Skocz do zawartości

Test Cleaner'ów do skóry - TO CZEGO NIE WIDAĆ


Pkubalak

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ uzbierało mi się trochę cleanerów do skór, postanowiłem podzielić się z Wami informacją dotyczącą wybranych właściwości/parametrów posiadanych produktów. Oczywistym jest, że na rynku znajduje się cała masa środków do czyszczenia skóry i również oczywistym jest, że to co mam, to jedynie wycinek rynkowej oferty. Inną ciekawostką jest fakt, że porównywać będziemy  wyroby naszej rodzimej produkcji do uznanego colourlocka. Druga ważna rzecz, to porównanie ważnych właściwości środków, które to właściwości nie są widoczne gołym okiem 😎, a mają niebagatelny wpływ na kondycję naszej skórzanej tapicerki.

 

Oto nasi pacjenci: + jeszcze jeden, który nie zmieścił się na zdjęciu.

zestaw1.jpg.df116be9eb24194cb264e9f067cb2f4d.jpg

zestaw2.jpg.df593b83ffaf041c2db3a90725076cf8.jpg

I po tych zdjęciach pierwsza uwaga. Tylko jeden z cleanerów zawiera ostrzeżenie dla użytkownika o niebezpieczeństwie. Pozostałe wg. oznaczeń, nie zawierają substancji w stężeniach wymagających takiego oznakowania. W tym przypadku, SG notuje minus.

Sporo się pisze i mówi o możliwości przemaczania skór podczas zabiegów czyszczenia. Nie jest tajemnicą, że takie przemaczanie nie jest żadnym szczęściem dla skóry . Dlatego wybór środków dystrybuowanych w pianowniczkach, wydaje się być polecanym rozwiązaniem, jako umożliwiającym zminimalizowanie przemaczania poprzez zastosowanie gęstej piany. Czy tak jest faktycznie i czy każdy z tych produktów daje oczekiwane efekty w tym względzie? Zobaczymy. W porównaniu bierze udział colourlock, jako uznawany prawie przez wszystkich król cleanerów, a jeśli nie król, to przynajmniej produkt z całkowicie górnej półki w tym względzie. Warto więc chyba robić porównania konkurentów właśnie w stosunku do niego, jako punktu odniesienia.

Trwałość piany.

W każdym przypadku aplikowałem 2 wyciśnięcia z pianowniczki:

cla1.jpg.60e76060df4f79fea5d7ffa06b4f9893.jpg

cla2.jpg.3dd06174b3ca405d68be40e357eb34b7.jpg

cla3.jpg.c2225510e949bb4a7c44d73730f3c66f.jpg

cla4.jpg.6a8856e4707a3eac74767ff017092152.jpg

cla5.jpg.254fbb50e2783f7f72e7a4a593b1d73c.jpg

czas.jpg.ac245964e422886d5b5a8941e8ac8a96.jpg

Kilka słów komentarza.  Pierwsze trzy pozycje, mają ‘dorobiony’ czas ze względu na to, że nie doczekałem do końca zniknięcia piany, a ich czas był już naprawdę długi. Te trzy pozycje, wyraźnie odstają czasowo od pozostałej grupy (tu trochę zaskoczył mnie na minus Soft) dając jako takie poczucie ochrony przed przemaczaniem. Tu jeszcze jednak uwaga, a mianowicie Tenzi, które normalnie nie jest dystrybuowane w pianowniczce i sądzę, że trwałość piany z atomizera jest zdecydowanie na jeszcze gorszym poziomie.

 

 

 

pH - drugi niewidoczny parametr

phmetr.jpg.652f6c6e29358384dc35b9f6c9bb444b.jpg

ph.jpg.bf8b13676bd251a89b3897f25068a089.jpg

Tym razem komentarz chyba jest zbyteczny poza samym pomiarem, który może nie jest idealny (miernik nie należy do profesjonalnych), ale w sumie porównywalny. Wszystkie produkty miały taką samą temperaturę i mierzone były tym samym miernikiem.

 Są tu jakby 4 grupy. Pierwsza: zielona – najbardziej przyjazna skórze. Miłym zaskoczeniem jest tutaj Light i Auron, bo Soft to wiadomo. Natomiast niemiłym zaskoczeniem jest MW. To raczej całkowite zaprzeczenie środka do skóry.

Innych wniosków nie będę tu opisywał, bo każdy może sobie sam ocenić powyższe produkty i zdecydować, czy to co używamy, nadaje się do pracy przy skórach.  Muszę jednak wspomnieć, że bardzo jestem zaskoczony, że wśród naszych rodzimych producentów znalazły się topowe perełki, ale i jednocześnie znalazły się i bardzo niemiłe niespodzianki.

