Skocz do zawartości

Druga Korekta ;)) kto pomoże


cinek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pacjenta Toyota Prius czarna do tematu podchodzę z 2 maszynami Rotacja heckmam r7 i Krause DA 5800 oraz pady różnej twardości i wielkości 135 mm i 80mm. Pasty mam Koch 8.02 menzerme 400 menzerme 2500 Koch antychologram i menzerme 3500. Na początek oczyszczenie lakieru prickbot mycie glinka mycie. Do odtluszczania mam IPE. Zacząłem od oklejanie elementów i rotacja na białym pędzie Royal i pasta Koch 8.02 potem wszedłem na żółty pad i pasta menzerme 2500 na koniec Koch i miękka. I z efektu nie jestem zadowolony.tak wyglądał lakier przed i tak po tym zestawie. Potem zmieniłem na rotacja żółty pad i Koch 8.02 i DA na miękkim i antychologram ciut lepiej ale jeszcze jest daleko do ideału. Gdzie błędy i jakie podpowiedzi. Obroty na rotacji max 3-3.5. Wcześniej robiłem inna toyotę i efekt był lepszy.poprosze o pomoc ;))

20180909_175105.jpg

20180909_174632.jpg

20180910_183921.jpg

20180910_184055.jpg

20180910_183926.jpg

20180820_095418.jpg

20180820_112136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyoty z reguły mają miękki lakier więc trzeba uważać przy wykończeniu. Jak na moje oko to zbyt mocno wypracowujesz pastę, bo widać, że wszystko zapylone. Przy finischu musisz skończyć polerowanie zanim pasta zacznie się wypracowywać. I czystość, czystość pracy przy wymagających lakierach jest bardzo ważna. Weź świeżego pada, zrób 3-4 przejazdy z antyholo na DA i zobaczysz czy wtedy jest lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn lakier ma jak patrzyłem pełno taki wrzerkow nie wiem od czego może gdzieś auto stalo i leciało coś na niego. Zrobię jak mówicie zauważyłem jedna rzecz mianowicie wymywania ipa jak robiłem niebieski kolor to miałem inna butelkę nie wiem czy nie czerwoną z good stuf i nie było kłopotu z mlecznym nalotem teraz mam inna butelkę i mleko powstaje  wydaje mi się że IPA  wchodzi w reakcję z butelką zmienię na na drugą zobaczę czy to się zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo holo się pojawiło. wrzerki od IPA? auto świeżo malowane czy orginał ?

miałem kiedyś przypadek taki, że auto było świeżo malowane, widocznie kiepskiej jakości komponenty.  dwa dni późnej przetarłem IPA 1:1 i pojawiły się małe kraterki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kup sobie zmywacz silikonowy np Bolla

Zjedz troche z obrotów H8 nie lubi szybkich obrotów  daj zolty nat i h8 i sprawdz co wyjdzie. Jesli sa wżery to pasta moze nie wystarczyc trzeba wjechac papierem ale czy jest sens walczyc o to ?? to juz decyzja nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.