Skocz do zawartości
Soft99

Fusso Coat - prawidłowa aplikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim, 

Tym razem otwieramy wątek bardziej poradnikowy, bo coraz częściej powtarzają te same lub podobne pytania, wątpliwości i problemy dot. aplikacji jednego z najbardziej popularnych produktów Soft99, czyli Fusso Coata. Jedno jest pewne - Fusso Coat gwarantuje świetne efekty, ale jest wymagający, a naszym obowiązkiem jest Wam pomóc.

Warto wobec tego przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby uniknąć problemów lub je zminimalizować. Część z nich to po prostu dobre praktyki warte stosowania zawsze, ale część to specyficzne zalecenia dla Fusso Coata. Poniżej zamieszczamy najpopularniejsze problemy i odpowiedzi na nie w formie video:

• Jak powinnno się aplikować Fusso Coat, krok po kroku: 

• Problem z mazami, smugami i ciemniejszymi plamami po aplikacji:

• Problem z dokładnym dopolerowaniem wosku 

• Którą wersję kolorystyczną Fusso Coata (oraz innych wosków z oferty Soft99) powinienem wybrać do mojego auta? Jaka jest różnica?

Dyskusja czas start 😉 Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek dodatkowe pytania, to jesteśmy otwarci!

• Lubię to 4
  • Dziękuję 2
  • Okay 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Studio Soft99 nałożyło wosk Fuccio w początku marca czy końca lutego i teraz po nich nie ma prawie kropelkowania.... zamiast 12 miesięcy wytrzymał...3,5 miesięcy....czyli tyle ile wytrzymuje Soft mirrol którego używam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@airbites  A byłeś chociaż raz w studiu po nałożeniu powłoki na mycie ręczne, żeby odetkać wosk? 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka wyglada kwestia warstwowania fusso,bo sa sprzeczne opinie na ten temat? Jesli mozna to ile trzeba odczekac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, airbites napisał:

Studio Soft99 nałożyło wosk Fuccio w początku marca czy końca lutego i teraz po nich nie ma prawie kropelkowania.... zamiast 12 miesięcy wytrzymał...3,5 miesięcy....czyli tyle ile wytrzymuje Soft mirrol którego używam.

3 miesiące to siedzi u mnie kiwami katowane proszkiem z bezdotyku...

• Okay 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tez,siedzi zawsze miedzy listopadem(fusso)a kwiecien/maj i dalej by siedzial gdyby sam go nie sciagal,jesli juz po 3 go nie ma to raczej cos z przygotowaniem nie tak przed nalozeniem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie zniknęło po miesiącu 😂 Razem z Finisem i Carchem 38. Także mogę powiedzieć że wszystkie wytrzymują tyle samo 😁😎😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie.w myjni tylko wypłukiwanie wodą bezdotykow,a i raz ręcznie mycie na dwa wiadry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, airbites napisał:

nie.w myjni tylko wypłukiwanie wodą bezdotykow,a i raz ręcznie mycie na dwa wiadry.

No to się dziwisz raz miesiącu wypadąło by samochód dogłebnie umyć na dwa wiadra, prawdopodbnie twoje fusso może być zapchany, silniejszy szampon powinien naprawić sytuacje

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś przed wieczór lub jutro rano podjadę do myjni bezdotykowej i wg kolejności robię: aktywna piana, płukanie wodą, szampon z gąbką, płukanie wodą błyszczącą. Zrobię zdjęcie jak wygląda kropelkowanie po myciu wodą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@airbites , zacznij pisać po polsku bo tego się czytać nie da

• Lubię to 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo przydatne filmiki dla początkujących detailerów.

Uzywam wosku do jasnych lakierów ale moje pytanie jest odnośnie wosku do ciemnych. Mam za niedługo detailing Forda Mondeo mk3 w kolorze granatowy metalic - czy ten wosk również jest na takie kolory czy strikte pod czarne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obejrzales do konca to Video? 🙄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak oglądałem do końca i wiem co chcesz powiedzieć ze wszystkie ciemne ale chce się upewnić bo kiedyś stosowałem wosk do ciemnych lakierów niemieckiej marki i na czarnym robiły się dziwne smugi ciężkie do usunięcia a na innych ciemnych było już inaczej. Ale sądząc po twojej odpowiedzi wosk nadaje się do granatowego lakieru 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A fusso jest woskiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Zdroja0 napisał:

A fusso jest woskiem?

Większość osób nazywa woskiem wszystko, czym smarujemy samochód 😉

Ale będąc bliższym definicji. Fusso Coat 12 nie jest woskiem.

Wosk - to preparat zawierający w składzie wosk naturalny np karnauba, montana, pszczeli itp..

Sealant - potocznie nazywany "woskiem syntetycznym", to substancja nie zawierająca karnauby a bazująca na syntetycznym składzie np. polimerach.

