Skocz do zawartości

Produkty zaprojektowane na zrzut i brak kroplki


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś testował Carchem ? Dokładnie chodzi mi o CarChem Nano Sealant 

W opisie jest 

Cechy
- tworzy powłokę ochronną, wypełnia mikropory lakieru, uszczelnia je
- silna hydrofobowość - "zrzut" wody (sheeting)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja małego testu. Dziś dość mocno padało. Kolega w niewiedzy zasymulował brudne opady, tzn. wyrzucał gruz na drogę przed autem 🤨 W trakcie deszczu taki efekt:

20181025_123128_HDR-ka.jpg.875e51952deb251f65e48e7dc9bcc919.jpg

A tu chwile po przejściu opadów:

20181025_125725_HDR-ka.jpg.b6de27a8e32ec4df9b3b817e0716da20.jpg

I dłuższą chwilę po:

1143290303_20181025_135028_HDR-ka.jpg.da837ef2579e6ab44b1231bb584d02b7.jpg

Interpretację pozostawiam Wam. Auto nie było myte od wstawienia mojego pierwszego zdjęcia. Tak wyglądało mokre auto po pierwszych opadach.20181023_121651_HDRka.jpg.f8538d15f3f250d6555118f195c8fc02.jpg

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wracajac do tematu  braku kropelek moze pomozecie mi rozwiazac pewien dylemat,jak wyjasnic tak odmienny efekt po opuklaniu majac rozne woski,pierwszy to klasyczne kropelki,ladne ale malo praktyczne 

 

20181222_093350.jpg

 

No i tu efekt nazwalbym samo osuszania,wygodny bo oplukuje i nie ma kropelek a po paru minutach auto prawie suche tylko wieksze krople zostaja 

20181203_154333.jpg

20190102_161203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior - ale o co chodzi..? Nie bardzo rozumiem Twój problem (a jeszcze mniej cytowanie własnego postu w tym samym poście). Taki efekt, jak pokazałeś, dają produkty do zabezpieczania lakieru o wysokim kącie zwilżania wody na powierzchni lakieru - woda tworzy (prawie) idealną kulkę, w wyniku czego powierzchnia styku wody i lakieru jest minimalna, a sama woda z mniejszym oporem "spływa" (a właściwie "turla się") z powierzchni lakieru (zwłaszcza, gdy ta powierzchnia nie jest idealnie płaska, lub jest umiejscowiona pod jakimś kątem, w stosunku do powierzchni ziemi - nie wiem, jak to prosto i właściwie opisać, ale chyba wiadomo, o co chodzi). Do tego dochodzi kwestia działania wiatru (im większa hydrofobowość powierzchni i im większe nachylenie powierzchni, tym potrzebna jest mniejsza prędkość powietrza do usuwania płynu z tej powierzchni). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 Sorry cos pomieszalem chcac wstawic kolejne zdjecie 🙄 zaden problem 😉 chcialem po prostu zrozumiec "fenomen" czy to efekt samego wosku i czym w praktyce wytlumaczony(ktos pisal o efekcie hydrofilowym czy jakos tak) Taki efekt (jak na 2 zdjeciu) mialem po wosku Body AW i Vanilla ice polozonym na Prima Amiga,a taki jak na pierwszym( i trzecim) zdjeciu mam teraz po IW Supergloss+ na DG652,znajomy majacy juz dosc kropel od Fusso wiec poradzilem mu tez ten wosk od AW i on twierdzi ze takiego efektu nie ma 🤔wiec zwatpilem czy to zasluga samego wosku czy tez moze Prima Amigo,a moze kombinacji obydwu,albo jakies inne czynniki o ktorych nie mam pojecia 🤔 ps.dzialanie wiatru nie ma wplywu,w obu przypadkach auto stoi po splukaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior - czyli są to zdjęcia powierzchni zabezpieczonej dwoma różnymi woskami, na różnym produkcie bazowym..? Uczciwie przyznam, że AW Body nigdy chyba nie posiadałem i nie mogę wypowiadać się na temat jego właściwości hydrofobowych (lub ich braku), a Supergloss+ posiadam, ale jeszcze dziewiczy... Dlatego mógłbym tylko opierać się na słowie pisanym i filmach z Netu, odnośnie działania tych wosków na wodę - a to nie byłoby subiektywnie miarodajne. Z filmów i relacji wynika jednak, że faktycznie Supergloss+ "bije na głowę" AW Body pod względem właściwości hydrofobowych, a jednocześnie AW Body nie posiada rzeczywistych, wyraznych właściwości hydrofilowych, a raczej hydrofobowe. Jeśli u Ciebie rzeczywiście po AW Body woda spływa samoczynnie tak skutecznie, jak na zdjęciu - pozostaje się cieszyć 👍, gdyż taka cecha zabezpieczenia jest bardzo pożądana (tak, jak wielu forumowiczów, kształtne i trwałe kropelki na lakierze cieszą mnie tylko przez chwilę - pózniej już tylko denerwują) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71  dokladnie,faktycznie IW+ jest zdecydowanie bardziej hydrofobowy ale co mi z tych setek kropel po splukaniu jak w tej drugiej kombinacji mam autko prawie suchutkie co bardzo ulatwia osuszanie,tylko nie jestem pewny czy to zasluga samego wosku czy tez moze PA na ktory byl kladziony bo podobny a nawet lepszy mialem po Vanilla ice kladzionym na PA,a moze to efekt kombinacji obydwu,(supergloss+ byl kladziony juz na dg652) a moze jeszcze cos innego ma na to wplyw.Czytalem na zagranicznych forach o produktach bedacych mniej hydrofobowych a bardziej hydrofilowych(jesli termin jest slszny) i chcialem to lepiej zrozumiec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, menior napisał:

