Skocz do zawartości
Soft99

Fusso Coat - prawidłowa aplikacja

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, gabby87 napisał:

To ja zadam jeszcze inne pytania.

Długo pracować w jednym miejscu? Pole robocze powiedzmy 40x40cm-jeden przejazd poziomo i jeden pionowo, czy więcej? Na filmikach tak to wygląda ale zdaje sobie sprawę że może to być tylko poglądowe.

Wosk nie wymaga szczególnego "wypracowania" na lakierze. Jeden przejazd pionowy + jeden przejazd poziomy powinny w zupełności wystarczyć, aby wosk mógł skutecznie związać.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Soft99  a ja ponowie pytanie,jakie jest stanowisko producenta co do warstwowania produktu? Jesli mozna to po jakim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem ciekaw co do wartwowania, wczoraj po polerowaniu nałożyłem późnym wieczorem wosk, a dziś rano drugą warstwę. W odstępie 10h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@menior @Alfa47 W dokumentach ze strony producenta, ktore pobrałem w pdf była informacja, że fusso nakładamy jedną warstwę. Chyba, że chcesz żeby puszka szybciej zeszła 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, menior napisał:

@Soft99  a ja ponowie pytanie,jakie jest stanowisko producenta co do warstwowania produktu? Jesli mozna to po jakim czasie?

10 godzin temu, ghost napisał:

@menior @Alfa47 W dokumentach ze strony producenta, ktore pobrałem w pdf była informacja, że fusso nakładamy jedną warstwę. Chyba, że chcesz żeby puszka szybciej zeszła 😄

W kwestii warstwowania Fusso stoimy na stanowisku, że nie ma to większego (a nawet żadnego) sensu. Jedna poprawnie nałożona warstwa spełnia swoje zadania w 100%. 

Druga warstwa nie ma praktycznie żadnej szansy utworzenia wiązania z lakierem wobec czego najpewniej "spłynie" z lakieru przy pierwszej możliwej okazji. Poprzez warstwowanie nie utworzymy dwukrotnie grubszej powłoki i nie poprawimy trwałości, o która tu chodzi, jak sądzimy.  

Warstwować oczywiście można, jeśli komuś bardzo na tym zależy, ale wtedy warto odczekać kilka dobrych godzin, aby pierwsza warstwa w pełni związała ("utwardziła się"). Określilibyśmy ten czas na ok. 8-10 h w normalnych warunkach. 

W ramach ciekawostki możemy powiedzieć, że na niektórych rynkach bradzo popularnym i dość często stosowanym połączeniem jest Fusso Coat + Kiwami jako "top". Głównym celem i efektem tego mixu jest poprawa wyglądu - szklistości i głębi lakieru. Są to oczywiście różnice kosmetyczne, ale wszyscy wiemy, że w dziedzinie autodetailingu to często ten 1 lub 2% potrafią zrobić gigantyczną różnicę 😉   

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Soft99  dzieki za wyczerujaca odpowiedz 😉 co do fusso i kiwami to zasada bedzie w takim razie taka sama....warstwa Kiwami polezy do pierwszego mycia 😉 widze wiekszy sens polozyc jakis QD by dodac te 1-2%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.07.2018 o 15:19, menior napisał:

widze wiekszy sens polozyc jakis QD by dodac te 1-2%

Jeśli chcemy podbić trwałość Fusso i dodać nieco do wyglądu, to polecamy dedykowany QD z naszej stajni  - Fusso Speed & Barrier. Słowo "dedykowany" nie jest tu żadnym zabiegiem marketingowym - został opracowany tak, aby współgrać właśnie z Fusso Coatem. Jest oparty na tych samych polimerach i świetnie uzupełnia i odżywia powłoki z tej rodziny (12 months lub F7).

Z tego samego powodu Fusso Speed & Barrier bywa niedoceniany - często oczekuje się od niego właściwości typowego QD, który samodzielnie będzie się zachowywał jak Fusso Coat. Tymczasem sprawa jest nieco bardziej złożona i swoje prawdziwe możliwości pokazuje wtedy, kiedy jest stosowany zgodnie z przeznaczeniem  - jako konserwacja powłoki z rodziny Fusso 😉 

• Lubię to 2
  • Okay 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z fusso wspaniale współpracuje Luxury gloss, żaden QD u mnie nie lażał tak na fusso jak właśnie Luxury gloss

eOFs4dX.jpg

nie miałem Fusso Speed & Barrier i możliwe, że podbije jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie produkty z naszej oferty się wzajemnie lubią, ale akurat w tym wypadku istnieje dedykowane rozwiązanie 🙂 

Widać jednak, że ładnie tu usiadł Luxury Gloss 💪  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Luxury Gloss chyba bazuje na carnaubie jesli sie nie myle? A fusso speed &barrier to chyba nowosc bo u zadnego z partnerow nie widzialem 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, menior napisał:

Luxury Gloss chyba bazuje na carnaubie jesli sie nie myle? A fusso speed &barrier to chyba nowosc bo u zadnego z partnerow nie widzialem 🤔

