Skocz do zawartości

Audi A6 c6 v6 2.4


Crasher

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, PROPER napisał:

Co do MTS-a - plusem na pewno jest cena i komfortowa jazda mimo gleby. Amortyzatory mimo skróconego skoku ładnie wybierają. Miałem okazje przejechać się na takich amortyzatorach w E36 i E46.

Ja w zasadzie załozyłem z czystej ciekawości bo po chińszczyźnie nie spodziewałem się wiele. Śmigam tak już ponad rok czasu i wszystko o dziwo jest ok. Produkt moim zdaniem jak najbardziej wart swojej ceny 🙂  Nie zmienia to jednak faktu, że gdyby mnie było stać poszedł bym w Bilstein B6 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec mam juz kosztorysy. 

Policzyli : opony, felgę, amortyzator i dwa wahacze. 

Zdecydowałem ze felgi spakuje i wyślę do klinikafelg.pl wszystkie na kompleksowa wymianę. Rozwazalem kupno nowych ale niestety  to juz spory wydatek a dodatkow rzadko który wzor mi sie podoba. No i kolor , respektuje tylko czarny piano albo polysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po ponad miesiącu bujanki z wyplatami odszkodowań jestem na przed przed ostatnim kroku przywracania do stanu z przed kolizji. 

Dzis pewnie odebral bym felgi z piaskowania , kolejny raz pomaluje na porsche piano z tym ze tym razem nie oszczędzam na piaskowaniu jak przed dwoch laty. Zobaczymy, kusi mnie test czterech roznych powłok. 

W miedzy czasie audi wpadlo na mój warsztat. Zmienilem olej przeskakujac z penrite hpr na ravenola vst po plukance archoila. Ogarnalem tez skrzeczacy zawias, okazuje sie ze ktos skrecal wielowachacz w powietrzu.... i pozrywaly sie gumy w wahaczach. Dodatkowo padła uszczelka odpowietrzenia skrzyni korbowej, kapalo troche na pasek wielkoklinowy ale udalo sie go odratowac odtluszczajac, bo byl wymieniany rok temu nie caly. 

OcZywiście nie obylo się bez przygód. Otóż zamówiłem rolke ktora piszczala, zamiennik INA jakiez bylo moje zdziwienie gdy okazalo sie ze nie pasuje... chyba mocowanie jest jakos inaczej zbudowane bo gdy ja zamocowalem to pasek wystawal w kierunku chłodnicy... krotko i zwiezle przemyslalem temat i skoczylem so hurtowni liczac na błąd produkcji... niestety pan przyniósł taka sama część. Radzilem sie juz na forum dot. A6 tez nie wiedza. Pozostaje mi aso z cholernie drogimi czesciami, trudno miejmy nadzieje ze tam bedzie to inaczej zbudowane.

Pozdro

P.s fotka zuzytej rolki, byla ori az wytarła rowki. 

Lubię ta limuzynową bryłę.

received_697817830613551.jpeg

IMG_20180417_194503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przygotowania weselne dobiegaja końca. Został miesiąc a wiec i w aucie się dzieje. W końcu audi idzie na prostowanie progów. Potem juz tylko wgniotka i przygotowania do wielkiego testu powłok. Macie jakieś propozycje?

na pewno w szranki staną:@SzaKalAqua 9h, Tevo, Max Protect i może kisho i Ultracoat @SzaKal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Historia tego  auto w moich rękach dobiegła końca...

3 lata, 62 tys km. Kupiłem w wieku 22 lat i bardzo mi sie to auto podobało. Wybaczylo mi wiele, nauczylo całego detailingu...

To na nim mialem pierwsza korektę, to na jego lakierze polozylem pierwszego uncr. A6. Dla mnie wyznacznik fajnego auta dla każdego...

Ale tak to juz jest coś sie kończy a coś zaczyna. Nowe auto juz w drodze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla

Spoko, nie mam nic do diesla w sumie. Jak jest zadbany i jedzony z głową to jest ok

 Jednak, że obecny jeździk to spełnienie moich młodzieńczych marzeń... Ogolnie chciałem a5, ale zawsze mi cos nie grało.. Albo wyposażenie srednie i czegoś brak albo silnik słaby. I tak pomyślałem o eSce. Koszty utrzymania mi nie straszne. Zresztą a6 do tego mnie przyzwyczaiła gdzie np koszy wymiany oleju i filtrów w cenie 600 zl czy termostat za 400 to dla mnie normalne pieniądze. Mam dość dobre zaplecze techniczne bo kuzyn zawodowo sprowadza auto do naprawy a znów z drugiej strony rodziny jest bardzo dobry lakiernik.

a tak poza tematem, to super sprawa jest ogarniać detailing i rozbierać wnętrze... Jak mam zdjęty sufit to wiem ze nigdy w życiu nie bede mial takiego dobrego dostępu czy możliwość wyczyszczenia rączek, czy słoneczek.

@Lukasz-odkrywca

Juz na dniach wpadnie pierwszy mod, oświetlenie wnetrza barwa zimna 6000 k osram.

 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.