Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To już inna sprawa. Wspomniałeś o średnicy talerza. Stąd moje ździwienie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację. Mój błąd. Cały czas po głowie chodziło mi o gwint talerza.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie.
Sądzę że maszyna z Juli była by bezinwazyjna :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Minęło już 1,5 tygodnia odkąd złożyłem zapytanie i....
BASS POLSKA milczy, nie odpowiedzieli na pytanie wysłanie za równo na info, jak i na serwis.
Sprzedawca, od którego kupiłem sprzęt poinformował mnie, że ten przycisk tak ma działać, tak jest we wszystkich maszynach zaś instrukcja jest uniwersalna stąd rozbieżność między nią a stanem faktycznym.
Według mnie trochę to dziwne, gdyż instrukcja jest opisana jako do BP-5130.
Tak czy inaczej jest to pewnego rodzaju wada tej maszyny, ale ja jej nie skreślam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych.

Zarejestrowałem się na tym forum z racji posiadania owej polerki od 3 dni, choć mam nadzieję, że będę zaglądał tu częściej, bez względu na dalsze losy mojej polerki.

Niestety moja maszynka po przepracowaniu kilkudziesięciu minut padła. Zatarło się łożysko pod mimośrodem albo przekładnia (a może i jedno i drugie). Maszyna przy polerowaniu miękką gąbką (czarna karbowana od 3M) zatrzymała się i po ułamku sekundy kręcił się tylko silnik i słychać było chrobotanie. Od strony mimośrodu nie idzie jej w ogóle przekręcić. Niestety czeka mnie jutro wysyłka na serwis.

Co do samej (sprawnej) maszyny, to potwierdzam, że przycisk z boku jest po to tylko, by móc ją włączyć a nie zablokować (jakoś mi to nie przeszkadza ale wolał bym tam blokadę).

Maszyna dobrze leży w dłoni ale po dokręceniu uchwytu bocznego mocno wibruje i praca dłuższa niż kilkanaście sekund jest mocno uciążliwa, bez niego jest ok.

Wkurzający jest czasem wolny start, bo wg mnie jest za wolny, szczególnie gdy podczas polerowania popuścimy włącznik i chcemy szybko kontynuować polerowanie (z 2-3 sek opóźnienia).

Nie mam porównania do innego sprzętu poza szlifierką kątową (z regulacją obrotów) i szlifierką oscylacyjną ale widać, że skok polerki jest na tyle duży, że zbiera sensownie mocno w porównaniu z kątówką (oczywiście wyraźnie słabiej) a zarazem duuużo mocniej niż oscylacyjna ze skokiem ok 2,5mm. Jest też taka zaleta, że już na 1wszym biegu nie zatrzymuje się ruch obrotowy z byle powodu (na zwykłej oscylacji musiałem jechać prawie na maxa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi