Skocz do zawartości
BarteQk

Opel Astra H GTC 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Odświeżenie Asterixa pokazałem w dziale W&W, w tym temacie pokaże wam jak zajmuje się autem na codzień.

Pierwsze porządne mycie na 2 wiadra zrobiłem jakoś 2 tygodnie po polerce i woskowaniu, w momencie gdy na lakierze pojawił się film z brudu którego nie ruszała sama woda. Przez te 2 tygodnie auto było myte jakoś 3-4 razy na myjni bezdotykowej - czarny lakier i wszędobylski kurz sprawia że dosyć często jestem na myjni bezdotykowej. Jako iż nie mam zaufania/nie wiem jaka chemia jest na myjni, a chciałem przetestować wytrzymałość HoW Sapphire wspomagałem się pianą sonaxa w ręcznej pianownicy oraz ostatnim programem na myjni czyli wodą demineralizowaną - mycie oczywiście w godzinach późno wieczornych żeby nikomu nie przeszkadzało że okupuje stanowisko 😄 

Kilka dni po polerce dotarły forumowe naklejki

1f898ed68bd679b6gen.jpg

ff0adf6f4707d0e7gen.jpg

Jak zawsze zaczynam od felg - mimo że nie wyglądały na jakieś mega brudne, to tak wyglądały po użyciu Cleantech Red Dawheel - ciekawe czy to barwniki czy po prostu zebrało się na nich aż tyle opiłków

797d834aee49f163gen.jpg[/URL

tył jak zwykle mniej krwawi]

54f2e8d0249fc4c2gen.jpg

później użyłem pędzelka do felg ale już nie robiłem zdjęć - troszkę czas naglił

Felgi sobie krwawią, wiec czas na użycie aktywnej piany sonaxa, Karcher wrócił z naprawy więc mogłem skorzystać z pianownicy PA, stężenie 1:10

6d9420585d8ccf3fgen.jpg

e74ea4c34926ab6bgen.jpg

Następnie spłukanie piany, mycie na dwa wiadra przy użyciu szamponu i rękawicy ADBL, później suszenie za pomocą ręcznika gyeona.

Było dosyć duszno, a to w połączeniu z twardą wodą u mnie spowodowało waterspoty 😕 więc musiałem wspomóc się qd, zdecydowałem się na polecany FW Botox - bardzo fajny atomizer, można powiedzieć wręcz idealna mgiełka, produkt na lakierze dociera się bardzo łatwo, więc polecam.

b6df96a1cc237877gen.jpg

6a23fc318f72e19agen.jpg

Wczoraj ponownie umyłem auto na bezdotyku, jednak hydrofobowość spadła - auto było bardzo zakurzone, po czym była mega ulewa i na myjni już nie było tak fajnie.

Mam nadzieję że wosk tylko się przytkał i wystarczy umyć auto na 2 wiadra, a nie to że wosk powoli umiera 😕

Jeśli to drugie to może i dobrze, bo z kropel HoW Sapphire jestem średni zadowolony 😛 Prawdopodobnie pójdę w stronę któregoś wosku Soft99, nie wiem jeszcze tylko który - zależy mi na kroplach i efekcie przyciemnienia i lustra, wytrzymałość spada na dalszy tor.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, BarteQk napisał:

Wtrącimy się trochę 🙂 W tej roli widzimy dwóch kandydatów - The Kiwami lub Dark & Black Wax. Oba zawierają Carnaubę więc dadzą efekt, o którym wspominasz. Pod tym postem, w komentarzach zrobiła się nam kopalnia materiału, dokładnie na ten temat 😉 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że jeśli chcesz efekt lustra to King Of Gloss, z 3 miechy powinien wytrzymać wg tego co na forum było mówione na jego temat, natomiast na okres zimowy polecam Fusso 12months - używam i polecam, kropelkuje też znakomicie i daje solidną ochronę w okresie jesienno zimowym szczególnie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po ostatnich deszczach i remoncie dróg auto dosyć mocno dostało w kość jeżeli chodzi o brud - krople praktycznie bezkształtne, myślałem że może wosk się "zapchał". Najpierw aktywna piana, później mycie na 2 wiadra, no i niestety muszę stwierdzić że House Of Wax Sapphire na moim lakierze wytrzymał około miesiąca..

Ale zdecydowałem się w końcu na Kiwami od @Soft99 😄 więc wleciał t&g, wleciał iron, i lakier został zabezpieczony tym woskiem. Pierwsze wrażenia - zapach chemiczny, z delikatną nutką cytrusową. Aplikacja i docieranie - bajecznie proste. Efekt - wg mnie Kiwami bardziej przyciemnił lakier niż HoW Sapphire, czekam na deszcz żeby ocenić krople 😄

Tutaj 2 zdjęcia na szybko

a8fed80e0d62765agen.jpg

ad5a8b5f95178c1agen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, BarteQk napisał:

Ale zdecydowałem się w końcu na Kiwami od @Soft99 😄 więc wleciał t&g, wleciał iron, i lakier został zabezpieczony tym woskiem. Pierwsze wrażenia - zapach chemiczny, z delikatną nutką cytrusową. Aplikacja i docieranie - bajecznie proste. Efekt - wg mnie Kiwami bardziej przyciemnił lakier niż HoW Sapphire, czekam na deszcz żeby ocenić krople 😄

Jest lustro! Bardzo fajny efekt, a trwałością też nie powinien rozczarować 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi