stosować chemii ? Zazwyczaj spłukiwałem tylko wodą zdemineralizowaną jednak ona słabo domywa. Może zwykła wodą a potem tą zdemineralizowną? Jak polecacie myć na takiej myjni? (myjnia na stacji BP) Ciepła woda chyba leci z opcji ,,płukanie,, a juz chłodna z tej zdemineralizowanej? Felgi poprostu płukałem i w domu ewentualnie miekką szmatką docierałem resztki brudu.

No i ostatnie pytanie   Czy aby ceramika przetrwała jak najdłużej opłaca się co pół roku oddawać ją na konserwacje ? Czy domowe mycie na dwa wiadra wystarczy? Jak często myć auto ręcznie (na dwa wiadra) z powłoką ceramiczną aby przedłużyć jej działanie ?

 

Pozdrawiam i Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

1. Mozesz myc piana . Nic sie nie stanie

2. Nie ma czegos takiego jak ph0 w szamponach . Ale szampon masz ok

4. Mozesz dmuchawa jak i recznikiem nie ma roznicy . Robisz jak ci wygodniej

5. Mozesz myc szamponem i pedzelek mozesz szampon i rekawica z mikrofibry możesz tez uzyc srodkow do felg nawet ten co masz.

Plukaj najlepiej sama woda ale jak uzyjesz mikroproszku tez sie nic nie stanie.

Oplaca sie zrobic serwis co pół  roku albobjak zauwazysz ze sie nie zachowuje tak jak przedtem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PiotrekDriver napisał:

Czyli rozumiem że nie 😄 Bede mył felgi szamponem i pedzelkiem 😄 Jak max czesto myc auto na dwa wiadra z ceramiką ? 

Niezależnie czy jest wosk, sealant, powłoka... myjesz kiedy jest brudne albo masz na to ochotę, oczywiście też bez przesady, ciągła wilgoć we wszystkich szczelinach to też nic dobrego

 

Ja myję raz w tygodniu, czasami dwa jak sytuacja tego wymaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powłoka ma się dobrze to zwykły reset.

Jak zapchana osadami mineralnymi to odkamienianie.

 

Co dalej... zależy od powłoki i studia.

W wersji budżet leci "reload".

W wersji standard top-coat dedykowany dla położonego base coat.

 

Sam musisz zapytać co wchodzi w skład usługi. Przy okazji możesz się podzielić jaką kwotę krzyczą za serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, menior napisał:

No ale zapodac Reloada i wymyc szamponem odtykajacym(kwasowym) to mozna i samemu zrobic 😉 Po co za to placic astromiczne sumy,no chyba ze to w cenie nalozonej powloki 

W cenie to na pewno nie. Niektóre studia za serwis powłoki wołają po 500zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zibi-M napisał:

W cenie to na pewno nie. Niektóre studia za serwis powłoki wołają po 500zł....

No ale za co? Za zwykle wymycie szamponem odtykajacym i przelecenie Reloadem 🙄 Chyba kazdy na tym forum jest w stanie sam to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, menior napisał:

No ale za co? Za zwykle wymycie szamponem odtykajacym i przelecenie Reloadem 🙄 Chyba kazdy na tym forum jest w stanie sam to zrobic 

Za pełne mycie detailingowe czyli wiadomo + osady, odkamienienie i pewnie reload chyba ,że dają dedykowany topcoat ale to pewnie w zależności od studia. Może i każdy potrafi ale nie każdy ma na to warunki, jak ktoś mieszka w bloku to gdzie ma to robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w bloku i ostanio robilem serwis wosku….na selfie 😁 ale mam to szczescie ze self znajomego i do mojej dyspozycji. Porzadny prewash+ mycie na 2 wiadra+wysuszenie+ponowne mycie szamponem oddtykajacym kwasowym(wosk odzyl choc myslalem ze juz zmarl)+i na koniec Finale 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od powłoki i od studia, ale zazwyczaj jest karta przeglądów, nie stawienie się na przegląd to utrata gwarancji. Bywają też inne wytyczne, np. zakaz mycia na myjniach automatycznych. Po stwierdzeniu wizyt auta na automatach również gwarancję można stracić. Info od kolegi, który ma właśnie taki zapis na karcie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powłokę ceramiczną na lakier, felgi i wnętrze - WAXOYL, zrobili mi w gratisie bo kupiłem nowe auto i udało mi się to wynegocjować. Na konserwację będę jeździł do studia detalingu, które mam blisko domu i gdzie znajomy pracuje - coś wspominał ze konserwacja ceramiki koło 150zł i raz na pół roku żeby podjechać 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie serwis powłoki to nie tylko mycie szamponem typu reset czy kwasowym ale

-prewash

-mycie na dwa wiadra

-osuszenie

-usuwanie smoły asfaltu

-usuwanie zanieczyszczeń metalicznych-iron

-usuwanie osadów wapiennych

-mycie, suszenie

-aplikacja top coat

Jeżeli ktoś to robi za 150zł w studiu to robi to w cenie zwykłego mycia, bo przecież ile czasu i chemii idzie na takie odetkanie powłoki.

Są studia co robią to za 300, 500 a słyszałem że nawet za 800. Wiadomo że zawsze się znajdzie ktoś kto zrobi taniej, albo można to zrobić samemu bo dlaczego nie, ale nie zawsze jest to zrobione dobrze i później halo ze powłoka nie działa itd 😉

Odtykałem już wiele powłok i powiem, że nawet bez aplikacji top coat zachowywały się jak nowe 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paperson napisał:

@Eidos71 czy podczas użytkowania TS Moonlighta robiłeś jakiś specjalny "serwis" poza myciem szamponem?

Nie - nigdy nie "serwisowałem" lakieru zimą. Najczęściej ograniczałem się tylko do "mycia" auta na bezdotykach (zimą praktycznie nie myję auta "zgodnie ze sztuką" - takie mycie przeprowadzam dopiero, gdy temp. na stałe wchodzą w dodatni zakres, czyli w marcu/na początku kwietnia). A wiadomo, że po bezdotyku "mizianie" auta QD i MF nie pomaga kondycji lakieru. Latem z kolei nigdy nie musiałem wspomagać Moonlight'a, gdyż albo nie musiałem, albo nie miałem styczności z autami, na których leżał. Poza tym rzadko kładłem Moonlight'a w sezonie wiosna/lato - staram się nie być monotematyczny, posiadając w arsenale sporo innych kosmetyków 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paperson napisał:

czy podczas użytkowania TS Moonlighta robiłeś jakiś specjalny "serwis" poza myciem szamponem

Podobnie jak @Eidos71 nie miałem problemów z trwałością, ani potrzeb serwisowych. Jak opisywałem na kołach 7miesięcy i 13+ tys km. Moonlight był tylko myty różnymi szamponami i proszkiem na przemian. Żadnych boosterów, żadnych odkamieniaczy.

 

33 minuty temu, menior napisał:

A jak sie spisuja QD na powlokach? Lepiej tylko te dedykowane jak reload i inne na sio2 czy mozna i inne klasyki?

Możesz wszystko ALE...

Qd nie zaszkodzą powłoce, jednak może zaburzyć właściwości hydrofobowe.

Na lakierze z TSM testowałem qd klasyczne i dedykowane.

FK425 zaburzył kropling, a jak sie przybrudziło to potrafiła być nawet tafla podczas deszczu.

Oczywiście panikarze uznaliby, że powłoka umarła. W praktyce mycie ręczne usunęło film qd i przywróciło hydro.

 

W przypadku NGPS, kropling stopniowo spadał, aż krople były paskudne jak umierające woski. Winą były resztki topu w postaci spray sealanta. Wraz z kolejnymi myciami, top został usunięty a kropling bazy wrócił. 

 

Jak ktoś chce badać trwałość bazy i się o niej wypowiadać to nie powinien stosować dodatkowych topów.

 

Natomiast jeżeli nie są to testy, tylko codzienne użytkowanie, to warto stosować wszelkie produkty jakie dają profity w postaci wyglądu, ochrony, ułatwienia w czyszczeniu czy przedłużenia trwałości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.