Mam nadzieję, że to co powyżej opisałem przyda się niektórym użytkownikom, zwłaszcza, że jest to coś, czego normalny użytkownik nie widzi, a ma zdecydowany wpływ na kondycję skóry w przyszłości.

 

EDIT: spis z linkami do opisu poszcególnych cleanerów:

Coloutlock Soft, Colourlock Strong, K2 Auron Soft, Kecav Light, Kecav Power, Shiny Garage Soft, Manufaktura Wosku, Tenzi Czysta Skóra

RRC Soft,RRC Strong, Shiny Garage Strong, Chemotion

Clean Tech Leather Cleaner

FurnitureClinic Leather Ultra Clean

Zymol Leather Cleaner

Gliptone GT15

Gliptone GT12

CarChem Leather Cleaner

FX Protect Leather Cleaner

Gyeon Mild

Gyeon Strong

Ottimo Leather Cleaner

Chemical Guys Leather Cleaner

K2 Auron Strong

Meguiars Leather&vinyl Cleaner

LCK Keralux Soft Cleaner

Autoglym Leather Cleaner

LCK Keralux Active Plus

ADBL Leather Cleaner

Clinex Leather Cleaner

Good Stuff Leather Cleaner

Elite Detailer Leather Cleaner

Sonax Leather Cleaner Foam

Grass Leather Cleaner

CarProtect Soft

Tanner’s Preserve Leather Cleaner

Mothers Leather Wash

CarProtect Strong

Grass Detail Leather Cleaner

Farecla G3 Leather Cleaner

Angelwax Heaven for Leather

Sam’s Detailing Leather & Interior Cleaner

Tevo UniClean

Valet Pro Leather Soap

DetailInk Leather Cleaner Medium

Uber Leather Cleaner Intensiv

DetailInk Leather Cleaner Max

RRC Extreme

Sunnycar Leather Cleaner

K2 Letan Cleaner

Autobrite Direct Leather Cleaner

Carpro Inside

KOCH Pol Star

ENZO Leather Cleaner

Gliptone GT15 by UK

 

 

  • Lubię to 13
  • Dziękuję 5
  • Super 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega robota 🙂 A ostatnio zastanawiałem się nad dokupieniem preparatu właśnie od manufaktury wosku ... Nie wiem czy przed urlopem uda mi się uzupełnić Twój temat, ale po urlopie na pewno się do tego zabiorę (mam w arsenale zgoła inne firmy niż Twoje - angelwax, gliptone, furniture clinic, zymol, prochem, gyeon, carchem i jedzie do mnie ottimo).
Co zauważyłem wczoraj ogarniając środek auta - pianowniczka pianowniczce nierówna (przy takim samym roztworze APC pianowniczka od colourlock daje o wiele fajniejszą pianę i tylko pianę niż inna pianowniczka za około 10 zł kupiona w innym sklepie, która daje pianę jakby o większych bąblach i "podlewa" trochę samym preparatem (testowałem tylko te dwie i zakupię więcej tych od coloulock). 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny test!

Co do pH produktów to hmm..dziwna sprawa🤔
Zapytałem na oficjalnej stronie fb Manufaktury jakie pH ma ich produkt Leather Cleaner i odpowiedz.."około 8" 🙄
Pomyślałem przez chwile ze może twój miernik zawyża, ale patrząc przykładowo na innego zawodnika od Tenzi - Czysta Skóra tutaj wyszło 9.4. Natomiast producent udzielił mi informacji iż pH jego produktu to 11. Także miernik nie zawyża.

W sumie sam nie wiem jak się do tego odnieść..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzechu23 napisał:

Zapytałem na oficjalnej stronie fb Manufaktury jakie pH ma ich produkt Leather Cleaner i odpowiedz.."około 8" 🙄

Ja też o to zapytałem na grupie i początkowo otrzymałem odpowiedź, że lekko zasadowy, a później po małych bojach, że około 8,5. Także tu się zgadzamy, ale ... jest chyba inne ale. Również po wyczekiwaniu otrzymałem kartę charakterystyki do tego MW.  Mam sporo wątpliwości, ale w karcie jest napisane również, że pH wynosi około 8 .......  tyle tylko, że jest tam informacja, że to pH jest dla 1%-towego roztworu !!! Dla mnie to jakiś żart, ale nie będę tego komentował, bo przecież to nie jest to koncentrat, który mam rozrobić 1:100 :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też o to zapytałem na grupie i początkowo otrzymałem odpowiedź, że lekko zasadowy, a później po małych bojach, że około 8,5. Także tu się zgadzamy, ale ... jest chyba inne ale. Również po wyczekiwaniu otrzymałem kartę charakterystyki do tego MW.  Mam sporo wątpliwości, ale w karcie jest napisane również, że pH wynosi około 8 .......  tyle tylko, że jest tam informacja, że to pH jest dla 1%-towego roztworu !!! Dla mnie to jakiś żart, ale nie będę tego komentował, bo przecież to nie jest to koncentrat, który mam rozrobić 1:100 :dontknow:

