Skocz do zawartości

ocena kosmetyków + porady


ftr92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jakiś czas temu przypadkiem wszedłem tutaj na stronę i bardzo mnie zaciekawiła a mianowicie dzięki temu forum zacząłem interesować się detailingiem. Przyznam ze jest to bardzo ciekawe i efekt końcowy samochodu jest niesamowity. Ale do rzeczy, ostatnio kupiłem parę kosmetyków do auta i chciałbym abyście wyrazili opinie na temat tych produktów czy są dobrze czy moze są lepsze odrazu mowie jestem zielony w te klocki ale moja wiedze idzie ku górze:) Ogólnie posiadam samochód w czarnym kolorze. 

Zakupione kosmetyki :

1. Monster Shine Fluffy Dryer 90|60cm do osuszania lakieru

2. ADBL CareMitt Rękawica Do Mycia

3. ADBL Shampoo PRO

4. Lucas Oil Slick Mist 

Moj plan mycia auta

1. spłukanie wodą całego auta

2. wiadro , szampon , rekawica i jazda 🙂

3. i na mokre auto nakładam wosk ( z punktu 4.) który wcieram ręcznikiem ( z punktu 1.)

I teraz kilka pytan:

1. Czy wosk wymieniony w punkcie 4 mogę nakładać za każdym razem gdy umuje auto ?

2. Czy oprócz tego wosku moge nałóżyć jeszcze jakis inny kosmetyk np ADBL Quick Wax ( http://shiningcar.pl/pl/p/ADBL-Quick-Wax-1000ml/2335 ) albo moze cos innego co polecicie? 

3. Co polecilibyście do czyszczenia kokpitu ? czy taki kosmetyk był by dobry ? ADBL APC może coś lepszego ?

Może ogólnie pokażecie jakie wy używacie kosmetyki bądz jaki macie plan mycia 🙂

Z góry dzięki za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei 🙂 Co do produktow to 3.szampon ADBL PRO fajny ale nie nadaje sie do regularnego mycia zabezpieczonego auta bo Ci te zabezpieczenie moze usunac,lepiej zwykly szampon chocby i ten ADBL cola, 4.nie znam i woalbym cos bardziej znanego,na rynku cala masa produktow w sprayu 😉 

W Twoim planie mycia brakuje mi mycia wstepnego(jakis prewash) ktory ma za zadanie usunac grubszy brud nim ruszysz z rekawica 😉 rozumiem ze narazie nie chcesz zglebiac tajnikow detailingu i takie etapy jak dekontaminacja/cleaner/konkretny wosk  itp.narazie odpuszczamy 🙂 co do aplikacji wosku na mokro to co niektore niby mozna ale i efekt i trwalosc lepsza uwazam w tradycyjny sposob na sucho,po umyciu i wysuszeniu auta 

Co do Twoich pytan 1.generalnie produkty w sprayu mozna nakladac i po kazdym myciu,ale jesli taki masz zamiar to lepiej jakis QD 2.Mozesz sobie mieszac produkty w sprayu ale z sensem,np co jakis czas ten trwaly i na to wspomagany czyms mniej trwalym np. ADBL QW i wspomagany QD1,osobiscie wole klasyczne prododukty w pascie wspomagane QD 3. Do kokpitu obojetnie jaki APC sie nada i na to jakis dressing 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chce zgłebic wiedze na temat detalingu i o etapach o ktorych napisales na pewno przeczytam w weekend 🙂 ale dzieki twojej pomocy stałem sie bogatszy wiedzą. Mycie wstepne moze zle napisalem to mialo byc jako punkt 1. 😉 Zamierzam własnie zrobic zakupy kosmetyków i zastosuje sie do twoich wskazówek a mianowicie wysle ci kosmetyki QD2 QD1  wraz z linkami a mozesz byś wyraził opinie czy bedą dobre bądz sam polecil jakis dobre🙂 ale jeszcze zapytam zeby dobrze zrozumiec nakladanie wosku czyli po umyciu (wiadomo szampon i itp)  nakladam ADBL QW odczekać chwile i zaraz nałożyć QD1 zgadza sie ? 

Tutaj linki kosmetyków które chce zamowic chyba zgodnie ze wskazówkami 🙂

1.  szampon - http://shiningcar.pl/pl/p/ADBL-Shampoo-Cola-500ml/1797

2. adbl qw - http://shiningcar.pl/pl/p/ADBL-Quick-Wax-500ml/2329

Albo  mogł bys polecic jakies QD 1 oraz QD 2 ? 

A i bardzo wazne pytanie a co z kosmetykami wyzej wymienionymi jezeli mam zamiar zrobic powłokę ceramiczną  , czy kosmetyki moga byc te same czy juz potrzeba calkiem innych ? 🙂

Dziekuje za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij narazie od mycia jak nalezy i psikania czegos po myciu 🙂(do ceramiki jeszcze daleka droga) potem dolaczysz kolejne etapy i dokupisz kolejne produkty,tak nie narobisz bigosu i nie zrujnujesz budzetu 😁 co do produktow to nie chcialbym faworyzowac jednego producenta,i od ADBL podalem jako przyklad,jest wiele innych tak samo dobrych i ktory NAJ zalezy czesto od gustu.Co do Twojego pytania,nie naklada sie 2 produktow jednoczesnie,jesli dasz adbl qw to juz nie qd1,ewentualnie po kolejnym myciu.Osobiscie do psikania wzialbym narazie 1 produkt,a w przyszlosci wzial jakis konkretny wosk w pascie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz bo ja jestem taki w gorącej wodzie kąpany , jak mi sie cos zainteresuje to szybko szybko a wiem ze tak sie nie da. Ale ogolnie chodzilo mi o nie faforyzowanie danego producenta tylko po prostu.  Co  tam budżet volvo bo takie mam to moje jedyne dziecko a na dziecko sie nie oszczędza :) A ktory produkt miales na mysli pisząc ''wez 1 produkt'' ?