Powłoka - do dziś trudno o jednoznaczną definicję, najczęsciej kojarzy się z drogimi buteleczkami 🙂 W praktyce to substancje chroniące lakier, które mają dużą wytrzymałość i trwałość.

Zgodnie z nazwą Fusso Coat 12 - jest to powłoka w postaci pasty. Na upartego ktoś może to też nazwać sealantem, bo spełnia warunek, że nie zawiera karnauby itp... Taki teoretyczny temat dla tych co lubią gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa dyskusyjna i kwestia definicji bo na moim fusso pisze jednak WAX,i widnieje tez on w skladzie,podobnie inny klasyczny syntetyk FK na ktorym jest PASTE WAX,i inny znany sealent Colli476  juz nim nie jest a woskiem w takim razie bo niby zawiera odrobine carauby 🤔 no troche to zagmatwane,to juz wole podzial jaki robia chocby sklepy partnerskie na woski naturalne i syntetyczne 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soft99 określa fusso jako wosk syntetyczny. Tak wynika z ich katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziś przed wieczór lub jutro rano podjadę do myjni bezdotykowej i wg kolejności robię: aktywna piana, płukanie wodą, szampon z gąbką, płukanie wodą błyszczącą. Zrobię zdjęcie jak wygląda kropelkowanie po myciu wodą.

Na bezdotyku to nie mycie tylko co najwyzej oplukanie auta
Umyj pozadnie auto wg sztuki na 2 wiadra i dopiero bedziesz wstanie ocenic czy wosk jeszcze siedzi

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale na myjni bezdotykowej robię na dwa wiadra, bo mam pozwolenie u nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.07.2018 o 01:05, ghost napisał:

Większość osób nazywa woskiem wszystko, czym smarujemy samochód 😉

Ale będąc bliższym definicji. Fusso Coat 12 nie jest woskiem.

Wosk - to preparat zawierający w składzie wosk naturalny np karnauba, montana, pszczeli itp..

Sealant - potocznie nazywany "woskiem syntetycznym", to substancja nie zawierająca karnauby a bazująca na syntetycznym składzie np. polimerach.

Powłoka - do dziś trudno o jednoznaczną definicję, najczęsciej kojarzy się z drogimi buteleczkami 🙂 W praktyce to substancje chroniące lakier, które mają dużą wytrzymałość i trwałość.

Zgodnie z nazwą Fusso Coat 12 - jest to powłoka w postaci pasty. Na upartego ktoś może to też nazwać sealantem, bo spełnia warunek, że nie zawiera karnauby itp... Taki teoretyczny temat dla tych co lubią gdybać.

Fusso Coat, choć ma formę klasycznego wosku, traktujemy jak powłokę, co zresztą jest zakodowane w nazwie. Wszystko to ze względu na jego właściwości i ochronę, którą zapewnia. Uznajemy, że jednymi z głównych czynników definiujących "powłoki" są właśnie trwałość i ochrona, a w tych kategoriach Fusso Coat potrafi osiągać wyniki zarezerwowane dla "buteleczek", jak to wyżej określono i dlatego widzimy dla niego miejsce w tym szeregu.

Jeśli przyjmiemy do tego, że nawet niezbyt wprawna ręka wykona z jednej puszki 25 pełnych aplikacji , to otrzymujemy najbardziej ekonomiczną i najprostszą w aplikacji powłokę, która nie wymaga szczególnych umiejętności i sprzętu. Warto przestrzegać jedynie kilku prostych zasad, o których mówimy na samym początku tego tematu, aby cieszyć się ochroną miesiącami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś po myciu i użyciu na dwa wiadra. Na zdjęciu widać jak zachowuje woda po laniu na masce z butelki z wodą. Nie kropelkują tylko woda szybko znikała z maski i takie krople tak jak na zdjęciu zostawia.

SSA41212.JPG

SSA41211.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to chyba dobrze, ze woda nie stała ci na masce :), a takie kropelkowanie jak na zdjęciach że masz duzo kropelek wielkości skitelsów otrzymuejsz dopiero po padaniu deszczu, lub psikaniu z atomizera
Jakiego szamponu używasz ? uzywałeś może deiornizera ?
Psiknji wodą z atomizera jeszcze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Carplana uzywałem😂, i jeszcze mam stary Sonax z lat 90 który jeszcze nie był otwierany. Po myciu używałem deiornizera Sonaxa po pierwszy raz po nałożeniu wosku fussio z końca lutego. Więc chyba z atomizera za późno....mimo wczoraj pomyślałem o tym ale nie mogłem go znaleźć....wiec z butelki wlałem. Tylko pozostał mycie szyb, plastyki, opony dziś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja zadam jeszcze inne pytania.

Długo pracować w jednym miejscu? Pole robocze powiedzmy 40x40cm-jeden przejazd poziomo i jeden pionowo, czy więcej? Na filmikach tak to wygląda ale zdaje sobie sprawę że może to być tylko poglądowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi