Skocz do zawartości

Audi A6 c6 v6 2.4


Crasher

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę trochę nietypowo ...

Na początku chciałbym podziękować ... tak , chciałem złożyć podziękowania osobom tworzącym to forum. Zawdzięczam wam bardzo wiele , dzięki Wam mój świat już na zawsze się zmienił narodziła się pasja i bardzo fajne hobby które cieszy mnie jak nic innego , jest świetnym relaksem po pracy czy po prostu zajęciem na nudę . Przepraszam jeśli kogoś pominę : @Justyna@krd@Pajko@bienek@AreK@Piotrek po prostu zwyczajnie uścisnął bym Wam dłoń za czas poświęcony na relację, za chęć podzielenia się wiedzą.... Gdyby nie Wy , NAS pewnie by nie było....

Cześć witam w mojej relacji . Trochę historii o mnie. Jestem stosunkowo młodym człowiekiem (24 lata) jednak od zawsze towarzyszyła mi motoryzacja.... Na początku były motory od motorynki przez yamahe TZR 50 po Yamahe YZF R-125 (posiada prawie identyczną forumowicz @Michał126) potem niestety życie zmusiło do posiadania 4 kółek ... Tutaj od zawsze jarała mnie bliska zachodnia motoryzacja a więc udało mi się sięgnąć po Audi A3 8l z niezawodnym 1.6 benzyna + LPG, gdy trochę nim pojeździłem apetyt wzrósł mi znacząco . I tak za pośrednictwem rodziny zajmującej się sprowadzeniem aut w 2016 r.  nabyłem poniższe auto . O mało nie zmarłem z zachwytu gdy udało mi się to wszystko ogarnąć i pomimo wydaje mi się młodego wieku mieć fajnie wyglądające auto. A6 jest komfortowa , dość fajnie się zbiera , nieźle brzmi i przede wszystkim zagazowana jest tania w eksploatacji i. Od tego czasu minęło już ponad 40 tyś km i dwa lata zaczął mi troszkę doskwierać brak wyposażenia bo auto jak samo zobaczycie to golas (golas jak na standardy Audi, co warto wiedzieć że podgrzewane stołki czy dwustrefowa klima to standard ) w głowie kłębią się myśli nad zmiana na coś w stylu A5 8T jednak trochę straszy widmo dołożenia sporej ilości gotówki. TO tyle z mojej historii motoryzacyjnej.

Teraz troszkę o detailingu. Od zawsze uwielbiałem czystość w aucie, czy nawet maszynach rolniczych które ujarzmiałem hobbystycznie w gospodarstwie wujka. Jednak, że pozbawiony wiedzy tarłem plastiki ściereczkami z Lidla typu W5 a za dressing służyły mi jakieś mleczka do " kokpitu". Wszystko się zmieniło gdy znajomy podjął prace w jednej z firm detailingowych w centrum wielkopolski... trochę zaraził mnie tym jak to robi się PRO i tak zacząłem dłubać w necie i trafiłem właśnie tutaj. na nockach w pracy rozgryzałem relacje , uświadamiając sobie i doznając olśnienia w dziedzinie pielęgnacji aut. I tak ruszyła maszyna , zakupiłem pierwsze kosmetyki. Do dziś pamiętam pierwszy zapach paczki z AutoNaBlask @ANB Karol.

Dziś jestem w miejscu gdzie potrafię już ogarnąć auta swoje rodziny i znajomych , przeprowadzam korekty i wykonuje projekty śmiało uważając wcale nie gorsze niż studia detailingowe 😊 , moim pierwszym autem którym zdecydowałem zająć się kompleksowo i które poświęciłem jako poligon doświadczalny jest moje poniższe Audi A6. Co prawda te zdjęcia wykonałem 1,5 roku temu gdy miałem przymiarki do relacji ale jakoś brakło mi konsekwencji i czasu żeby to dociągnąć do końca tak więc zebrałem co mam i postanowiłem , że dział MÓJ Pieszczoch może być dla mnie. Dobra starczy tego gadania przejdźmy do auta  . Zapraszam

Audi A6 c6:

1.jpg

IMG-20170524-073200.jpg

IMG-20170524-073246.jpg

IMG-20170524-120820.jpg

IMG-20170524-121501.jpg

 

 

 

Tak to się prezentuje , uważam że mimo 14 lat auto nadal ma ponadczasowy wygląd wyróżnia się  z tłumu passatów itp. Audik jeździ na 18 calowych felgach jakiejś firmy MAM (tak wiem china) które kiedyś wyglądały tak :DSC-0545.jpg

ale jakoś obrzydliwie dla mnie to wyglądało i udało mi się z pomocą zaprzyjaźnionej lakierni rzucić na nie pianoblack co dziś z perspektywy czasu wiem że było średnią opcją , felgi mocno dostały w kość ale coż jestem młody i doświadczenie ciągle zbieram 😆.