I czy MW ma byc rozrabiania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88  Ja sam testowałem pH oraz właściwości czyszczące, stabilność piany i @kecav 'a kosmetyki do skór to po prostu TOPOWE środki na ten moment. Nie mają sobie równych nawet w środkach, które kosztują 4x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1278]Fredi88[/mention]  Ja sam testowałem pH oraz właściwości czyszczące, stabilność piany i [mention=1007]kecav[/mention] 'a kosmetyki do skór to po prostu TOPOWE środki na ten moment. Nie mają sobie równych nawet w środkach, które kosztują 4x tyle.

Ale to juz napisz konkretnie z którymi testowales :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention]  W tematach dotyczącyh testów jest napisane - był to Colourlock Soft oraz K2 Auron. Na próbę dla siebie pożyczyłem od znajomego Gliptone oraz Gyeon.

No to które sa 4x droższe? Dla mnie topowe na rynku to zymol, ottimo, furniture - porównać trzeba by 20 firm a nie 4, żeby takie wnioski wysnuwać - żeby nie było, sam zamówiłem kecav’a ale bardzo pieniace produkty gorzej sie wyciera ze skory - sam wczoraj korzystałem z angelwaxa i potem przy odżywce ich lekko mi sie gdzieniegdzie pojawiła piana jak aplikowałem aplikatorem mikrofibrowym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birkhof napisał:

ale bardzo pieniace produkty gorzej sie wyciera ze skory - sam wczoraj korzystałem z angelwaxa i potem przy odżywce ich lekko mi sie gdzieniegdzie pojawiła piana jak aplikowałem aplikatorem mikrofibrowym.

Może wtrącę tu małe trzy grosze. Nie znam co prawda angelwaxa, ale mogę coś powiedzieć o colourlocku i  kecav'ie. To nie jest coś co się bardzo pieni, ale coś co ma tą pianę bardzo trwałą, jakby suchą. Nie wiem dokładnie jak to opisać, ale nigdy nie zdarzyło mi się, aby po wytarciu środka z powierzchni i później nakładając odżywkę powstawała jakaś nazwijmy to wtórna piana. Po jednym i drugim powierzchnia skóry jest suchutka, a odczekanie przysłowiowych 2-3 godzin po czyszczeniu, gwarantuje czystość i suchość takiej skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pkubalak napisał:

Może wtrącę tu małe trzy grosze. Nie znam co prawda angelwaxa, ale mogę coś powiedzieć o colourlocku i  kecav'ie. To nie jest coś co się bardzo pieni, ale coś co ma tą pianę bardzo trwałą, jakby suchą. Nie wiem dokładnie jak to opisać, ale nigdy nie zdarzyło mi się, aby po wytarciu środka z powierzchni i później nakładając odżywkę powstawała jakaś nazwijmy to wtórna piana. Po jednym i drugim powierzchnia skóry jest suchutka, a odczekanie przysłowiowych 2-3 godzin po czyszczeniu, gwarantuje czystość i suchość takiej skóry.

O widzisz to może mój błąd - odżywkę nakładałem po około 1h. Po czyszczeniu robiłem tak, że na fibrę dawałem mgiełkę wody tak żeby była tylko lekko zwilżona, a nie mokra i wykręcana i tak wycierałem, żeby nie przemoczyć skóry. Zużyłem 10 fibr i wydawało mi się, że dobrze zdjąłem środek czyszczący. Chociaż jak wstrząsnąłem buteleczką odżywki teraz to tworzy się piana lekka - możliwe, że taka już właściwość samej odżywki 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witacie. W ręce wpadły kolejne cleanery, dlatego warto uzupełnić poprzedni test o następne produkty.
Ciekawostką jest fakt, że wszystkie posiadają znak ostrzegawczy, czyli tak jak poprzednio jeden otrzymał w tym względzie minusik, tak tym razem otrzymują go na wstępie wszyscy nowi zawodnicy. Tu jeszcze mała uwaga: wydaje się że, jedno z oznaczeń jest chyba użyte niezgodnie z przepisami (za małe), ale tu powinien wypowiedzieć się jakiś specjalista. Ponadto Chemotion dystrybuowany jest bez pianowniczki, a jedynie z atomizerem. Gdybym nie przelał go do pianowniczki to jego wynik w trwałości piany byłby jeszcze zdecydowanie gorszy.