Luxury Gloss zawiera woski, ale nie ma w składzie Carnauby. Fusso Speed & Barrier nie jest nowością, w ofercie ma już ugruntowaną pozycję. U partnerów też gości na półkach już dłuższy czas, można śmiało zamawiać 😉 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie Fusso Speed & Barrier. Kiedy lub po jakim czasie od nałożenia Fusso Coat można/należy go nałożyć? Czy dopiero wtedy kiedy kropelki osłabią się, czy trzeba to robić regularnie np co miesiąc? Nie chciałbym żeby to kropelkowanie było tylko "zasługą" QD tylko chciałbym mieć dobry i trwały efekt samego Fusso Coat.
Czy inne QD np QD1 z ADBL będzie się "gryzło" z Fusso czy można też go nakładać?
Co do samego Fusso Speed & Barrier to wydaje mi się, że cena/pojemność jest dość wysoka. Chyba, że na prawdę ma w sobie coś co powoduje jego "wyższość" nad innymi QD?
Kiedyś miałem Meguiar's Ultimate Quik Detailer i byłem z niego zadowolony. Chciałbym do niego wrócić tylko kwestia czy będzie "pasował" do Fusso Coat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, CrisAGC napisał:

Mam pytanie odnośnie Fusso Speed & Barrier. Kiedy lub po jakim czasie od nałożenia Fusso Coat można/należy go nałożyć? Czy dopiero wtedy kiedy kropelki osłabią się, czy trzeba to robić regularnie np co miesiąc? Nie chciałbym żeby to kropelkowanie było tylko "zasługą" QD tylko chciałbym mieć dobry i trwały efekt samego Fusso Coat.
Czy inne QD np QD1 z ADBL będzie się "gryzło" z Fusso czy można też go nakładać?
Co do samego Fusso Speed & Barrier to wydaje mi się, że cena/pojemność jest dość wysoka. Chyba, że na prawdę ma w sobie coś co powoduje jego "wyższość" nad innymi QD?
Kiedyś miałem Meguiar's Ultimate Quik Detailer i byłem z niego zadowolony. Chciałbym do niego wrócić tylko kwestia czy będzie "pasował" do Fusso Coat?

Nie ma na to jednej słusznej recepty,  po jakim czasie lub w jakich odstępach czasowych stosować Fusso Speed & Barrier. Niektórzy stosują QD po każdym myciu, inni dopiero w momencie kiedy wosk już ewidentnie kończy swój żywot. Jeśli mycie auta odbywa się zgodnie ze sztuką (neutralne pH), to przez dłuższy czas wosk będzie sobie świetnie radził sam, szczególnie teraz w warunkach letnich i stosowanie QD za każdym razem nie wydaje się koniecznością. Spora część forumowiczów nie wyobraża sobie jednak mycia auta bez QD na koniec, bo traktują to jako zwieńczenie pracy i daje to sporo przyjemności - tylko tyle i aż tyle 🙂

Co do ceny i  w ogóle specyfiki Fusso S&B, to przypomnimy, że jest to QD dedykowany do Fusso 12M, czyli zawiera polimer z tej samej rodziny i przede wszystkim to go różni od innych "zwykłych" QD. Jeśli zależy nam na trwałości Fusso Coata, to właśnie ten produkt spełni swoje zadanie najlepiej. Warto też pamiętać, że dostajemy go zawsze w zestawie z  mikrofibrą, co też ma wpływ na jego cenę. 

Inne QD nie gryzą się oczywiście z Fusso i jest na tym forum wiele relacji opisujących/pokazujących ich działanie na Fusso Coatcie. Kilka postów wyżej @rygryss przywołał połączenie Fusso Coata i innego QD z naszej oferty - Luxury Gloss i wyszło fajnie 😉   

Podsumowując: W detailingowej zabawie jest nieskończona ilość możliwości, setki produktów i tylko metodą prób można się dowiedzieć, co pasuje nam najbardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ten Luxury Gloss nie ma już w składzie tych polimerów, o których piszecie, prawda? Czy wówczas dużo mniej pro będzie jego stosowanie zamiast dedykowanego qd do Fusso Coat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, CrisAGC napisał:

Ale ten Luxury Gloss nie ma już w składzie tych polimerów, o których piszecie, prawda? Czy wówczas dużo mniej pro będzie jego stosowanie zamiast dedykowanego qd do Fusso Coat? emoji846.png

Zgadza się, Luxury Gloss nie zawiera polimerów z rodziny Fusso, co wcale nie znaczy, że się z Fusso (i innymi woskami) nie lubi 🙂 Daleko nam jednak od oceniania, co jest "pro", a co nie - wystarczy, aby użytkownik był zadowolny z efektu 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.07.2018 o 10:42, Soft99 napisał:

W kwestii warstwowania Fusso stoimy na stanowisku, że nie ma to większego (a nawet żadnego) sensu. Jedna poprawnie nałożona warstwa spełnia swoje zadania w 100%. 

A jak wygląda kwestia warstwowania w przypadku King of Gloss? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, 333knn napisał:

A jak wygląda kwestia warstwowania w przypadku King of Gloss? 

