Skocz do zawartości

Koliste ryski - czym je usunąć?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Nie dasz rady - to jest zbyt delikatne. To jest podobne do Meguairs DC2 ("czyścik" przed woskowaniem)

 

Jeżeli koniecznie Sonax to POLISH 1+2, ale zastanów się nad Meguiars.

 

Glinka (obojętnie która, może być "Sonax" ) ułatwi życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam na te ryski (tzw swirlsy) produkt meguiars SwirlX ... ktos wyzej polecal DC step 1 tej samej firmy ale niestety jest on juz nieprodukowany i w zamian za niego jest SwirlX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam z nimi zadnego doswiadczenia, wiec nie moge jednoznacznie powiedziec, ze sie sprawdzą. pewniakiem do recznego stosowania jest Auto Glym SRP, juz dzis o nim pisalem, choc z tego co wiem, nie jest latwo go kupic w polsce w detalu, a sprzedaza hurtowa(ale mozna cos zalatwic w mniejszej ilosci) zajmuje sie jakas firma z gdyni bodaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze u nas jest tak ciezko kupic produkty Auto Glym :(. Z checia wyprobowal bym SRP jak i inne srodki, szczegolnie ze wydaja sie byc przystepne cenowo.

Niestety na moim aucie tez widac koliste zarysowania. Nie mam tez dostepu do polerki mechanicznej a nawet jesli to przynajmniej na razie nie chcial bym z niej korzystac. Chcialbym sprobowac srodkow ktore w duzej mierze dialaja jako wypelniacz, czyli wlasnie SRP, raczej niz zdejmowac warstwe lakieru. Zastanawialem sie nad czym takim:

 

Platinum Revitalising Colour Restorer

250_1411617429480f3ad85c331.jpg

 

glownie z racji ze kupilem juz inne kosmetyki z tej seri i chcialbym miec o niej pelny obraz (jak mi sie skoncza pewnie odloze na cos lepszego :) ).

Wiem ze dostepne sa lepsze produkty, jak np SwirlX :). Interesuje mnie to czy mieliscie doczynienia z tym srodkiem i czy korzystajac z niego nie narobie sobie szkod :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zapytałem o niego w innym temacie:

 

=> http://forum.kosmetykaaut.info/viewtopic.php?p=903#903

 

Wydaje mi się jednak, że nadal najmocniejszy jest ScratchX. Nie mylę się?

 

2) Znalazłem Auto Glym tutaj => http://www.allegro.pl/item585116178_aut ... lacja.html

 

To środek ścierny, czy politura? U mnie niestety nadal są koliste ryski na lakierze i szukam najbardziej optymalnego środka do ręcznego nakładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zapytałem o niego w innym temacie:

 

=> http://forum.kosmetykaaut.info/viewtopic.php?p=903#903

 

Wydaje mi się jednak, że nadal najmocniejszy jest ScratchX. Nie mylę się?

 

2) Znalazłem Auto Glym tutaj => http://www.allegro.pl/item585116178_aut ... lacja.html

 

To środek ścierny, czy politura? U mnie niestety nadal są koliste ryski na lakierze i szukam najbardziej optymalnego środka do ręcznego nakładania.

 

Auto Glym SRP to tzw wszystko w jednym - wypelnia ryski, ma wlasciwosci lekko-scierne, a przy okazji zabezpiecza lakier. jeden z nielicznym produktow tego typu, ktory jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do scratchx to na forum Megsa amerykańskim expert z tej firmy ostatnio sie wypoiwadał na temat "siły" poszczegolnych preparatów Meguiar's niektórzy mogą być zaskoczeni.

Podrzucam link może sie przyda ;)

http://www.meguiarsonline.com/forums/sh ... hp?t=28407

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, wielkie dzięki za cynk... czyli ScratchX to bida ;) Trzeba będzie dorzucić Ultimate Compound do zamówienia. Dorzucam obrazek dla potomnych - gama Meg'sa od najsilniejszej do najsłabszej:

megs.jpg.26670d58a7c4452621754b5cb6008714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Compound wypróbowałem

usuwa większość rys i hologramów, ale po zastosowaniu ręcznym zostaje trochę kolistych zarysować ale maszyną przy pomocy tego środka na pewno by ich nie było,

jak nie będzie podać to jutro albo dziś wrzucę foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuuper! Ja jeszcze trochę poczekam, zanim się dorobię maszyny - przede wszystkim potrzebowałbym kilku weekendów do nauczenia się obsługi i robię przymiarki na wakacje. Tymczasem DC1 nie bardzo poradził sobie z rysami na lakierze Milly i szukam czegoś, co maksymalnie pomoże je zniwelować (nie do końca, ale żebym był spokojny, że już bardziej ręcznie się nie da ;)

 

DC1 do tej pory było przed ScratchX, czyli wypadałoby poza skalą.

 

***

 

EDIT: znalazłem na Detailingworld fajne porównanie wielu produktów do usuwania "zakoli", dostępnych również u nas:

 

=> http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=10656

 

Niestety u mnie nie działa część fotek. Autoglym SRP wypadło tam najlepiej. Ponieważ to produkt uniwersalny - odejdę na chwilę od tematu - czy można po nim nałożyć politurę (DC2), a później 1-2 woski? No i zastanawia mnie, że wszędzie piszą o nim "maskuje" rysy, a nie usuwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem ten test. Niestety brakuje w nim kilku zdjęć: ScratchX i Menzerna Final Polish II po pięciu przebiegach.

Globy nie wiem jak Ciebie, ale mnie przeraża to ręczne polerowanie. Pięć razy przelecieć cały samochód i to nie bynajmniej głaszcząc. A zanim tego nie zrobisz, nie zaczniesz następnych etapów przecież. W tym czasie samochód nie będzie zabezpieczony. No i trzeba mieć niezłą krzepę, żeby to zrobić dokładnie.

Ja wiem, że dla nas to frajda tak dbać o samochód, ale czemu w takim razie każdy kto mógł, zaopatrzył się w polerkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.