Nie wiem czy bedziesz chcial ale pomęczył bym cie jeszcze kilkoma pytaniami :)

 Nawet jak mi sie nie przydadza kosmetyki  to zawsze bede miał na zapas. Ogolnie z nizej wymienionych QW ktore było by lepsze które byś polecił bardziej ? Po prostu twoje zdanie 🙂

http://shiningcar.pl/pl/p/Meguiars-Ultimate-Quick-Wax/1304

http://shiningcar.pl/pl/p/ADBL-Quick-Wax-500ml/2329

Oraz ktore z QD? 

https://mrcleaner.pl/quick-detailery/meguiar-s-ultimate-quik-detailer-650ml?gclid=Cj0KCQjw-o_bBRCOARIsAM5NbIP8KTjwplqm8YbWGqf87lmpDcxEkI_Y8Zqfoi48V0Hq5N_O-vCBJE8aApRTEALw_wcB

https://www.bestseller.pl/shiny-garage-quick-detail-spray-500ml-quick-detailer-przywraca-polysk?gclid=Cj0KCQjw-o_bBRCOARIsAM5NbIMXLuRr24kODkpi8voCRTg-WWOsVmC8wc-fdcAryMU_riQ_W6ht5OEaAihmEALw_wcB

https://allegro.pl/k2-spectrum-700ml-wosk-syntetyczny-quick-detailer-i7242639747.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_mtrzcj_pla_chemia_samochodowa&ev_adgr=Main_adgroup&ev_ln=PRODUCT+GROUP&ds_rl=1262556&gclid=Cj0KCQjw-o_bBRCOARIsAM5NbIMhK-JXz8FdEd7axXr0UtNzeEtMR39PuxJ5M0d8RvfZgl_YS0uXnvQaAtCgEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CLHa-P-70dwCFdAbGAodP_ADfQ

Chciałbym abys mi doradził ktory wybrać QW i QD bez faworyzacji po prostu twoja luzna opinia bede bardzo wdzieczny 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty,to juz taka pasja co wciaga i chce sie coraz wiecej 🙂 Co do QD/QW to narazie wzialbym 1 zeby czyms pomiziac po myciu bo znajac zycie (a raczej ta pasje) za miesiac bedziesz sie pytac jaki wosk i cleaner 🙂 Co do wyboru to tyle tego ze ciezko poradzic i zalezy zazwyczaj od gustu co sie komu podoba,tak na szybko jak bym mial poradzic z tych popularnych to zalezy tez od koloru auta i czy wolisz efekt tzw lustra/polysku to jakis syntetyk np. ADBL SSW/QD1  jesli wolisz efekt(ja wole na ciemnych,zywych kolorach) przyciemnienia,glebi to wybralbym np. SG MD albo moj ulubiony a nie doceniany QW od Meguairs(w bordowej butli) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor czarny auta a odkladnie volvo S60 II r design , i powiem szczerze lustro i polysk brzmi świetnie a bo napewno masz doswiadczenie i moze byś poradził z własnego doswiadczenia co do czarnego koloru lepsze lustro czy polysk? po prostu twoje prywtane zdanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ftr92 napisał:

kolor czarny auta a odkladnie volvo S60 II r design , i powiem szczerze lustro i polysk brzmi świetnie a bo napewno masz doswiadczenie i moze byś poradził z własnego doswiadczenia co do czarnego koloru lepsze lustro czy polysk? po prostu twoje prywtane zdanie 🙂

Osobiscie do czarnego wolalbym cos z tzw.naturalnych czyli jak wspomnialem SG MD albo Quick Wax Meguairs,ale tu wchodza w gre osobiste gusta 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ftr92 napisał:

osobiste gusta ale na pewno sprobuje to co napiales , bo wole kupic ktos co poleci niz kupic cos o czym nie mam troche pojecia , ja bym kupił jakies srodki ale to bedzie zwykly strzal a tak wiem na co sie ukierunkowac 🙂

Jesli sie w to wciagniesz to bedziesz chcial probowac rozne produkty i wyrobisz swoje gusta 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu dorzuciłbym jeszcze dobrej klasy aktywną pianę która będzie dobrze radziła sobie z tymi wszystkimi trudnymi brudami, zaschniętymi robalami - która będzie miała po prostu dobre właściwości czyszczące i piorące, a przy tym będzie bezpieczna dla wosków i innych rodzajów powłok. Mam tutaj na myśli aktywną pianę Gyeon Q2M Foam. Jeden litr to około 100 zł.

To są takie opakowania jak poniżej:

 

fb89bedf179434ec373466b5e487c7ae00b6279d

 

Źródło: https://sklep.car-spa.pl/piany-aktywne/gyeon-q2m-foam-piana-aktywna-bezpieczna-dla-woskow-i-powlok-1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.