To identyczna sytuacja jak z Fusso Coatem. Przewaga syntetycznej bazy nie pozwoli się właściwie związać drugiej warstwie z lakierem i wpływ na trwałość będzie znikomy. Do wyglądu też zapewne wiele to nie wniesie więc to raczej rozwiązanie dla lubiących sam proces woskowania.  

Jeśli o wygląd chodzi, to jedyne sensowne rozwiązanie, o którym już wspominaliśmy, to połączenie syntetycznego wosku z naturalnym lub z takim o zawartości naturalnego wosku (np. Fusso + Kiwami / Authentic jako top). Część użytkowników chwali je sobie za dodatkowe podbicie szklistości i głębi, choć warto pamiętać że mowa tu o różnicach kosmetycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Soft99 napisał:

To identyczna sytuacja jak z Fusso Coatem. Przewaga syntetycznej bazy nie pozwoli się właściwie związać drugiej warstwie z lakierem i wpływ na trwałość będzie znikomy. Do wyglądu też zapewne wiele to nie wniesie więc to raczej rozwiązanie dla lubiących sam proces woskowania.  

Jeśli o wygląd chodzi, to jedyne sensowne rozwiązanie, o którym już wspominaliśmy, to połączenie syntetycznego wosku z naturalnym lub z takim o zawartości naturalnego wosku (np. Fusso + Kiwami / Authentic jako top). Część użytkowników chwali je sobie za dodatkowe podbicie szklistości i głębi, choć warto pamiętać że mowa tu o różnicach kosmetycznych.

No ale pomijajac wzgledy estetyczne pozostaje pytanie czy taki kiwami/authentic utrzyma sie na innym zabezpoeczeniu bo wydaje mi sie ze nie,i z wlasnych obserwacji widze ze wosk nawet naturalny trzyma sie syntetyka tak samo jak 2 syntetyki czyli wcale,do pierwszego mycia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak w końcu jest z aplikacja wilgotnym aplikatorem? Ma
Sens? Jest łatwiej? Nie zostają mazy? Jak się ma to do trwałości powłoki? Bo producent się chyba jeszcze ani razu nie wypowiedział w tej kwesti.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Bapko napisał:

Jak w końcu jest z aplikacja wilgotnym aplikatorem? Ma
Sens? Jest łatwiej? Nie zostają mazy? Jak się ma to do trwałości powłoki? Bo producent się chyba jeszcze ani razu nie wypowiedział w tej kwesti.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sens jest, szczególnie jeśli chodzi o kłopoty w położeniu cienkiej warstwy. Zabieg ten nie ma wpływu na trwałość powłoki, a potrafi ułatwić pracę. Oczywiście mówimy tu o bardzo delikatnym zwilżeniu aplikatora. Alternatywna wersja jest też taka, że można bardzo delikatnie zwilżyć mgiełką sam panel przed aplikacją. 

22 godziny temu, menior napisał:

z wlasnych obserwacji widze ze wosk nawet naturalny trzyma sie syntetyka tak samo jak 2 syntetyki czyli wcale,do pierwszego mycia 

To prawda i dlatego mówimy o tym zabiegu wyłącznie w kategoriach wyglądu,a nie trwałości. Dla niektórych ta kosmetyczna różnica na koniec ciężkiej pracy przy aucie ma duże znaczenie, a jeśli ktoś dodatkowo lubi sam proces woskowania, to ma z tego więcej satysfkacji. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzieki😊 w bardzo profesjonalny i jasny sposob wyjasniliscie mi wiele watpliwych kwesti 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Soft99 - bardzo proszę o odpowiedź, czy Wasze woski - a chodzi tu przede wszystkim o Soft Fusso Coat - posiadają jakikolwiek system ochrony lakieru przed UV. Pytam, gdyż na jednym z uznanych forów zachodnich tamtejszy przedstawiciel Soft99 oświadczył, że produkty Soft99 nie chronią lakieru przed promieniowaniem UV.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Eidos71 napisał:

@Soft99 - bardzo proszę o odpowiedź, czy Wasze woski - a chodzi tu przede wszystkim o Soft Fusso Coat - posiadają jakikolwiek system ochrony lakieru przed UV. Pytam, gdyż na jednym z uznanych forów zachodnich tamtejszy przedstawiciel Soft99 oświadczył, że produkty Soft99 nie chronią lakieru przed promieniowaniem UV.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie bardzo możemy odnieść się do tej konkretnej wypowiedzi, bo jej nie widzieliśmy, ale Fusso Coat (w tym również F7) zapewnia ochronę przed promieniami UV. Być może to jakieś nieporozumienie, ciężko nam to oceniać.

Zerknij na zdjęcie poniżej - to oryginalna puszka, jeszcze bez naklejonej polskiej etykiety. Na żółto podkreśliliśmy właściwy fragment:

39983974_233748390624148_3732011840725581824_n.jpg.3b6d42107c63ddadd94c685b7d083822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. Taka informacja, odnośnie Soft99 Fusso Coat, została podana na forum DW - stąd było moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi