Skocz do zawartości

Mierniki grubości lakieru.


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

krzysztof, to poleć miernik do detailingu do kwoty powiedzmy 1000 zł (może być netto).

dokładnie krzysztof, to jest jedyna opcja. Dlaczego sie wg. Ciebie nienadaja, pamiętaj że nie znajdziesz takiego któy pokarze ci tylko grupość klaru. tzn. znajdziesz ale...

 

[ Dodano: 3 Luty 2011, 16:29 ]

aha gl6 ma zakres co 10um, tgm2.5 co 1um

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha gl6 ma zakres co 10um, tgm2.5 co 1um

.... a jak jest w rzeczywistości :o

Musisz chyba wybrać się do starych ocynkowni ew. laboratoriów i oszukać sprzętu laboratoryjnego, który gdzieś zalega w magazynach po zmianach na ultradźwiękowe...

Ja mam stary polski ultrametr. Bardzo duża dokładność, porównywalna z miernikami za 3000 zł wzwyż. Cena uznaniowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie ma miernika do 1000zł który by się nadawał ,dlatego taki zwykły miernik do niczego się nie przyda , co z tego że ci zmierzy grubość lakieru jak nie wierz ile bezbarwnego

micha-ł dobrze napisał , tani dobry miernik to właśnie stary ultrametr i ja też szukam w tym kierunku , bo nie będę wydawał 2tyś na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego że ci zmierzy grubość lakieru jak nie wierz ile bezbarwnego

 

hola hola :P w tym przypadku mierzy się drzwi od wewnątrz gdzie nie ma klaru i na podstawie różnicy obu wyników można +/- odczytać wartość klaru, a wcześniej już napisałem opinie o mgl4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/miernik-lakieru-gl-1s ... 60061.html ? może i dobry pomysł? ciekawe czym sie różni od gl6

 

Musisz chyba wybrać się do starych ocynkowni ew. laboratoriów i oszukać sprzętu laboratoryjnego, który gdzieś zalega w magazynach po zmianach na ultradźwiękowe...

omosz. Dobry pomysł :) tylko ja nawet niewiem co do ocynkownie :)

http://www.modus-cm.pl/produkty-miernik ... kieru.html

tutaj ultrametry nowe.. ceny sporawe:/ ale to są chyba już te ultradźwiękowe.

 

takie coś masz :)http://xarchiwum.pl/3044-ultrametr-a-50 ... 77608.html

 

http://testwebapi.pl/item1410406238_mik ... czych.html - a może napisać czy nie sprzedał ktoś :)

 

 

dokładnie nie ma miernika do 1000zł który by się nadawał ,dlatego taki zwykły miernik do niczego się nie przyda , co z tego że ci zmierzy grubość lakieru jak nie wierz ile bezbarwnego

no stary wątpię że nawet te ultametry pokazują warstwy różne... pokazują ogólną grubość warstwy.

No i ja mam pytanie: paintdetective czym sie rozni od polskiego GL'a?

ceną napewno no i może jest "pewniejszy"

w tym przypadku mierzy się drzwi od wewnątrz gdzie nie ma klaru

np. tam koło tych zaczepów od zamka?

 

[ Dodano: 3 Luty 2011, 20:57 ]

no ten mgl 4 kosztuje ok.600zł na allegro.

 

niewiem już sam nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. tam koło tych zaczepów od zamka?

 

Jak bedziesz mierzyl to będziesz wiedział gdzie nie ma klaru, u mnie różnica wynosi ok. 60um

 

Nie mówię że jest super bo nie mam porównania z innymi, ale ja jestem zadowolony :) a wydaje mi się ze ta kwota to niestety absolutne minimum co chodzi o jakiś miernik do "detalingu", tańsze nadają się jedynie do rozpoznania czy auto ma jakąś "przeszłość"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof, niema innej opcji, nawet niewiem czy to nielegenda że są takie mierniki co pokazują warstwy.. może gdzieś w nasa

 

Konrad mieszkasz w stolicy, speców u Ciebie nie brakuje ;) wystarczy, że podjedziesz i zobaczysz co potrafi taki miernik z "nasa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że fajne teorie powstają z godziny na godzine Oczywiście że są takie mierniki.

Piotrek wiem wiem że są, to było specjalnie z lekką przesadą napisane, pewnie że są ale w cenie kosmicznej. (dlatego używane w nasa ;)). Wyluzujcie chłopaki i znajdźmy coś co dobrze nam zmierzy lakier, odpuśmy to warstwowanie bo jest poza naszym (moim) zasięgiem cenowym, znajdżmy jakieś sensowne rozwiązanie..

 

Nooo chyba że niema co sie nawet brać za polerowanie lakieru, bez takiego miernika ?

btw. myślicie że wszystkie zakłady zajmujące sie profi detalingiem (nawet z naszego forum) mają takie mierniki? serio pytam.

 

[ Dodano: 4 Luty 2011, 00:15 ]

cash, nie no spoko spoko, wiem że potrafi "sporo" no ale cóż mi z tego że sobie popatrze, a tak poza tym wcale w wwa niema tyle profi zakładów jak myślisz. (prócz car spa i Swissvax ale to inna liga troche, tam bankowo mają, ale w tych "normalnych", no właśnie ciekawy jestem :))

 

[ Dodano: 4 Luty 2011, 00:16 ]

Evo, pokarzesz mi w jakimś sklepie taki miernik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Positector 200

fajny fajny, no ale prawie 8000zł :(

 

Wydaje mi sie że najlepsza opcja, to znalezienie miernika który zmierzy nam wiarygodnie powłoke całościowo. Wtedy obliczymy sobie klar.

A jeśli element malowany, to nie jest tak że, wyjdzie np.300-400 um to powinno być itak wystarczająca ilość klaru żeby zrobić korektę pełną? (nawet jak tam jest szpachla (przy szpachli to pewnie jeszcze więcej niż 400um i poprzedni lakier)?

No bo zaraz wyjdzie że niema sensu ruszać polerki bez takiego miernika za 10koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wypowiadałem kilka stron wcześniej na temat tanich mierników lakieru. Jak mi znajdziecie taki, który ma faktyczną dokładność 1um i jego pomiary są powtarzalne i stabilne a kosztuje <600zł to biorę od razu kilka ;)

lakikwap, jeśli faktycznie chcesz poważnie podejść do polerowania lakieru to niestety nic Ci z takiego miernika, który Ci będzie pokazywał rozbieżność pomiaru +- kilkanaście, kilkadziesiąt um za każdym razem gdy go przyłożysz do lakieru. Nawet nie będziesz wiedział czy tu już polerowałeś czy nie, a pewnie i niejednokrotnie po polerowaniu okaże się, że lakieru zamiast ubyć to przybyło :-]

Ale kilka z tych tanich mierników jest jak najbardziej ok - jak ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o autach to pomoże mu ocenić, który element w aucie był malowany/szpachlowany. Ale to tyle jeśli chodzi o ich zastosowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.