Trochę danych technicznych :
rocznik 2004, przebieg na daną chwilę 170 tyś km , silnik benzynowy v6 o pojemności 2,4 l , moc 177 km , kolor mało detailingowy aczkolwiek nie srebrny ☺️.

Auto od momentu kupna od razu zaprowadziłem od "gazownika" uważam do dzisiaj że to bardzo dobra decyzja, Wybrałem najlepsza instalacje Stag jaka była możliwa na wtryskach Barracuda , w użytkowaniu auta nie ma żadnych problemów nie ma czegoś ze auto traci moc albo przy przyciśnięciu do 6 tyś rpm odcina dopływ gazu, nie . Rożnicy nie ma poza tą finansową , gdyż gazu przy dynamicznej jeździe (160-180 autostrada) auto pali 13 litrów lpg benzyny zapewne nie wiele mniej. Odnośnie ogólnej motoryzacji panują różne przekonania . Ja jestem zdania że zdecydowanie wolę używane auta , dobrze wyposażone, mocne takie którymi da się uzyskać przyjemność z jazdy i przykuć wzrok. Owszem chciałbym np nowe audi A4 w pełnym s line itp ale po pierwsze nie będzie mnie na nie stać a po drugie zwyczajnie nie widzę w tym opłacalności, a z całym szacunkiem dla francuskiej motoryzacji po prostu dla mnie to zupełnie NIE TO. 

Zakupiłem i naprawiłem auto w wrzesniu 2016 , jednakże prawdziwemu detailingowi poddałem je dopiero w kwietniu 2017 . Nie obyło sie bez przygód ale o tym później.

Zaznaczam , że wszystko wtedy wykonywałem prawie 1,5 roku temu , dziś podszedł bym nieco inaczej do tematu ale co tam , doświadczenia zebrałem ogrom. Poczyniłem pełną dekontaminację i trzy etapową korektę ( już wiem ze było to bez sensu , wystarczył by dobry finish po cięciu, ale cóż to było kiedyś )

2.jpg

Koch H8 plus krótkie futro FlexiPads


3.jpg

Wierny Pomocnik, poznajcie Shermana towarzyszy każdej korekcie i pracy.


4.jpg

takim sprzętem działałem , p7 chodzi do dziś choć już szczotki dojeżdżam drugie, jej miejsce zastąpiła s15 z którą bardziej się polubiłem.

Do lsp użyłem osławionego tutaj UNC-R , była to moja pierwsza powłoka , niby trudna ale zawsze lubiłem startowac z wysokiego C.
7.jpg

Stanowisko powłokowe 😄

Na szybach siadła wtedy G1 Gtechniqa

IMG-20170522-180138.jpg

Na plastiki zewnętrzne jak i felgi DLUX
 

 


IMG-20170521-123141.jpg


IMG-20170521-123557.jpg


IMG-20170521-123908.jpg


 


IMG-20170521-125213.jpg

IMG-20170421-131844.jpg


IMG-20170421-131855.jpg


IMG-20170425-162544.jpg

Jeszcze z ori zaślepką , dziś mam jakieś tam "ori" Audi.

Wnętrze zdemontowałem wtedy ile umiałem i wyprałem łącznie z sufitem i boczkami drzwi i tak to wyglądało:

IMG-20170524-073246.jpg
IMG-20170505-174048.jpg
IMG-20170505-174053.jpg
IMG-20170505-174151.jpg
IMG-20170505-174245.jpg
IMG-20170505-174308.jpg
IMG-20170505-174324.jpg

 

Do igły było daleeeko ale dla mnie wtedy był to ogromny przełom że potrafiłem zrobić to SAM.

Dzięki za dotrwanie do końca , obiecuję że postaram się uzupełniać temat. W aucie narobiło się kilka rzeczy do poprawki i myśli jak już pisałem nad zmianą.

