Skocz do zawartości

Chemical Guys Butter Wet wax


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Wosk się musi czegoś trzymać. I zasada jest taka, że przy łączeniu: najpierw wosk, potem ewentualnie sealant.

odwrotnie, to sealant musi się trzymać lakieru, i na to się kładzie wosk dla lepszego efektu wizualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja logika jest taka: sealant daje długą ochronę i wytrzymałość, wygląda przeciętnie, dlatego najpierw kładę sealant na cleanerze przystosowanym do sealantów, później przykrywam to woskiem, żeby uzyskać efekt wizualny. odwrotne kładzenie raczej da tylko jeden efekt - szybki zjazd i sealanta i wosku. Mariusz - jestem bardzo ciekaw jak taka kombinacja się u Ciebie utrzyma, u mnie zwykle wytrzymywało to koło 3-4 myć/tygodni i było po zabawie. kombinacje sealant+wosk, z tego co ostatnio widzę, spokojnie przetrzmują polską zimę i mają się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda przeciętnie
tutaj też się nie zgodzę. Niektóre sealanty dają lepszy efekt od wosku. Poza tym nie lubię jak coś długo siedzi, bo mi się po prostu nudzi. :) Dla mnie sealanty są bardzo ciekawe, nic nie ujmując woskom :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie tez ten Butter kusi ...;)

Ale zaraz chłopaki-wyprostujcie mnie bo czegoś nie rozumiem. Cały czas czytam ze Butter to sealant.Tymczasem ,ze pozwolę sobie zacytować: zaawansowana mieszanka wosku Carnauba oraz polimerów To chyba raczej jest to po prostu hybrydowy wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
wygląda przeciętnie

 

Zacznijmy może od tego że jak wszystko inne, to też kwestia gustu. Mi dużo bardziej przypadł do gustu wygląd topowego sealanta niż topowego wosku, i mówie tu o porównaniu 50/50 na tym samym aucie.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal, efekt tłusty , te drugie zdjęcie przypadkiem nie jest lekko dopieszczone jakieś takie dziwne chyba że jakimś ciekawym aparatem robione :o ale i tak efekt :good:

 

nie jest dopieszczone a aparat to lustrzanka canon 30D. moze na tym bedzie lepiej widoczne z bliska z innej perspektywy.

59442a5f465a3_bravo7-2.jpg.422659688027b4d531b682084724715b.jpg

IMG_4886.jpg.3e936921a3a04813788eff591002eba3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator
Sprawdził ktoś już empirycznie jak jest z trwałością?

Nie najlepiej - istnieją bardziej wytrzymałe, ale biorąc pod uwagę cenę, efekt (zwłaszcza przy ciemnym lakierze) i łatwość aplikacji to produkt godny polecenia. :good:

 

Chemical Guys Butter Wet wax dobrze sobie radzi z zakrywaniem drobnych rys na lakierze, dlatego zadowoleni będą zwłaszcza Ci, którzy nie przygotowują powierzchni lakieru (nie usuwają rys), jak również nowicjusze - ciężko zrobić "coś nie tak" przy nakładaniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.