Oto nasi nowi zawodnicy:

zestaw3.jpg.8d7ce80e8d053bb4d166a5071724275f.jpg

i oczywiście ich tyłki ::-D

zestaw4.jpg.e71758b77bcac275d1253d2d57c59d11.jpg

Tu jeszcze mała uwaga: wydaje się że, jedno z oznaczeń jest chyba użyte niezgodnie z przepisami (za małe), ale tu powinien wypowiedzieć się jakiś specjalista bo to poważna sprawa.

A teraz przechodzimy do naszego testu piany:

cla6.jpg.25f0fb31db831f2d9219510055b33456.jpg

cla7.jpg.d8791aaf8af68e5d92ca28e1d06e7dc3.jpg

oraz aktualna tabelka z wynikami:

czas1instaa.jpg.d632675323061a956643d68ebfc31248.jpg

 

Kolejna kwestia, czyli pomiar pH:

phmetr1.jpg.13d2da19fe9ab15cbd8a7db9cde9a139.jpg

i zaktualizowana tabelka o nowych zawodników:

phzestinsta.jpg.a69175f19c67199710a3a46c1fa06eac.jpg

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ghost napisał:

W kolejnej edycji jeżeli nastąpi fajnie by było mieć pełne nazwy w tabelce, będzie bardziej czytelnie 

Tak też się stanie :-D

4 godziny temu, ghost napisał:

Mam nadzieję, że to nie koniec i z czasem pojawią się kolejne jak Furniture Clinic, Gliptone, Zymol, Gyeon etc..

Pewnie nie koniec i czas teraz faktycznie na inne znane marki. Zresztą krajowe to już prawie wszystkie, tym bardziej, że jak podejrzewam, w dużej części to private label z carchemu lub autobrite. Mogę się oczywiście mylić, ale jakoś tak większość wygląda podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zanim na testy trafią inne znane marki, uzupełnię test o jeszcze jednego popularnego zawodnika, a mianowicie CleanTech.

Jak widać, dystrybuowany jest on z atomizerem, co jak wiadomo, raczej dobrej piany nie tworzy. Jest to również kolejny zawodnik z ikoną ostrzegawczą o niebiezpieczeństwie na opakowaniu - czyli wstępnie minusik.

cleantech.jpg.c35705fc1d99202aa7ce80b5b4570396.jpg

Dla zachowania takich samych warunków, jak przy poprzednich produktach podczas sprawdzania trwałości piany, cleaner został przelany do pianowniczki i zaaplikowałem dwie porcje na gąbkę. Oto czas trwałości piany:

cla8.jpg.b8e8dc141b8d829623d96153095dc998.jpg

Jak widać, CleanTech nie jest mocarzem w tej konkurencji. Wynik notujemy i nanosimy do tabelki:

czas2.jpg.3e3804b027adf9571409d97ad4148aff.jpg

 

Pozostał nam jeszcze pomiar pH:

phmetr2.jpg.eefbe8489abd6ec16d6ce44f2d99c8ff.jpg

Wynik również uzupełnia moją tabelkę:

phzest2.jpg.fbd950745d6ee060e6599cbd29d169db.jpg

 

Już niedługo Furniture Clinic 🙂

  • Lubię to 6
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałem testy na facebook'u to MW miała straszny ból dupy o to pH i mówiła, że w ogóle nie jest to wyznacznikiem co do preparatów czyszczących skóry

A jest?
Carpro inside ma tez wysokie pH.
Pytam bo nie wiem - każdy mówi jak mu pasuje i chyba tylko konsultacja z chemikiem bedzie w stanie dotrzeć do prawdy.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Birkhof napisał:


A jest?
Carpro inside ma tez wysokie pH.
Pytam bo nie wiem - każdy mówi jak mu pasuje i chyba tylko konsultacja z chemikiem bedzie w stanie dotrzeć do prawdy.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Warto by było wrzucić kawałki skóry do pojemniczka z cleanerem  i zostawić na kilka dni lub tygodni 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy i tak mówi w zależności jak wiatr zawieje (producenci - raz pH ma znaczenie raz nie ). My testowaliśmy sobie kiedyś te bardziej z neutralnym i te bardziej zasadowym. Różnica była taka, że mocniejsza zasada znacznie wysuszała skórę przy długofalowym teście. Czasami częste mycie takimi środkami narażało nawet top coaty. Testy robiliśmy w takiej formie, że codziennie czyściliśmy ten sam element fotela odpowiednio dla produktu X i Y. Tam gdzie była używana częściej zasada widać było, że ciemna skóra potrzebowała znacznie więcej odżywki, gdyż stale jakby ją wpijała. To samo zobaczysz na własnej skórze jak bez rękawiczek będziesz miał częsty kontakt z zasadą to strasznie wysuszy dłonie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.