,tylko nie jestem pewny czy to zasluga samego wosku czy tez moze PA na ktory byl kladziony

Powierzchnia ma zawsze właściwości produktu, który leży na wierzchu. Dlatego niezależnie, czy np. Supergloss+ zostanie położony jako warstwa wierzchnia Prima Amigo, czy AW Perfect Polish, czy też na innym produkcie - na początku efekt hydrofobowy (lub jego brak) będzie ten sam (pomijam efekt optyczny). 😊

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Eidos71 napisał:

Jeśli u Ciebie rzeczywiście po AW Body woda spływa samoczynnie tak skutecznie, jak na zdjęciu - pozostaje się ciesz

Efekt ten również uzyskuję przy większości wosków w ostatnim etapie ich życia.

Hydrofobowość jest na tyle słaba, że można pokryć wodą cały element, ale resztki zabezpieczenia i tak zepchną wodę powoli (słowo klucz). Taki zrzut całą powierzchnią zostawia bardzo mało kropli.

Godzinę temu, Eidos71 napisał:

Powierzchnia ma zawsze właściwości produktu, który leży na wierzchu. Dlatego niezależnie,

W idealnym świecie tak i przy gamie spełnionych warunków.

Tzn stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe. 

Np. Przy powłoce utwardzonej to się sprawdza. Lejesz qd albo top coat i masz właściwości topu.

 

ALE skąd wiesz co się dzieje z cleanerem/glaze?

To jest substancja nietrwała. Rozpatrz, że nakładając wosk traktujesz powierzchnię rozpuszczalnikiem.

Teoretycznie wosk może się mieszać z bazą (cleanerem). Oferując np. coś co ma inne właściwości fizyko-chemiczne niż sam czysty wosk.

Przy tysiącach surowców do produkcji kosmetyków ciężko przewidzieć wpływ rozpuszczalnika na byle skład cleanera/glaze różnych firm. Bez mikroskopu i laboratorium ciężko będzie to rozstrzygnąć

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Bingo 😀 I to moze wiele wyjasniac,bo faktycznie ten efekt byl wiele bardziej widoczny ze tak powiem w pozniejszym etapie "zycia" wosku,zwlaszcza w przypadku Vanilla ice(mniej trwalego) bylo to bardzo widoczne,troche mniej w przypadku AW Body ktory od poczatku nie byl mega hydrofobowy,tylko stwierdzilbym ze temu woskowi jeszcze daleko do calkowitego "odejscia" bo na takich elementach robi sie kompletna tafla utrzymujaca sie bardzo dlugo,a na tych zabezpieczonych i po 2/3 minutach suchutko(roznica bardzo widoczna,na zdjeciu Body po 3,5 miesiaca) na potwierdzenie teori niech swiadczy fakt ze zazwyczaj uzywalem QD-kow na podbijanie wiec nie bylo tego widac,a ostanio tego nie robie by testowac trwalosc i zachowanie danego wosku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Malwin41 napisał:

obraz.png.1d2ba9a448f8a761fd96d22655214bb8.png

O jaaa spodziewałem się ceny minimum 150 PLN

Dopytam o wysyłkę do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Malwin41 napisał:

Podpytaj tez do Niemiec. Chętnie go wezmę.

Hi there, Poland is £11.99 shipping and germany is £9.99 , if you go to checkout it will show you the shipping cost at the shipping page thanks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.