Skocz do zawartości

BP-5130 - Nowość od Bass Polska? (pierwsza polerka)


Dariush

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło już 1,5 tygodnia odkąd złożyłem zapytanie i....
BASS POLSKA milczy, nie odpowiedzieli na pytanie wysłanie za równo na info, jak i na serwis.
Sprzedawca, od którego kupiłem sprzęt poinformował mnie, że ten przycisk tak ma działać, tak jest we wszystkich maszynach zaś instrukcja jest uniwersalna stąd rozbieżność między nią a stanem faktycznym.
Według mnie trochę to dziwne, gdyż instrukcja jest opisana jako do BP-5130.
Tak czy inaczej jest to pewnego rodzaju wada tej maszyny, ale ja jej nie skreślam. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych.

Zarejestrowałem się na tym forum z racji posiadania owej polerki od 3 dni, choć mam nadzieję, że będę zaglądał tu częściej, bez względu na dalsze losy mojej polerki.

Niestety moja maszynka po przepracowaniu kilkudziesięciu minut padła. Zatarło się łożysko pod mimośrodem albo przekładnia (a może i jedno i drugie). Maszyna przy polerowaniu miękką gąbką (czarna karbowana od 3M) zatrzymała się i po ułamku sekundy kręcił się tylko silnik i słychać było chrobotanie. Od strony mimośrodu nie idzie jej w ogóle przekręcić. Niestety czeka mnie jutro wysyłka na serwis.

 

Co do samej (sprawnej) maszyny, to potwierdzam, że przycisk z boku jest po to tylko, by móc ją włączyć a nie zablokować (jakoś mi to nie przeszkadza ale wolał bym tam blokadę).

Maszyna dobrze leży w dłoni ale po dokręceniu uchwytu bocznego mocno wibruje i praca dłuższa niż kilkanaście sekund jest mocno uciążliwa, bez niego jest ok.

Wkurzający jest czasem wolny start, bo wg mnie jest za wolny, szczególnie gdy podczas polerowania popuścimy włącznik i chcemy szybko kontynuować polerowanie (z 2-3 sek opóźnienia).

Nie mam porównania do innego sprzętu poza szlifierką kątową (z regulacją obrotów) i szlifierką oscylacyjną ale widać, że skok polerki jest na tyle duży, że zbiera sensownie mocno w porównaniu z kątówką (oczywiście wyraźnie słabiej) a zarazem duuużo mocniej niż oscylacyjna ze skokiem ok 2,5mm. Jest też taka zaleta, że już na 1wszym biegu nie zatrzymuje się ruch obrotowy z byle powodu (na zwykłej oscylacji musiałem jechać prawie na maxa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie, zapomniałem o tym temacie... Po zagłębieniu się w różne tematy na forum jednak zrezygnowałem z tej polerki i wybrałem znany i chwalony na forum inny model tej samej firmy BP-5119. Mam ją od jakiegoś czasu, na razie testowałem tylko na lampach i polerka jest ok. Dokupiłem talerze 125mm i 75mm. Gąbki NAT, futro Bryat, pasty menzerny oraz Kocha. Na testy wziąłem również gąbkę ADBLa cut. Jeszcze nie używałem, ale wygląda bardzo dobrze. Czytałem gdzieś o niwelowaniu wibracji przy założeniu talerza 75mm do DA za pomocą podkładek? ma ktoś wiecej informacji na ten temat, bo zginął mi wątek o tym. Z tego co pamiętam to podkładki montuje się zaraz pod talerzem i powinny swoją wagą zwiększyć obciążenie talerza 75mm tak aby była ona jak najbliższa wadze talerza 125mm, tak? Tylko że talerz 75mm jest o połowe lżejsze od 125mm. Skąd wziąć tak ciężką podkładkę? 😛 Może ktoś ma jakiś inny sposób? Myślałem np. o dorobieniu takiego "kowadełka" jak jest w polerce zaraz pod talerzem i przykręcić naprzeciwko aby tworzyły razem całe "koło". Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę ponownie zabrać głos w sprawie polerki BassPolska a raczej samego serwisu.

Już minęło trochę czasu od dostarczenia uszkodzonego sprzętu do serwisu i jest cisza. Sprzętem człowiek się nie zdążył nacieszyć i awaria - może się zdarzyć najlepszym producentom taka wpadka, no ale żeby później być olewanym przez serwis to już chyba trochę za dużo. Niby jest takie przekonanie, że warto kupować w Polsce chińskie sprzęty, bo jest gwarancja itp ale wg mnie zgłoszenie problemu przez AliExpress czy PayPala działa znacznie ale to znacznie sprawniej niż serwis BassPolska i w moim przypadku byłoby to znacznie szybciej załatwione. Szkoda, że jestem do tego niejako zmuszony ale muszę uczciwie napisać, że w mojej ocenie nie polecam zakupu tej polerki, jeśli to ma tak wyglądać po zakupie czy po nieco dłuższej eksploatacji.

Dobrze, że w międzyczasie kupiłem sobie rotację R7 od Heckmana, bo dopiero teraz widzę, że nawet 15mm skoku w DA to i tak niewielka siła cięcia na pierwszy etap przy większych rysach a przy tym wibracje mogą być mocno uciążliwe (no chyba, że mój egzemplarz BP5130 miał taką przypadłość). Myślę, że rotacja na początek i DA 8/9mm na wykończenie będzie idealnym zestawem dla kogoś, kto chce samodzielnie przywrócić lakierowi pierwotny blask i nie chce się przy tym za dużo namęczyć. Niestety u mnie Menzerna 3800 (2500 tym bardziej) na rotacji nie daje takiego wykończenia jakiego bym oczekiwał (choć brakuje bardzo niewiele) i właśnie chyba dlatego DA 8mm będzie najlepsza na koniec dla wybrednych (mam czarne uni ze stajni Audi). Pierwszy etap na rotacji to, w porównaniu z DA 15mm, czysta przyjemność - 1 wypracowanie pasty mocno ściernej i gotowe do 2giego etapu, gdzie DA potrzebuje 2 wypracowań dla uzyskania podobnego efektu. Szczerze powiedziawszy, że gdybym sobie nie ubzdurał, że chcę wypolerować auto na ideał, to 1 przejazd FG400 wystarczy (pomimo, że po 2500 lub 3800 jest jeszcze lepiej). Dużo też jest tego straszenia o niebezpieczeństwie uszkodzenia lakieru przy rotacji ale polerowałem tygodniowy lakier (testowy element) i pomimo starań nie udało mi się zrobić nic złego (oczywiście nie stałem oparty o maszynę w 1 miejscu przez minutę) i myślę, że jeśli ktoś nie jest życiową ofermą to spokojnie może kupić na początek tańszą rotację i przynajmniej szybciej osiągnie efekt końcowy a sam sprzęt chyba będzie mniej awaryjny od DA, z racji nieposiadania dodatkowego łożyska i mimośrodu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dla zaoszczedzenia 100zl kupuja cos co jest ergonomiczna bzdura ( brak blokady) , na dodatek juz w instrukcji firma mija sie z prawda i co gorsze ponoc odpisuja ze ta blokada istnieje zamiast kupic identyczna maszynke w duzym sklepie gdzie reklamacje sa zalatwiane praktycznie od reki i przewazie  na korzysc klienta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, oczkosc napisał:

Wiecie może gdzie można dorwać ten washer mod?

Washer to podkładka - najzwyklejsza podkładka stosowana przy śrubach więc do znalezienia w piwnicy/warsztacie czy w każdym sklepie z takimi artykułami. Bass fabrycznie dodaje takie do BP-5130 z plastiku albo laminatu szklanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na moje szczęście dziś zakończyła się sprawa z moją polerką BP-5130.

