Jump to content
Pkubalak

Test Cleaner'ów do skóry - TO CZEGO NIE WIDAĆ

Recommended Posts

20 godzin temu, Pkubalak napisał:

Każda zasada, a nawet neutral, wg. mnie ma szkodliwy wpływ na skórę. Owszem, trudno się obejść bez mocnych środków, ale jeśli już, to właśnie dlatego pokazuję pomiar trwałości piany, aby przynajmniej możliwie jak najmniej takiego środka przedostawało się do skóry.

Test kolego naprawdę dobry , tak samo jak i podejście 
Tym bardziej mnie cieszy fakt że że na podium stanęły moje dwie ulubione firmy 😄 

TO CZEGO NIE WIDAĆ - ELITE Detailer Leather Cleaner

Jeszcze kilka lat temu, zdani byliśmy jedynie na zagraniczne marki detailingowe. Dzisiaj z kolei mamy już dość potężny wybór produktów naszych krajowych marek.

Jedną z nich jest ProElite i ich linia kosmetyków detailingowych @Elite Detailer . Producent ten jest również partnerem na naszym forum. Do moich rąk trafił jeden z ich produktów, przeznaczony do czyszczenia skór. Ach, jak ten czas leci - to już 32'gi badany cleaner i końca nie widać. :-D

Otrzymujemy butelkę cleanera o pojemności 500ml z bezpieczną zakrętką i dołączonym atomizerem. Brak jest niestety pianowniczki. Fajną sprawą jest fakt, że to kolejny produkt bez piktogramów i to oczywiście pierwszy plus.

Tak prezentuje się Elite Detailer Leather Cleaner:

elite1.jpg.278e865dea8a0f4455a5e91112a99adc.jpg

Czas na moje pomiary. Pierwszy na tapetę idzie pomiar pH, lekko mlecznej cieczy:

elite_ph.jpg.c4a1c6acb2016dcac412bb3d365812b5.jpg

pH tej wartości wygląda całkiem przyzwoicie, choć nie wiem jakiej mocy jest to cleaner i do której grupy należy go zaliczyć - soft? strong?

Oto uzupełniona tabelka:

ph_elite.jpg.f8b49b830581e7de0f8d68f3225fa559.jpg

Czas teraz na pomiar trwałości piany. Oczywiście przelewam cleaner do pianowniczki i aplikuję dwie dozy na gąbkę. Pozostaje mi robić fotki i obserwować:

elite2.jpg.99a91b355cd19a740af8d7088356f17a.jpg

Wynik może nie jest rekordowy, ale tragedii też nie ma.😀 Zapisujemy w tabelce:

czas_elite.jpg.9d9a10f34a728e9b623a8577a4b0a865.jpg

• Lubię to 2