Skocz do zawartości

RR Customs - szampon i inne kosmetyki


majster-b

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem Jak dla mnie osobiście piana pozlig na poziomie adbl coli. Zapach brzoskwini też super, za tą cenę chyba nie ma co wybrzydzac
Wszystko co napisałeś się zgadza, ale ja mówię o wadzie szamponu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Michał126 napisał:

Ale co to znaczy, że szampon przysycha? To szampony jakoś diametralnie zmieniają właściwości fizykochemiczne wody? Nie chodzi czasem o skłonność do pozostawiania śladów po odparowaniu?

Są szampony, które zawierają dodatki przyspieszające osuszanie. Uciekają z elementów jak woda. Wtedy ich warstwa na powierzchni jest na tyle mała, że zanim zdążysz spłukać to woda odparuje i właśnie zostawi wspomniane zacieki. Gorzej jak szampon nie ma takich założeń a właśnie szybko ucieka z powierzchni.

Mi najłatwiej się myje szamponami, które w tracie mycia robią taflę, mogę spokojnie spłukać cały samochód na koniec, a właściwości hydrofobowe wracają dopiero po spłukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej zostało to właśnie wyjaśnione. Dlatego w szamponie od RRC wymieniłem to jako wadę, ponieważ producent nie wspomina że ten szampon "pielęgnuje" powłoki kwarcowe czy też nabłyszcza. Przy szampomach wyżej wymienionych nie można sklasyfikować tego za wadę, bo po prostu takie będą. Czysty szampon VP CCS i AP są tego świetnymi przykładami. Poseidon na plus ma nabłyszczenie karoserii po myciu i nie można uznać tego za wadę, ponieważ te szampony takie są. "Zwyķły" szampon od VP nie wysycha tak szybko jak np. Szampon RRC choć powinny być sklasyfikowane do jednej grupy. Piana, poślizg, zapach świetny - ale tendencja do szybkiego wysychania jest.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2018 o 18:31, sparco0 napisał:

A jak z przysychaniem i zaciekami?

Jakoś zacieków nie stwierdziłem. Czy szybciej przysycha. Myłem to było około 15 st. więc trudno powiedzieć ale chyba nie.

Dawałem 50ml na 10l. Gesty, i wydajny. Piana naprawdę kozak. Mam porównanie do zwykłego ADBL i nie widzę sensu dawać 30 pln za litra ADBL, Ktoś tu porównał do ADBL Cola nawet ?

Generalnie w tej kwocie za litr to chyba nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zacieków nie stwierdziłem. Czy szybciej przysycha. Myłem to było około 15 st. więc trudno powiedzieć ale chyba nie.
Dawałem 50ml na 10l. Gesty, i wydajny. Piana naprawdę kozak. Mam porównanie do zwykłego ADBL i nie widzę sensu dawać 30 pln za litra ADBL, Ktoś tu porównał do ADBL Cola nawet ?
Generalnie w tej kwocie za litr to chyba nr 1.
Za te pieniądze też pokusze się stwierdzeniem, że będzie najlepszy. Przy 30ml i tak tej piany jest na tyle że myjemy tylko nią. Właśnie 15 stopniach to bardzo dobra temperatura na mycie tym szamponem. W 30 stopniach nie byłoby tak kolorowo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adaszek96 napisał:

Za te pieniądze też pokusze się stwierdzeniem, że będzie najlepszy. Przy 30ml i tak tej piany jest na tyle że myjemy tylko nią. Właśnie 15 stopniach to bardzo dobra temperatura na mycie tym szamponem. W 30 stopniach nie byłoby tak kolorowo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem jak z inną chemią od nich. Ale szampon zrobili kozak. Te 25ml spokojnie na 10l wody starcza i piana jest że hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, FilipO napisał:

Szampon fajny, wheel gel również. Qd albo mi się zdaje albo siedziało u mnie ok 3 tygodni na aucie, pod brudem.. bo jak myłem auto to nadal kropelkowalo. Pytanie czy faktycznie nie zje fusso. 

Co ma zjeść Ci to fusso? Bo chyba nie QD... Jeśli już kładziesz qd na fusso, to po jakiś czasie tak naprawdę nie wiesz, co jest w chwili obecnej LSP, czy qd czy nadal fusso.

To tyle 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, damiano2007 napisał:

Co ma zjeść Ci to fusso? Bo chyba nie QD... Jeśli już kładziesz qd na fusso, to po jakiś czasie tak naprawdę nie wiesz, co jest w chwili obecnej LSP, czy qd czy nadal fusso.

To tyle 🙂

Niektóre QDki skracają żywotność wosków - widać to zwłaszcza w tych, które mają pewną (acz ograniczoną) ilość smalcu, np. QD1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Qd z rrc pisze jak byk nie stosować na powloki i woski 😬

Osobiście zauważyłem ze qdek dobrze ściąga waterspoty w miare świeże po umyciu żaden problem, nie marze się, ogolnie prosty jako osuszenie po myciu rowniez git . Gel do felg bardzo przypomina rotona, i smród jaja z butelki jak sie przelewa do innej u mnie 650 ml, i podczas aplikacji tez taki zapach dla mnie kwaskowaty,  nawet podobne krwawienie 😆 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, BarKoz napisał:

@boT Może jestem ślepy, ale trzy razy czytałem etykietę QD od RRC i nie znalazłem takiej informacji. Na pewno mówisz o tym z serii Car Wash? 

Jutro spojrzę kupiłem   30 opakowań i jak byk moglem jebnąć gaffe, te butelki wszystkie takie same, to pykne fote  na czym to pisało 💪 bo sie sam zdziwiłem ze qd a nie stosować na woski i poeloki, a może mam etykiete jakąś.... haha jutro dam znac pozdro 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Grzechu23 napisał:

Hmm dziwna sprawa...🤔

Ja również mam tą pierwszą wersje co kolega wyżej i nie ma tam nic wspomnianego o woskach i powłokach 😐

Jak widać @boT ma już tą najnowszą wersję, obstawiam że z białym triggerem.

Tak nowa, brałem w środę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem już część serii car wash i tak: szampon- dobrze się pieni, ładnie pachnie, dobry poślizg, domywa a cena zachęca. Piana aktywna neutralna- słabo domywa, trochę pracuje więc tak szybko nie spływa. Niskopieniacy do prania- jak dla mnie bomba. Dywanik kierowcy ładnie się uprał, białe zaciski po poprzednim praniu też sobie poradził. Dressing do opon- pozostawia ładne wykończenie, nie testowałem jeszcze na drogowych warunkach ale myślę że za tą cenę też jest ok. Iron Działa jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.