Skocz do zawartości

Garaż ogrzewany/nieogrzewany


dkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam garaż, który nie jest ogrzewany. Zazwyczaj w zimie nie przebywam w garażu (oprócz sytuacji tego wymagających np. wymiana oleju, dolewnie płynu do spryskiwaczy itp.) Auto co noc jest w garażu, w dzień zazwyczaj kilka godzin (2-6h) spędza na dworze.

W zimie, z racji tego że jest połączony z piwnicą zazwyczaj panują w nim temperatury około 0-5 stopni na plusie. Zastanawiam się nad ogrzewaniem garażu, tak żeby panowała w nim temperatura około 18 stopni. To oczywiście duży komfort dla użytkownika bo można sobie wsiąść do "ciepłego" samochodu przed jazdą, silnik lepiej odpala, można spokojnie woskować auto.. Jest też druga strona medalu, wydaje mi się, że ogrzewany garaż w połączeniu z solą na drogach może przyśpeiszyć korozję, szczególnie podwozia.

 

Jakie jest Wasze zdanie na te temat :?: Warto ogrzewać, czy nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja parkuje w garażu, gdzie w tym roku przy -20 było prawie 15 stopni. fakt, może auto mam dość świeże, bo 2006rok, ale po oględzienach podwozia nie zauważyłem nic niepokojącego. idealnie czysto i bez przygód po zimie. jak dla mnie to trzeba grzać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

dkk, ale przecież ogrzewanie nie musi być permanetne, na zime można je wyłączać i zostanie tylko ogrzewanie od piwnicy, ale jak mówisz jest nie jest to dużo, więc ewentualny wpływ soli nie musi być wtedy szkodliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też druga strona medalu, wydaje mi się, że ogrzewany garaż w połączeniu z solą na drogach może przyśpeiszyć korozję, szczególnie podwozia.

Zgadza się. Jest to najnormalniejsza w świecie reakcja chemiczna. Ewentualnie, zawsze przed wjazdem do garażu, warto obmyć auto z soli, ale wiadomo, że nie wszędzie się dojdzie. Jak wspomniałeś, ogrzewany garaż ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, rozważam jeszcze możliwość zamieszczenia myjki ciśnieniowej, tak żeby nie trzeba było za każdym razem wymować i rozkładać wszystkiego, a tylko rozwinięcie węża od myjki z lancą i przekręcenie włącznika, wtedy nie byłoby trudno przepłukać auto przed wjazdem. Pracy się nie boję także to problemem by nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsia, wy to macie klawo... Bo z tego co wywnioskowałem, dkk, to masz garaż zespolony z domem i ogrzewanie leci z pieca domowego? Bo sam się zastanawiałem nad jakimś ociepleniem, ale jako że garaż mam w osobnym budynku i jest dość duży (na 2 auta, wysokość w najwyższym punkcie ok. 5m) to byłby to kompletny przerost formy nad treścią... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afi, tak tak zaspolony z domem, zmiana w instalacji nie byłaby duża. hmm a myślałeś może nad jakąś nagrzewnicą np. gazową? nie byłoby pieca grzejników itd., choć nie wiem jak sprawy przeciwpożarowe :dontknow:

 

[ Dodano: 13 Kwiecień 2010, 21:31 ]

sam się zastanawiałem nad jakimś ociepleniem
co do ocieplenia (jeśli nie masz) to na pewno warto, nie dość że będziesz miał cieplej w zimie, to i w lecie będzie chłodniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem - poszła by fura pieniędzy na ogrzewanie i ocieplenie, a nie mam zamiaru robić z garażu jakiegoś detailer shopu (choć bym chciał - oooj bardzo... :-] )

Jak to mówią - boskie bogu, cesarskie cesarzowi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...woskować auto.. Jest też druga strona medalu, wydaje mi się, że ogrzewany garaż w połączeniu z solą na drogach może przyśpeiszyć korozję, szczególnie podwozia.

 

Jakie jest Wasze zdanie na te temat :?: Warto ogrzewać, czy nie :?:

 

Wygoda jest na pewno. Ale co do korozji to nie mity - to fakt. Kolega miał sienę - od kilku lat dość stabilny stan rdzy na niej :)

Tej jesieni się przeprowadził, miał garaż i siena tam sobie parkowała. Wczesną wiosną się jej szybciutko pozbywał bo korozja niesamowicie przyspieszyła! Sam się zastanawiam na przyszłą zimę autko które chciałbym aby mi służyło wieeeele lat czy nie parkować na zewnątrz ? zamontować ewentualnie jakieś webasto czy Defę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam nieogrzewane garaże, jedno auto jest w garażu połączonym z domem tu temp. zimą 5-15, w drugim poniżej 0 oczywiście jak są mrozy.

jakoś nie widzę potrzeby podłączania instalacji do garażu, bo i po co? auto ma być cieplutko :D

a co do odpalania, ludzie parkują pod blokami i jakoś im odpalają..

cieszmy się, że mamy garaże, większość takiego rarytasu nie ma...

jak również wiadomo zimą o auto mniej się dba, bo i nie ma sensu co wypicujesz auto i wyjedziesz na błoto pośniegowe? bez endu..

pozatym mamy ocieplenie klimatu i bedzie coraz cieplej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeje kotleta ;)

Sam mam dostęp do garazow ogrzewanych i nieogrzewanych. Jesli mowimy o pomieszczeniu w ktorym poprostu co noc w zimie bedziemy trzymali samochod to jak najbardziej sprawdzi sie tu garaz nieogrzewany.

W ogrzewanym trzymam wszelkiego rodzaju kosmetyki samochodowe i pojazdy ktore zima nie jezdza, lepiej dla akku, i calej karoserii ze wzgledu na brak wilgoci. W ogrzewanym mam rowniez odplyw wody wiec jesli zajdzie silna potrzeba mozna zawsze umyc samochod i dobrze wysuszyc, nie straszne sa wtedy zamarzajace zamki etc.

Dla osob majacych garaze przy domu najlepszym sposobem jest dobre jego ocieplenie i zamontowanie ogrzewania lecz uzywanie go tylko w razie potrzeby. Juz tlumacze, lepiej dla samochodu uzywanego w zimie jest trzymanie go w zimnie. Aczkolwiek dobrym rozwiazaniem w przypadku ww pomieszczenia jest to ze mozna je ogrzac do tych 20st raz na jakis czas, powiedzmy raz na dwa tygodnie w weekend Mozna wytedy bez problemu wymyc samochod, wysuszyc, rowniez jego wnetrze -a jak wiadomo zima jest co suszyc.

Dmuchaw gazowych na dluzsza mete nie polecam, fakt ze bardzo szybko ogrzewaja powietrze w pomieszczeniu ale jednoczesnie przy spalaniu gazu powstaje sporo wilgoci. Nadaja sie one natomiast w ww przypadku. Gdy chcemy zaczac prace przy samochodzie, wlaczamy ogrzewanie konwencjonalne w garazu i dmuchawe, ta druga szybko ogrzeje powietrze a grzejniki potrzymaja cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż ogrzewany/nieogrzewany. Plusy i minusy

 

Nie wiem jakie minusy może mieć garaż ogrzewany :D

Ja mam garaż nieogrzewany ale i tak jest w nim zawsze dość ciepło, bynajmniej zdecydowanie cieplej niż na dworze.

Jeśli ktoś dodatkowo trzyma w garażu resztki styropianu pozostałęgo np. z docieplania mieszkania - to można chodzić prawie w krótkim rękawku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem z garażem, jest w nim cieplutko najcieplejsze pomieszczenie w domu :D. Codziennie samochód wysycha do sucha. A problem polega na tym że był budowany w czasach komuny pod malucha. Niestety ale A8 tam już nie wjedzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tu zapytam co robicie z tym co na aucie się rozpuszcza w ogrzewanym garażu? Jak zaczynają odklejać się kawały welkości cegły spod nadkoli to robi się mały basenik co tylko zwiększa ogólną wilgoć i daje dodatkowy doping dla rdzy :(. Do tej pory robiłem to na 2 sposoby: mop i godzina ścierania i wyciskania(tylko weź to rób codziennie) albo wypychanie wody za drzwi i robienie lodowiska na podjeździe. Tak czy siak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tu zapytam co robicie z tym co na aucie się rozpuszcza w ogrzewanym garażu? Jak zaczynają odklejać się kawały welkości cegły spod nadkoli to robi się mały basenik co tylko zwiększa ogólną wilgoć i daje dodatkowy doping dla rdzy :(. Do tej pory robiłem to na 2 sposoby: mop i godzina ścierania i wyciskania(tylko weź to rób codziennie) albo wypychanie wody za drzwi i robienie lodowiska na podjeździe. Tak czy siak źle
Jak robisz ludowisko przed garazem to jak do niego wjezdzasz?moze sypnij wewnatrz tym: donsol rozpuszcza śnieg i lód

pochłania wilgoć • eliminuje pylenie kurzu

innowacyjna formuła • sprawdzona skuteczność

łatwy w użyciu • dobrze przylegający do nawierzchni

nie pozostawia nalotu • szybkie i długotrwałe działanie

wszechstronne zastosowanie • wysoka wydajność

łagodny dla nawierzchni • neutralny dla środowiska

bezpieczny dla ludzi i zwierząt • nie zawiera soli drogowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Podbija temat bo nie będę zakładać nowego.

 

Sprawa jest u mnie nieco inna a mianowicie:

 

Buduję dom, z grażem, a garaż to część domu który ma uwaga .... 125m2. Tak, to duzy garaż, bardzo duży. Mój dom będzie ogrzewany za pomocą pomp ciepłą i takowe ogrzewanie będzie też w garażu. 

Pytanie:

Co z faktem jak podłogówka będzie grzać auto od spodu ? Czy to szkodzi ? Zakładam 2 stanowiska na którch auta nie będą jeżdżone zimą albo będą tylko sporadycznie używane.  Miejsce na klasyki.  ktoś coś podpowie ? Szpece mówią żeby nie kombinować i robić podłogówkę w garażu i już. Ja już zbaraniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.