Kilka jakiś tam fotek


IMG-20170524-143143.jpg
IMG-20170524-160810.jpg


IMG-20170524-160817.jpg

 

IMG-20170506-161832.jpg

 

 

Zapraszam do dyskusji , pytań i rad 😄

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę imiennika i pozdrawiam serdecznie 😄

Elegancko wyprowadziłeś swoje autko, każdy zaczynając popełnia błędy ale to forum naprawdę pomaga je eliminować i złapać porządnego detailingowego bakcyla 😄

Szacun za wykonane prace i za @paperson - więcej fotek !!! 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, Crasher napisał:

Przepraszam jeśli kogoś pominę : @Justyna@krd@Pajko@bienek@AreK@Piotrek po prostu zwyczajnie uścisnął bym Wam dłoń za czas poświęcony na relację, za chęć podzielenia się wiedzą.... Gdyby nie Wy , NAS pewnie by nie było....

Bardzo dziękuję w imieniu Justyny i swoim. Mega miło jest czytać takie słowa. Serducho się mega raduje jak widzimy, że to co robimy ma taki pozytywny odzew. Spokojnie. Nie przeszliśmy jeszcze na detailerską emeryturę. Wiążemy spore nadzieje z rokiem 2019 i mamy nadzieję Was, a może i samych siebie grubo zaskoczyć... 🙂

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nareszcie po perypetiach związanych z przeprowadzką jestem z przyszła żona w miejscu gdzie mam swoj garaż. Od razu na dzien dobry wjechalem w ubytek w jezdzi który zalatwil dwie felgi z oponami  prawej... pytanie co teraz? Inny wzor? Bede dochodził roszczeń od gminy.

IMG-20181228-WA0016.jpg

IMG-20181228-WA0012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to felgi ładnie załatwione... Ja na to forum trafiłem w marcu i od tamtej pory wiedziałem że detailing to będzie to co będę robił w wolnym czasie. Dużo tutaj rad i pomocnych postów doświadczonych osób. Mam nadzieję że i ja wiosną, zrobię relację z pozimowego ogarnięcia auta. Relacja fajna, tylko więcej fotek, Audi też bardzo ładnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PROPER nie wiem, czy nie musiał by wezwać od razu jak urwał. Kiedyś u mnie w okolicy, w BMW e90 ktoś urwał całe koło, to od razu niebieskich wezwał. Teraz niestety w zime i po zimie drogi strasznie dużo dziur mają i to nawet bardzo głębokich ☹️ I ten obrazek to sama prawda, tylko że nieraz na trzeźwo ciężko w żadną dziurę nie wjechać...

pijani-kierowcy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kam_04 napisał:

@PROPER nie wiem, czy nie musiał by wezwać od razu jak urwał. Kiedyś u mnie w okolicy, w BMW e90 ktoś urwał całe koło, to od razu niebieskich wezwał. Teraz niestety w zime i po zimie drogi strasznie dużo dziur mają i to nawet bardzo głębokich ☹️ I ten obrazek to sama prawda, tylko że nieraz na trzeźwo ciężko w żadną dziurę nie wjechać...

pijani-kierowcy.jpg

Tak sie sklada że ze względu na prodesje doskonale znam procedury. Policja byla. Dzisiaj uzyskalem polise od gminy i zarejestrowałem szkode. 7.01 oględziny. Auto nie zdolne do jazdy wiec od momentu szkody biore auto zastępcze, plus  na pewno dojdzie do tego uszkodzenie zawieszenia.

@zdrowy_zab @PROPER

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True, ja śmigam na eibach pro kit ale na bilsteiny już nie starczyło to włożyłem MTS 😄 Póki co jest to jakby powiedzieć, znacznie poprawiona seria (nie tam jakieś rasowo wyscigowe zawieszenie) i jestem więcej niż zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 00:27, Crasher napisał:

Ciekawe jak wypada w porównaniu do slinowego zawieszenia. 

W bmw sportowa zawiecha to grubsze stabilizatory, niższe sprężyny i amortyzator o skróconym skoku. Zestaw wymieniony przez kolegę @PROPER będzie bić to na głowę, do tego zawsze można dobrać stabilizator z wersji sportowej i jest 👌 Amortyzatorów MTS do a6 c6 raczej nie dostaniesz więc na skróty nie ma jak pójść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilstein ma też ten plus że możesz je wysłać/zawieźć do Bilsteina w Warszawie(Zerkpol) i wystroją je pod oczekiwania klienta, plus można regenerować amortyzatory- te z serii sportowej B6 i B8. Można też przerobić B8 na gwint. No i pancerne są. Niestety tanio nie jest.

Co do MTS-a - plusem na pewno jest cena i komfortowa jazda mimo gleby. Amortyzatory mimo skróconego skoku ładnie wybierają. Miałem okazje przejechać się na takich amortyzatorach w E36 i E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.