Skocz do zawartości

Mierniki grubości lakieru.


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie posiada ktoś najtańszy z rodziny blue techn.. miernik mgr 10 fe?.Potrzebuje coś czym pomierze czy auto nie było szpachlowane przy zakupie jak i na użytek własny do cięcia lakieru w swoim aucie.Nie potrzebny mi do alu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , przymierzam sie do zakupu miernika P-10 S-AL , pytanie brzmi czy duzo osob z forum stosuje taki miernik w swoich studiach ? czy nadaje sie on tylko warunkow domowych ? mierzy niby do 1mikro wiec podczas przeprowadzania korekty mozna mierzyc ciecie lakieru wiec chyba warto nie ? jakie sa wasze opinie ? moze ma ktos uzywany na sprzedaz ? :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest warty uwagi, nawet lepiej wypada na tle mierników droższych. Sam będę kupował ten model, ze względu na tą dokładność. W jednym studiu byłem i używają P-11 S-AL, tam już wartości od 1-10mikro, ale nie narzekali na niego. Warto zainwestować w P-10 S-AL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że fundusz delikatnie się zmienił(max 250 zł).Potrzebuję coś co jako tako da mi pomiar na FE I AL -mierzyć będę swoje samochody przed jakimś tam one stepem na DA i autka w rodzinie.

co wybrać z tych 2:

1.PRODIG-TECH GL-6hs +FE +ALU

czy

2. blue technology MGR-10-S-AL

Czy coś innego . Sprawa dość pilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moglibyście polecić jakiś dobry miernik lakieru do około 200 złotych, który zmierzy grubość zarówno na Alu jak i na stali ? Przy czymś godnym polecenia, myślę, że budżet będzie można odpowiednio nagiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz na myśli taki miernik ? https://sklep.avt.pl/miernik-grubosci-l ... sonda.html (mam nadzieję, że wstawianie linków nie jest zabronione, a jeśli jest, to przepraszam)

Powiem szczerze, że chyba się w tygodniu przejadę do tego sklepu i obejrzę na żywo ten miernik, bo to ciekawa propozycja, a w sumie nie potrzebuję jakiegoś profi sprzętu, tylko do prywatnego użytku przy poszukiwaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Znów stoję przed zakupem kolejnego miernika. Mam P10AL i P11AL i wg. mnie są to bardzo dobre mierniki - dokładne i wygodne. Ale ... interesuje mnie pomiar na plastiku. Doszły mnie słuch że takie miernik są ale nie mam pojęcia gdzie mogę taki kupić. Ktoś używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często kalibrujecie swoje mierniki ? Bo przy remoncie gdzieś zniknęły te płytki w pudłach. Albo gdzie można kupić takie płytki czy miga być obojętnie jakie czy od konkretnego modelu ?

 

[

1. Dosyć często. Zależy na jakim pomiarze Ci zależy. Jeśli chcesz zobaczyć czy to mniej więcej jedna warstwa lakieru czy szpachla to nie musisz się o to martwić ;)

2. Zależy pod jaką grubość warstwy kalibruje się Twój miernik. Kup takie podchodzące pod Twój, najlepiej od producenta. Jeśli masz miernik pod stal i aluminium musisz mieć dwa rodzaje płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wurth ma też kilka dobrych urządzeń, w tym do pomiarów grubości lakieru. Można kupić samo urządzenie, a można też kupić cały zestaw w walizce z dodatkową baterią oraz osprzętem. Mowa o czymś takim - zobacz.

Cennik widoczny jest po zalogowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@OsTrY  Ja zakupiłem taki miernik w Eltrox.pl za nie całe 200zł. Mam go dość krótko. Skala jest do ustawienia, co 10um lub 1um. Można ustawić asystenta pomiaru, działa to tak,że jeżeli wartość będzie powyżej ok 130um miernik zasygnalizuje to dźwiękiem oraz zapaleniem się kontrolki. Jeśli chodzi o pomiar, z reguły jest powtarzalny, czasami zdarzy się że wynik różni się o 1um-2um na tym samym mierzonym miejscu. Nie wiem czy jest to duża wada, ale miernik nie sprawdza badanego materiału automatycznie. Rozmawiałem z konsultantem Prodig Tech i powiedział, że większość aut mierzy się domyślnym ustawieniem Zn/Al czyli stal ocynkowana i aluminium. Można oczywiście sprawdzany rodzaj podłoża zmieniać w ustawieniach: Fe i Zn/Al .

Myślę że można go śmiało polecić.

IMG_2007.JPG.3138bed94f6bec54049db7909194706f.JPGIMG_2008.JPG.9c1332d8649877471ae1da23ff2e61a0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Korzystał ktoś z miernika firmy NexDiag

NexPTG Professional

W urządzeniu jest ruchoma głowica co pozwala mierzyć lakier nawet na ogłościach i załamaniach lakieru. Miernik łączy się przez bluetooth z aplikacją w teflonie co daje duzo dodatkowych możliwości. Aplikacja ma historie pomiarów, możliwość tworzenia raportów.System kalibracji wyklucza błędy w pomiarze do 1 μm. Mi się bardzo spodobały te opcje w szczególności do pracy detailerskich.

Co myślicie o nim ktoś testował ?

35987330_1742415019181492_6185404972469846016_n.jpg

36002406_1742414975848163_2038141361261117440_n.jpg

RAPORTY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.