Zakupiłem ją przez Allegro i to dzięki ich pomocy w dyskusji z olewającym i zwodzącym ciągle mnie sprzedającym, udało się w końcu "wywalczyć" zwrot kosztów łącznie z przesyłkami w obie strony.

Kupując sprzęt dostajemy też do niego usługę gwarancji, tyle, że niestety Bass Polska zależy tylko na dobrej sprzedaży a nie koniecznie na zadowoleniu klienta. Serwis o ile działa, to bardzo powoli i może się okazać, że wysłany do serwisu sprzęt nie wróci za szybko a droga do uzyskania choćby jakiejkolwiek informacji będzie drogą przez męki i próbą naszej cierpliwości. Także osobom, które mają polerki Bass Polska życzę by nie musiały mieć do czynienia z serwisem a tym chcącym kupić takową odradzam takich pomysłów. Tak, jak zostało napisane powyżej, lepiej dorzucić 100zł i wybrać się do Juli albo kupić coś z lepszym serwisem.

Ja raczej skuszę się na Heckmanna N6800 (mam już ich rotację R7), także do usłyszenia w innym temacie na forum.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo, bardzo długo myślałem o tej polerce. Jednak opinie i komentarze tutaj mnie kompletnie wyleczyły. 
Sądziłem, że na razie przerwa w poszukiwaniach aż trafiłem na okazję kupna Rupesa Duetto. 

Niech ten temat będzie dobrą pomocą dla ludzi szukających sprzętu dla siebie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 12:57, SylPio napisał:

@Dariush Wagi raczej nie wyrownasz. Chodzi bardziej o wibracje. Proponuje wrzucić jedna lub dwie podkładki i sprawdzić. Zerknij sobie na YouTube. Wpisz washer mod.

 

 

Dokładnie, chodzi mi o zniwelowanie wibracji po założeniu mniejszego BP. Dzięki za pomoc :)

W dniu 2.12.2018 o 16:58, Przem@S napisał:

Dzięki! 😉 Właśnie coś podobnego oglądałem z polerką Kraussa. Tylko nie wiedziałem jak to znaleźć z powrotem na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@ElSor witam, mam dokładnie ten sam problem z moją polerką, popracowala parę minut i zaczyna bardzo ciężko pracować, jeszcze nie stanęła ale myślę że to kwestia kilku minut. Moją też kupiłem przez sklep na Allegro. Proszę opisz dokładnie jak rozwiązałeś problem reklamacji i zwrotu bo zastanawiam się gdzie będzie lepiej uderzyć najpierw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do sprzedającego i najlepiej nagraj rozmowę.

Odeślij tam, gdzie chcą (i pewnie dostaniesz info albo znajdziesz w opisie aukcji, że możesz problem zgłosić przez stronę WWW)  - ja tam zgłosiłem również, dzięki czemu wydrukowałem to zgłoszenie i dorzuciłem do przesyłki. Fakt odesłania najlepiej fotografować.

No i od tego momentu pozostaje czekać ... wedle znalezionych przepisów 14 dni mają na rozwiązanie problemu i kontakt z Tobą. Po tym czasie najlepiej od razu założyć spór na allegro i każde opóźnienie w odpowiedzi zgłaszać, chyba, że masz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElSor Bardzo dziękuję za pomoc zrobię tak jak to opisałeś.

Podsumowójąc, jeśli w twojej i w mojej wystąpił ten sam problem to w innych jest szansa że też się powtórzy, ja odradzam innym zakupu tego modelu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Cleaner87  moja pierwsza  maszynka, dokupiłem dwa talerze 125mm i 75mm. Dość dobre odświeżenie lakieru udało mi się zrobić. Mam ją od 3 lub 4 lat, używana okazjonalnie raz do roku. Wibracje uciążliwe ale z mniejszym talerzem. Nic się z nią nie dzieje, żadnej awarii nie miałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.