Skocz do zawartości

Angelwax Enigma AIO


sadam55

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, menior napisał:

czy bardziej usuwa czy moze zakrywa jak to z AIO bywa

Angelwax deklaruje, że AIO nie posiada żadnych wypełniaczy. Trudno mi się odnieść do tego w 100%, gdyż nie wymywam powierzchni po tym produkcie. Jednak - jak napisałem wcześniej - maz po zaschniętym Moonlight usunął do połysku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eidos71 napisał:

Nie wiem, jak będzie z woskami, bo to AIO zawiera w składzie SiO2.

Essence tez ma i nawet fusso na nim siedzi,ale w tym przypadku tak chyba nie bedzie i obawiam sie ze takie fusso itp moze splynac szybko,jesli nie to bylby fajny one step 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, W1Michal napisał:

aplikatorem ręcznie coś sie bawiłeś ?

Właśnie skończyłem zabezpieczenie auta na zimę, aby szewc bez butów nie chodził 😂 Od razu dwóch klientów na robienie ich aut się nawinęło... 

Działałem z AIO Enigma tylko maszynowo - tak, jak napisałem wyżej, plus praca na 4 biegu. Generalnie jestem zadowolony z tego AIO. Jeszcze raz napiszę: to pierwsze AIO, przy docieraniu którego lakier piszczy pod MF. Nie sprawdzę trwałości samego AIO, gdyż na wierzch poszły dwie warstwy Tac System Ceramic Coat 😁 Tym produktem też - jak na razie - jestem zachwycony. Jeśli trwałość osiągnie 6 z 9 deklarowanych przez producenta miesięcy - będzie hicior 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@Eidos71 do twojego testu powinien trafić jeszcze TAC total one essential, on nawet potrafi skrzypieć podczas polerowania. Teoretycznie zbliżony do essence ale podczas pracy i po..... widać różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CAR CRAZY napisał:

do twojego testu powinien trafić jeszcze TAC total one essential

Niestety - nie posiadam tego produktu w arsenale, ale zawsze można kiedyś ponowić test/porównanie 😜 Rozmawiałem z osobą, która pracowała z TS Total One Essential i CP Essence - podobno różnica we właściwościach ściernych jest zdecydowanie na korzyść Total One Essential. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2018 o 15:11, Eidos71 napisał:

Za tydzień będzie autko, którego lakier będzie idealną platformą do porównania/testu. Cierpliwości 😉

Niestety - z pilnych i niespodziewanych przyczyn rodzinnych muszę przełożyć test/porównanie AIO i wszystkie zaplanowane na ten weekend prace detailingowe na weekend za tydzień... 😟 Czasem "wyskoczy" coś, co zmienia wszystkie plany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY nie probowalem z woda ze wzgledu na to ze sio2 . Tepa powierzchnia za mocno mi nie przeszkadza i od zakup troche trwalo a zeby z tym produktem sie zaprzyjaznic.Pierwsza aplikacja kraussem db przy 8 stopniach i duzej wilgotnosci to byla masakra,docieranie bylo tragedia.Teraz godzinka i auto obleciane a szklistosc mega !

P-20180324-135848.jpg

P-20180325-175451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@czakisek Pisząc o pryśnięciu woda miałem na myśli pryśnięcie po skończonym etapie i odczekaniu tych 4-5 godzin w celu sprawdzenia beadingu :-) . Stosunkowo tępa powierzchnia może sugerować o słabej ochronie a jest całkowicie odwrotnie i kropelki tworzą się bardzo ładne. 

Co do aplikacji to fakt 8°C i duża wilgotność na pewno wpłynie na większe mazanie niż temperatura bardziej "pokojowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, CAR CRAZY napisał:

Stosunkowo tępa powierzchnia może sugerować o słabej ochronie a jest całkowicie odwrotnie i kropelki tworzą się bardzo ładne

śliskość powierzchni tak na prawdę nie mówi nam nic o stopniu ochrony... i dodatkowo zależy o jakiej ochronie mówimy

1 mechanicznej

2 chemicznej

3 przed wodą - hydrofobowości

4 przed kurzem - antystatyce

 

Wszystko sprowadza się i tak do użytej technologii w konkretnym przypadku.

Ad1. Cquartz np zastąpił SiO2 przez TiO2 w powłoce classic by zwiększyć śliskość, ale zmniejszył w ten sposób twardość i ochronę mechaniczną.

Ad2. bez znaczenia

A3. Znów kwestia użytej technologii. Bardzo często najbardziej tępe produkty typu NW mają silną hydrofobowość. Kolejnym przykładem wśród qd jest sonax BSD, który był tępy i silnie hydrofobowy. Dla nowoczesnych powłok silnym wyzwaniem było stworzenie produktu jednocześnie śliskiego i hydrofobowego. Często widać wręcz odwrotną zależność, mianowicie, że produkty antystatyczne zwiększają śliskość ale potrafią pogorszyć kropelkowanie np fk425.

Ad4. Tu dopiero zazwyczaj śliskość sama w sobie ma znaczenie, cząsteczki kurzu mniej przywerają do powierzchni "śliskich"

 

więc podsumowując, zgadza się, nie można sugerować się śliskością w tematach innych niż antystatyka lub własne preferencje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY nigdy tak do konca nie sprawdzalem kropelkowania bo TS traktuje jako podklad pod Angelwax Body i po jakims czasie podbijam Waxaddict fohoshow  i jak narazie to moja ulubiona kombinacja pod look.

P-20180708-163852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.10.2018 o 21:41, Eidos71 napisał:

Niestety - z pilnych i niespodziewanych przyczyn rodzinnych muszę przełożyć test/porównanie AIO i wszystkie zaplanowane na ten weekend prace detailingowe na weekend za tydzień... 😟 Czasem "wyskoczy" coś, co zmienia wszystkie plany...

I jak tam? Teścik/porównianie zrobione? Minął nie tylko tydzien ale nawet miesiąc...😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
16 minut temu, Aivars napisał:

Jest sens polozyc jakas hybryde na Enigme AIO czy lepiej sobie odpuscic ? 
mam tutaj na mysli np HoW Sapphire

Śmiało - na AW Enigma AIO, CP Essence, czy TS Total One Essential możesz aplikować dowolny wosk, chociaż najlepszy efekt (głównie pod względem trwałości) da wosk z dodatkiem SiO2, gdyż najlepiej zwiąże się z tymi produktami. Na pewno nie stanie się nic złego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eidos71 napisał:

Śmiało - na AW Enigma AIO, CP Essence, czy TS Total One Essential możesz aplikować dowolny wosk, chociaż najlepszy efekt (głównie pod względem trwałości) da wosk z dodatkiem SiO2, gdyż najlepiej zwiąże się z tymi produktami. Na pewno nie stanie się nic złego.

Dziekuje kolejny raz za pomoc przy produktach Angelwax 😉 

na weekend bede dzialal, dam znac o efektach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.